“Hayallerimi Yaratıyorum” meditasyonuyla hayallerini gerçeğe taşı

Einstein der ki: “Mantık, sizi “A” noktasından “B” noktasına götürür. Hayal gücü ise her yere.”  Hayal etmek güç verir, gelecekte yaşayacaklarınızın ön izlemesi gibidir ve bilgiden daha önemlidir.

Hayalini kurduğunuz şeyi nasıl gerçekleştirebilirsiniz?

Hayal gücünün sırrı, kurduğunuz hayalin içindeki duyguları derinden hissedebilmektedir. İsteklerinizi sadece zihninizde canlandırmanız, isteklerinizin gerçekleşmesi için yetmez. Tam olarak o hayalini kurduğunuz şey her ne ise, şu an yaşıyormuşçasına 5 duyunuzla algılar gibi zihninizde algılamak, bedeninizde hissetmek gerekir.

Nasıl ki bir limon düşünün dediğimde şekli, rengi, hatta tadı ve kokusunu anımsıyorsanız, sahip olmayı veya yaşamayı hayal ettiğin her şeyi sanki olmuş gibi hissedebilirsiniz. Ama unutmayın ki her şeye olduğu gibi buna da emek vermelisiniz. Her gün hayalinize zaman ayırmalısınız.

Bu konuda size yardımcı olacak meditasyon kaydını dilediğiniz zaman dinleyebilir veya kendiniz de hayal kurabilirsiniz.

Hayallerinizin gerçekleşmesi dileğiyle…

Gülferi Yıldırım Psikoloji ve Nörobilim Uzmanı. Mindfulness Eğitmeni
Psikoloji ve Nörobilim Uzmanı. Mindfulness Eğitmeni İTÜ Elektronik Mühendisliği’nden mezun ve Yeditepe Üniversitesi’nden (MBA) İşletme Yüksek Lisansına sahip olan Gülferi Yıldırım, Üsküdar Üniversitesi’nde Uygulamalı ... Devam