Hayalinizdeki “güzel hayat”a ulaşmak için 8 öneri

Her ne kadar hepimiz “güzel bir hayat”a ulaşmak için çabalıyor olsak da, güzel yaşamın tanımı kişiden kişiye farklılık gösterebiliyor. Ne var ki negatifliklerden uzak, sevdiğiniz kişiler, keyifli aktivitelerle dolu, iyilik ve güzelliklerin merkezde yer aldığı bir hayat pek çok kişi için “güzel bir hayat” tanımını karşılayabiliyor.

Kendinizi yaşama sevinci dolu hissettiğiniz, çevrenizde ilham alacağınız güzelliklerin yer aldığı bir yaşam tarzı benimsemek ve ona ulaşmak için çabalamak; hayalinizdeki güzel hayata ulaşmanın en basit ve en keyifli yolu olarak karşımıza çıkıyor.

İşte hayatınızı adım adım güzelleştirecek basit ama etkili öneriler:

Kendinizi tanıyın.

Hepimiz kendimizi tanıdığımıza inanıyor olsak da; gerçekten kim olduğumuzu anlamak, isteklerimizi, ihtiyaçlarımızı tam anlamıyla keşfetmek hayat boyu süren uzun bir yolculuk. Hayatınızı güzelleştirebilmek için öncelikle iç dünyanıza doğru derin ve samimi bir yolculuğa çıkmanız; yıllardır iç dünyanızın derinliklerinde saklanan tüm noktaları keşfetmeniz gerekiyor. Böylelikle -başta zor da olsa- hedeflerinizi, tutkularınızı, zevklerinizi, korkularınızı ve güvensizliklerinizin farkına varabilir; hem kendinizin hem de hayat kalitenizin potansiyeline dair fikir sahibi olabilirsiniz.

Kendiniz için “güzel bir hayat”ı tanımlayın.

Şu anda yaşadığınız hayatın yeterince güzel olmadığına inanıyorsanız, hayatınızı gerçekten güzelleştirebilmek adına eksikliğini hissettiğiniz şeyin ne olduğunu kendinize sormanızın zamanı gelmiş olabilir. Örneğin daha mutlu bir hayat mı hayal ediyorsunuz, yoksa sizin için hayatı güzelleştiren şey başarı mı? Motivasyon ya da hedeflerinizin eksikliği, keyif aldığınız bir hobinizin ya da çevrenizde ilham alabileceğiniz kişilerin olmayışı, hayatınızın yeterince güzel olmadığınızı hissetmenizin altında yatan sebep olabilir. Kendinize sorduğunuz bu sorulara vereceğiniz cevaplarla kendiniz için güzel bir hayatı en iyi şekilde tanımlayabilir ve eksik parçaları tamamlamak için gereken adımları atmaya başlayabilirsiniz.

hayalinizdeki güzel hayata ulaşmak için öneriler

Sahip olduklarınız için minnettar olun.

Minnettar olmak, güzel bir hayat sürmenin öncelikli koşullarından biri. Sahip olduklarınızın bilincinde olmak, hayatınızı güzelleştirmenin yanı sıra zor zamanları da daha kolay atlatmanıza yardımcı olabilir. Sahip olduklarınızın farkına varmak ve müteşekkir olmak, hayatınızın belki de o zamana kadar keşfetmemiş olduğunuz bir güzellikle olduğunu görmenizi de sağlayacaktır.

Hayatınızda pozitif kavramlara yer açın.

Sevgi, hoşgörü, umut, iyi niyet, nezaket gibi kavramlar, hayatı güzelleştiren duyguların başında geliyor. Bu kavramlar her ne kadar karşılıklı olduğunda haz veriyor gibi görünse de, aslında sizi mutlu etmeleri için karşılık almanız şart değil. Hayatınızı güzelliklerle doldurabilmek adına, öncelikle işe kendinizden başlayabilir; davranışlarınızı daha nazik, daha hoşgörülü olmak yolunda değiştirebilirsiniz.

Hayatınızı güzelleştirecek adımları atmaya başlayın.

