Hayatın yoğunluğuna küçük bir mola: Dünyanın en iyi SPA ve wellness merkezleri

Latincede “Sanitas Per Aquam” şeklinde ifade edilen, Türkçeye “sudan gelen sağlık” olarak çevrilen SPA, günümüzün en yükselen trendlerinden biri olarak ön plana çıkıyor. SPA ve wellness merkezleri ve turizmi gittikçe yaygınlaşırken dünya çapında pek çok ülkede birbirinden güzel merkezler hizmete açılıyor ve her yaştan konuklarını ağırlıyor.

SPA denilince aklınıza sadece masaj geliyorsa yanılıyorsunuz. Çünkü SPA merkezleri size sağlık katacak pek çok şeyi bir arada sunuyor. Masaj, şifalı bitkilerle aroma terapi, yoga, meditasyon, ayurveda ve detoks gibi hizmetleriyle ziyaretçilerini karşılayan merkezler, kişinin isteğine göre zayıflama kampı amacıyla da meditasyon merkezi amacıyla da kullanılabiliyor.

Stresten arınmak için son derece yardımcı olan bu merkezler sigara alışkanlığı bulunan kişiler için etkili bir sigara bırakma merkezi haline gelirken kilo vermek ya da var olan kilosunu korumak isteyenler için detoks programlarıyla dikkat çekiyor. SPA merkezlerini ziyaret etmek isteyenler merkezin sunduğu seçeneklere ya da tamamen kendi isteklerine göre kalacakları gün sayısını belirleyerek merkezin kendileri için hazırladığı programları adım adım uygulamaya başlayabiliyor. Merkezlerin en güzel yanıysa Avrupa’dan Uzak Doğu’ya kadar her yerde var olması. Biz de Uplifers olarak sizin için dünyanın dört bir yanındaki en iyi SPA ve wellness merkezlerini derledik…