Hayatınızı değiştirmek için günlük pratik çalışmalar

“İnsan, düşüncesini değiştirerek hayatını değiştirebilir.”
William James

Özellikle sosyal medyanın daha aktif kullanılmaya başlamasıyla birlikte hayatlarımızı genellikle zamanın nasıl aktığını fark etmeden yaşıyor olduk. “Ne kadar hızlı geçiyor!” dediğimiz günlerimiz, haftalarımız, yıllarımız olmaya başladı. Kendimizle/bedenimizle ilgilenmeye başlamaya niyetlendiğimiz, ancak bir türlü harekete geçemediğimiz zamanlardayız artık.

1. Meditasyon zamanı

Peki bu konfor alanımızdan nasıl çıkacağız? Hayatımızın akışını nasıl değiştireceğiz? Aslına bakarsanız, günlük rutininize ekleyeceğiniz 10 dakikalık meditasyonların bile muazzam faydaları var. Gelin öncelikle bunu inceleyelim…

Uzak doğu kaynaklı bir zihin egzersizi olan meditasyon oldukça basit olmasına rağmen fiziksel ve ruhsal açıdan önemli değişiklikler yapma gücüne sahiptir. Düzenli olarak yapılan meditasyon;

  • Beyin fonksiyonlarının düzenlenmesini sağlayarak kişinin endişe ve stres seviyesini azaltıcı etki gösterir. Strese bağımlı olarak gelişen yaşlanma etkilerinde azalma gözlenir.
  • Mutluluk seviyesinin yükselmesine yardımcı olur. Beynin enerjik, coşkulu ve pozitif tarafı olarak tanımlanan sol lobunun daha aktif çalışmasını sağlar.
  • Kişinin öğrenme yeteneğini artırır ve hafızayı güçlendirir.
  • Tüm vücudun gevşemesini sağlar ve kaslar gevşediğinde hücrelerden nitrik oksit adlı bir madde salgılanarak kan damarları daha açık hale gelir. Bu durum da kalp krizi riskini azaltır ve tansiyonun düşmesini sağlar.
  • Kişisel farkındalığın artmasına yardımcı olarak yalnızlık hissini azaltır. Yaratıcılık ve problem çözme yeteneğinin gelişmesini destekler ve pozitif düşünme gücünü artırır. (Kaynak: www.medicalpark.com)

2. Sözcüklerinizin gücünü kullanın

Peki ya sözcüklerimiz? Sözcüklerimizin yaratım gücü? Onu nasıl daha iyi, daha aktif kullanabiliriz? Aşağıda güzel bir yol haritası sizleri bekliyor;

1. Her güne “Evren bugün bana çok güzel bir şey göster” ve “Eğer kendi hayatımı bugün gerçekten yaratsaydım, hemen şimdi neyi seçerdim?” diyerek başlayın.

2. Her ne zaman iyi veya kötü bir şey olursa “Bundan daha iyi nasıl olur?” diye sorun. Hayatınızın gidişatını daha harikaya doğru değiştireceksiniz. (İçinizdeki yaratıcı gücü kendi lehinize kullanmış olacaksınız.)

3. Ya yargıya ya da mutluluğa sahip olabileceğinizi fark edin. Eğer yargılarımızı durdurabilirsek, tamamıyla farklı bir dünyaya sahip olabiliriz. (Öncelikle kendinizi yargıladığınız alanlara göz atmak iyi olabilir, başkalarından çok kendimizi yargılarız.)

4. Bugünden itibaren sahip olduğunuz her düşünce, his ve duyguda “Bu kime ait?” diye sorun. “Bilinç moleküllerini sahibine gönderiyorum” deyin. Size ait olmayan bu yüklerden arının. (Hissettiğiniz/ deneyimlediğiniz şeylerin aslında %95’i size ait değildir. Sevdiklerinizle, hiç tanışmadığınız atalarınızla, hatta dünyanın başka ucunda yaşayan ruh aile üyelerinizle bile empatik rezonans yaşıyor olabilirsiniz.)

Bu basit çalışmalarla günlük hayatınızı çok daha huzurlu ve mutlu yaşayacaksınız. Hayatınızdaki kısır döngüleri/engelleri ortadan kaldırma yolculuğunuzda size çokça hizmet edecek olan Thetahealing ve Jean Adrienne Arınma Sistemi yöntemleriyle ilgili ayrıntılı bilgiye ve seminerlerin içeriğine www.esindemir.com sitesinden ulaşabilir, hediye çalışmalarımdan ve grup seanslarımdan faydalanabilmek için Instagram hesabımı takip edebilir ve her türlü sorunuzu [email protected] mail adresim üzerinden bana iletebilirsiniz.

Tekrar görüşünceye dek sevgiyle kalın…

İlginizi çekebilir: “Gönüllü” olduğunuz şeyleri hayatınıza çekersiniz

Esin Demir Thetahealing Eğitmeni
2010 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü bitirdi. Spiritüel gelişim merakı 2009 yılında, Japonya’ya bir yaz stajı programı ile gittiğinde başladı. Bu ilginç ... Devam