Hayalleri gerçeğe dönüştüren teknoloji: REX

Her baba kızının gelinlikler içindeyken yanında yürüdüğü anı düşler, fakat bir baba için bu hayal gerçeğe dönüşecek gibi görünmüyordu. 55 yaşındaki Chris Palmer’ın bu hayatta en çok istediği şeylerden biri düğün günü kızı Heather’ın yanında yürümekti. Ne yazık ki, kansere yakalanınca vücudu felç geçirdiği için yürüyemiyordu; fakat ne olursa olsun yürümeye kararlıydı. Düğün günü yaklaştıkça bu konudaki araştırmalarına hız veren Chris, sonunda REX Bionics adında fütüristik aletler üreten bir şirket buluyor. REX Bionics’in ürettiği REX adlı ürün, felçli insanların yürümelerine yardımcı oluyor. Ayrıca hands-free özelliği sayesinde ellerini kullanamayan kişiler de bu aleti kullanabiliyor. Sistemi Iron Man gibi düşünebilirsiniz.

ekp_file_0__rex-bionix3_1424802359
REX Bionics’in tasarladığı REX adlı ürün felçli insanların yürümelerine yardımcı oluyor.

‘İnsanlar için üretilen mekanizma onların ayakta durmalarına, yürümelerine, sosyal etkileşime geçmelerini sağlıyor, aynı zamanda insanlara egzersiz de yaptırıyor.’ diyor omurga uzmanı Nick Birch ürünü anlattığı videoda.

Amerika’da her yıl 12.000 ve dünyada da binlerce omurilik yaralanması problemi yaşayan kişi olduğunu düşünürsek, bu ürünün birçok kişiye yardımcı olacağını söyeleyebiliriz.

Şirket, REX’i Chris’e ödünç vererek sözünü tutmasını sağlıyor

Hikayeye geri dönersek, Chris aradığının REX olduğunu gördüğü an anlasa da, REX’e sahip olmak o kadar kolay değildi. Ürün 100.000 dolarlık fiyatıyla el yakmasına karşın, neyse ki şirket bu özel gün için REX’i Chris’e ödünç veriyor.

Heather düğüne geldiğinde, babası ona verdiği düğünde yanında yürüme sözünü tutuyor. Palmer’ı kızının yanında yürürken gören davetliler de oldukça mutlu oluyorlar.

İlgili yazı: Vücudundaki engelleri yüreğiyle yıkan Lindsay Hilton herkese ilham veriyor

chris palmer
Chris Palmer, kızına verdiği sözü tuttu.

Çocuklar babalarını süper kahramanları olarak görürler. Heather’ın düğününde babası Palmer, kızının mutluluğu için süper gücünü kullanmış gibi görünüyor. Her ne kadar Palmer’ın süper gücü onun gerçekten yürümesini sağlamasa da, kızını ne kadar çok sevdiğini açıkça gösteriyor.

Aşağıdaki videoda düğünü izleyebilirsiniz:

Paralysed dad walks daughter down aisle on wedding day in Derby

Kaynak:

upworthy.com

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!