Keyifli bir uyku yolculuğunun sırrı: Nefes egzersizi

Çoğu insan sabahları yorgun ve uykulu kalktığından şikayet eder. Birkaç gün özenle yaparsak, keyifli bir uyku yolculuğuna çıkacağımız ve sabah kalktığımızda canlı, neşeli ve sakin olabileceğimiz bir çalışma içeriği paylaşmak istiyorum.

Öncelikle yatmaya hazırlanırken rahatlıkla yapacağınız nefes çalışması ile başlayalım çalışmaya… Burundan derin nefes aldıktan sonra, ağzınızdan uzun sürede nefesinizi verin, nefesinizi verirken yavaş bir şekilde başınızı arkaya doğru yatırın, başınız yukarıdayken dört sayı nefesinizi tutun ve nefes alırken başınızı tekrar öne doğru eski durumuna getirin, tekrar olduğunuz noktada dört sayı nefesinizi tutun. Başınızı hareket ettirirken yavaş ve sakin davranın. Çalışmayı en az beş dakika yaptıktan sonra sonlandırın.

Hemen arkasından aşağıdaki metni içten, dikkatli bir şekilde, kendi sesimizi duyacak kadar yüksek sesle okuyun:

Keyifli bir uyku yolculuğunun sırrı: Nefes egzersizi

Derin ve sağlıklı bir uykuya hazırım. Sabah kalktığımda neşeli, canlı ve dinlenmiş olacağım. Gün içinde olan her şey benim iyiliğime ve faydama gerçekleşiyor. Yaşadığım bütün deneyimler ve insanlar bana hayatın bir hediyesi, bu hediyeleri sevgiyle kabul ediyor ve deneyimliyorum. Doğru ya da yanlışların olmadığını, hayatın keyifle deneyimlendiğini biliyorum. İçsel benliğim her zaman benimle birlikte ve benim yanımda, her zaman güvende uyur, güvende uyanırım. Kendimi uyku yolculuğuma bıraktığımda dinlendiğimi ve sakinleştiğimi bilirim. Bu yolculuklarda benim bilgi kapılarım açılır ve ben onları sakin olarak izlerim. Gün içerisinde geleceğin ve geçmişin deneyimleri kendilerini bana hatırlattığında onlara teşekkür eder farkına varırım. Şimdi ve olduğum anda olduğumu hatırlarım. Hayatımın sorumluluğunu alarak, deneyimlerimi yaşamanın keyfine varır, her deneyimi sakince karşılarım. Kendi derinliklerime huzurla, sağlıkla kolaylıkla ilerlerken varlığımı keşfettiğim bu yolculuğun kollarına kendimi güvenle bırakıyorum.

Bir süre özenle bu çalışmayı kendinize zaman ayırarak yaptığınızda rüyalarınızın size yaptığı rehberliğine şahit olurken diğer taraftan sakinleştiğinizi ve zinde uyandığınızı fark edeceksiniz.

Farkındalığı bol rüyalar görmenizi dilerken, bir sonraki yazımda buluşmak üzere.

Rüyalarınızı yorumlatmak ve rüyalarınızın rehberliğinde ilerlemek konusunda destek almak isterseniz [email protected]  mail adresinden detaylı bilgi alabilir, Instagram ve Facebook hesaplarını takip edebilir, sorularınız için benimle iletişime geçebilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir: Rüyalarımızda gördüğümüz semboller aslında neler anlatır?

Serap Özdağ Spiritüel Nefes Terapisti
06 Temmuz 1978 tarihinde İstanbul’da doğdu. 2000 yılında Ankara Üniversitesi Kimya Mühendisliğinden mezun oldu. Uzun yıllar ilaç sektöründe çalıştı. İnsanların bedensel sağlığı üzerine çalışırken, ... Devam