Hayatınızı güzelleştirin: Her kadının ihtiyaç duyduğu 7 arkadaş tipi

Lise yıllarındayken Facebook’taki arkadaşlarınızın sayısı ne kadar popüler olduğunuzun bir göstergesi olsa da yaşlar ilerledikçe ve sosyal durumunuz değişime uğradıkça platformlardaki arkadaşlarınızın çok da büyük bir önemi kalmıyor. Özellikle belli bir yaştan sonra herkes daha çok paylaşım yapabileceği ve kendine yakın gördüğü kişilerle arkadaşlığını sürdürerek ‘herkesle arkadaş olma’ aşamasını bir kenara bırakıyor.

İyi bir arkadaşlık sağlığınızdan mutluluk durumunuza kadar pek çok alanda sizin daha iyi olmanıza yardımcı oluyor. Zamanla arkadaşlarınızın sayıları azalsa da yanınızda olan kişilerin hayatınıza olan katkısı artıyor ve bununla paralel olarak size olumlu bir şekilde yansıyor. Peki hayatınıza nasıl kişilere ihtiyacınız olduğunu hiç düşündünüz mü? Her kadının ihtiyaç duyduğu 7 arkadaş tipini sizler için derledik…

Hayatınızı güzelleştirin: Her kadının ihtiyaç duyduğu 7 arkadaş tipi

Zeki mentor

Bir arkadaşın zeki olması yeterli değildir, aynı zamanda birçok konuda size doğru tavsiyeyi verebilecek kapasitede olmalıdır. İlgi alanlarınıza dair fikri olan bu arkadaş kendi bildiği şeyleri sizlerle paylaşırken aynı zamanda önünüzde yeni ufuklar açılmasına da yardımcı olabilir.

Komik

Bu arkadaş ihtiyacınız olduğu zamanlarda dikkatinizi dağıtan her şeyden sizi kurtararak size destek olur. Tabii en eğlenceli şekilde… Spontane hareket eden, eğlenceli ve iyi zaman geçirmenin formülünü bilen bu arkadaş ile ihtiyacınız olan zamanlarda dert ve sıkıntılarınızdan kolaylıkla uzaklaşabilirsiniz.

Seyahat arkadaşı

Hayatınızı güzelleştirin: Her kadının ihtiyaç duyduğu 7 arkadaş tipi

Bir görüş arkadaşınızı tanımak için birlikte seyahate çıkmanız gerektiğini söyler. Rahatlıkla seyahate çıkabildiğiniz arkadaşınız maceracı ve çoğu konuda esnektir. Ne zaman bir yere gitmek ya da yeni bir şey denemek isterseniz çağıracağınız kişi belli.

Sır küpü

Bugünlerde güvenilir birini bulmanın son derece zor. O yüzden hayatınızda sırlarınızı sizinle birlikte saklayan biri varsa çok şanslısınız demektir. Bu arkadaş hem sizin büyük bir destekçinizdir hem de hayatınızla ilgili en özel şeyleri bildiği için ne zaman arasanız oradadır. En önemlisi sırrınıza ortak olan arkadaşınız sizi hiçbir zaman yargılamaz.

Gurme

Şehirdeki en iyi restoran, kafe ve marketleri bilen arkadaş çoğunlukla yeni şeyleri denemeye de açıktır. Bu arkadaşınız büyük ihtimalle kültür ve sanata da düşkündür. Bu da size birçok alanda katkı sağlar.

Sporcu

Hayatınızı güzelleştirin: Her kadının ihtiyaç duyduğu 7 arkadaş tipi

Birbirinden güzel lezzetleri denedikten sonra tüm bunları yakmak için sporun yolunu tutmanız gerekir. Bunun için yeterince motivasyon bulamıyorsanız sportmen arkadaşınız size son derece yardımcı olacaktır. Böylece sağlıklı bir bedene kavuşurken aynı zamanda aynı zamanda kaliteli vakit geçirebilirsiniz.

Stil sahibi

Bu arkadaş hangi kıyafetin tamamen iyi hangisininse kötü olduğunu bilir ve durum böyle olunca Cuma gecelerini en cool hale getirebilir.

 

Kaynak:
Self

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!