Hayatımızın diğer yanının habercisi: Neden kabus görürüz?

Tüm şeylerin şöyle olduklarını bilin,
Bir serap, bir bulut kalesi, bir rüya, bir görüntü, özü olmayan ama, görülebilir özellikleri olan,
Tüm şeylerin şöyle olduklarını bilin,
Berrak suda yansıyan, parlak gökyüzündeki bir ay gibi, o göle ay gibi hiç hareket etmediği halde,
Tüm şeylerin şöyle olduklarını bilin,
Müzikten, seslerden, ağlamaktan, çıkan bir yankı gibi, ancak o yankıda melodi yoktur,
Tüm şeylerin şöyle olduklarını bilin,
Bir sihirbazın atlardan, öküzlerden, at arabalarından ve diğer şeylerden illüzyon yapması gibi,
Hiçbir şey göründüğü gibi değildir.

Buda

Hayatımızın diğer yanının habercisi: Neden kabus görürüz?

Büyük rüyalar, bize ulvi dediğimiz rüyalardan daha çok hizmet ederler. O rüyalardan hoş ve mutlu uyanmayız, kabus gördüm diyerek üzüntülü, kaygılı ya da korkmuş bir şekilde kalkarız. Çok yüksek ihtimalle başka bir gerçekliğin, bizimkiyle örtüşen, objektif olan başka bir dünyamızın habercisidir. Kabuslarda kolektif bir görüntümüz vardır.  Rüyayı görenin karanlık tarafını gösterir. Aşırı endişe, korku vb. duygularını ona gösteren fiziksel görüntüler olarak gösterir kendini.

Tibetli yogiler, rüya görme ile uyanıklık arasındaki farkı kaldırarak, yanıltıcı tarafları görebilmişlerdir.

Biz de karanlık taraflarımıza ışık tutabiliriz. Bunun için istekli olmak ve gördüğümüz rüyayı yazmak daha sonra ara sıra yazdıklarımızı okuyarak, uyanık yaşantımızda yaşadıklarımızla değerlendirerek, iç benliğimize yardımcı olabiliriz.

Herhangi bir durumun farkına varabilmek için, yatmadan önce bedenimizi gevşetmek çok faydalı olacaktır. Uzun ve derin alacağımız diyafram nefeslerinden sonra:

Sevgili yüksek benliğim (bilinçaltım) farkına varmadığım ya da farkında olduğum fakat korktuğum tüm karanlık taraflarımı, endişelerimi, korkularımı sevgiyle, samimiyetle aydınlatmaya, görmeye, duymaya, anlamaya, hissetmeye niyet ediyorum, tüm bu duygularımın dönüştürülebileceğini biliyorum ve anlayışla kabul ediyorum.”

Farkındalığı bol rüyalar görmenizi dilerken, bir sonraki yazımda buluşmak üzere.

Rüyalarınızı yorumlatmak ve rüyalarınızın rehberliğinde ilerlemek konusunda destek almak isterseniz [email protected] mail adresinden detaylı bilgi alabilir, Instagram ve Facebook hesaplarımı takip edebilir, sorularınız için benimle iletişime geçebilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir: Keyifli bir uyku yolculuğunun sırrı: Nefes egzersizi

Serap Özdağ Spiritüel Nefes Terapisti
06 Temmuz 1978 tarihinde İstanbul’da doğdu. 2000 yılında Ankara Üniversitesi Kimya Mühendisliğinden mezun oldu. Uzun yıllar ilaç sektöründe çalıştı. İnsanların bedensel sağlığı üzerine çalışırken, ... Devam