Hayatınızın değiştirmek istediğiniz yönlerini keşfettiğinizde, hayalinizdeki güzel yaşama ulaşmak için atmanız gereken adımların farkına daha kolay varabilirsiniz. Bu süreçte hayatınızı güzelleştireceğine inandığınız şeyleri hayatınıza dahil edebilir; olumsuz duygulara sebep olan kişileri, fikirleri hayatınızdan çıkarabilirsiniz. Örneğin hayalinizdeki yaşama ulaşmak için eksik olan şeyin keyifli vakit geçireceğiniz aktiviteler olduğuna inanıyorsanız, işe size ilham verecek bir sosyal çevre edinmekle ya da zevk alacağınız bir hobi edinmekle başlayabilirsiniz.

Kendinize iyi bakın.

Hayalinizdeki güzel yaşama ulaşmak için kendinize iyi bakın. Fiziksel olduğu kadar duygusal ihtiyaçlarınızı da göz önünde bulundurarak, iyi yaşamaya, iyi beslenmeye, iyi görünmeye ve iyi hissetmeye odaklanın.

İlham alın.

Hayatınızı güzelleştirmek için size keyif veren, sizi mutlu eden, yüzünüzü gülümseten şeylerden ilham alın. Çok sevdiğiniz bir arkadaşınız, başucu kitabınız, sonbahar renkleri, güzel bir koku ya da çocuklarla geçireceğiniz birkaç saat pek ala ilham kaynağınız olabilir. Yeter ki size keyif veren şeyleri keşfedebilmek için gözlerinizi açık tutmayı başarın.

 “Hayatı Güzel Yaşayın”

Hayallerinizi, hedeflerinizi belirleyip, size mutluluk veren ve hayatınızı güzelleştiren şeyleri keşfettikten sonra atacağınız ufak adımlarla dahi büyük fark yaratabilir ve daha güzel bir hayata erişebilirsiniz. Örneğin hayatı farklı duyularla deneyimlemek için kokuların gücünden faydalanın. Farklı bitkiler vücudunuzun değişik noktalarını uyararak farklı hazlar yaşamanıza yardımcı olabilir.

Siz de güzel bir hayat yaşamayı hayal eden ve bu yolda küçük detayların bile büyük farklar yaratabileceğine inananlardansanız; yaratıcısı dünyaca ünlü tasarımcı Kenzo Takada’nın hayat dolu ruhunu yansıtan parfüm “Avon Life” ile tanışın.  Doğal yaşamın pırıltısı ile dolup taşan Avon Life parfümler, güzelliğin ve olumlu yaklaşımın taşıyıcısı olacak.

kenzo & avon life_1280
Daha güzel bir hayata giden yolda ilham alabileceğiniz önerilerin yer aldığı bu yazı, Avon katkılarıyla hazırlanmıştır.

Avon Life & Kenzo Hakkında

İlham verici yaratıcılığı güzel bir gerçekliğe dönüştürmekten büyük keyif alan tasarımcı Kenzo Takada ve Avon işbirliği ile sunulan Avon Life; tasarımcı ve markanın ortak tutkusu olan “hayatı güzel yaşamak” yaklaşımını yansıtıyor. Avon Life EDP Kadın ve Avon Life EDT Erkek, iyiliğe ve güzelliğe uzanan yolculuğunuzda yanınızda olmaya hazırlanıyor.

Başrolünde zarafet ve duruluğun sembolü menekşenin yer aldığı Avon Life EDP Kadın, üst ve orta notalarında yer alan nilüfer ve sakura özleri ile cazibesini gün boyu koruyor.

Üst notalar: Nilüfer, beyaz çay ve kırmızı elma

Orta notalar: Menekşe, beyaz şakayık, sakura özü

Alt notalar: Süsen, kehribar tohumları, paçuli

kenzo_avon life

Hem modern hem de maskülen Avon Life EDT Erkek, menekşe özünün tatlı ferahlığını baharatlar ve aromatik kokularla harmanlıyor. Karabiber ve ardıç ağacı kendini hissettirirken, Virginia sedir ağacı notaları tüm gün sürecek bir etki yaratıyor.         

Üst notalar: Karabiber, ardıç meyvesi, taze selvi

Orta notalar: Menekşe yaprakları, sardunya, yıldız anason

Alt notalar: Virginia sedir ağacı, misk, süsen kökü

Avon’un Kenzo Takada’nın “Hayatı Güzel Yaşayın” felsefesini yansıtan yeni parfümü Avon Life EDP Kadın ve Avon Life EDT Erkek, 16 Eylül itibariyle Avon kataloglarında sizlerle buluşuyor.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!
Advertisement