Havası her mevsim güzel 8 tatil noktası

Bir önceki Explore up yazımızda sizlere sezon dışında tatil yapmanın avantajlarından ve dezavantajlarından bahsetmiştik. “Yaz mevsimi gelip fiyatlar tavan yapmadan, kışın fiyat avantajından faydalanayım ama kötü havanın da kurbanı olmayayım” diyorsanız, bu liste tam size göre… Yaz-kış demeden, güneşin dört mevsim parladığı tatil noktalarını sizlere sunuyoruz.

San Diego

Tuna Harbor in San Diego at Twilight

Bizim için ‘Dünyanın diğer bir ucu’ olsa da, San Diego her mevsim güzel havaya sahip denilince akla ilk gelen örneklerden biri. Aşırı bunaltıcı sıcak ya da dondurucu soğuk diye tanımlar San Diego için geçerli değil. Yıl boyunca ortalama sıcaklık 14, yazın ise 23 derece civarında. Havası, insanları da etkilemiş olsa gerek; San Diego halkı sürekli eğlenceli ve enerji dolu.

Málaga, İspanya

malaga

İspanya denilince akla ilk gelen şehirlerden biri olmasa da, Malaga eşsiz bir tatil mekanı. Akdeniz kıyısında uzanan bu şehir, kışın en sıcak geçtiği Avrupa şehirlerinden birisi. Harika havanın yanına bir de, o birbirinden lezzetli tapasları, boylu boyunca uzanıp keyif çatabileceğiniz güzelim parkları ve bol bol alış veriş yapmaya doyacağınız açık hava pazarlarını da eklersek, Malaga’nın neden bu kadar turist çektiğini anlayabiliriz.

Kanarya Adaları

kanarya

Ekvator’a yakın olması sayesinde yeterince sıcak, denize yakınlığı ve rüzgarlar sayesinde yeterince serin bir havası var Kanarya Adaları’nın… Doğal güzellikleri, tabloları aratmayan manzarası, muhteşem sahilleri ve eski dönemlere kadar uzanan geçmişiyle İspanyanın en iddialı tatil cennetlerinden biri.

Sidney, Avustralya

sidney

Yılın 340 günü güneş alan ve her mevsimi ayrı güzel Sidney, özellikle Mart ayından Kasım’a kadar alacakaranlığı izlemek ve seyahat için en güzel zamanlar. Güney Yarımküre’de olması sebebiyle de bizimle ters mevsimler yaşıyor. Türkiye’de yaz aylarına denk gelen tarihlerde yapacağınız seyahat, sizi aşırı sıcaklığa maruz kalmaktan kurtaracaktır. Kuru bir havaya sahip olan Sidney’de, hava çok sıcak olsa dahi nemden dolayı hissedilen sıcaklık o kadar fazla olmuyor.

Loja, Ekvator

loja

Ekvator yaz saati diye bir şeyin olmadığı büyülü bir yerdir. Bu anlamıyla adını gezegendeki en güneşli enlem olan Ekvator’dan almış. 70’li yıllarda Loja’da sıcaklık ortalaması tüm yıl boyunca aynı kalırdı. Loja aynı zamanda Ekvator’un müzik başkenti olarak kabul ediliyor. Seyahat için güneş ve müzikten daha iyi sebep olabiliri mi?

El Paso, Texas

21405-47

Hepimiz, burayı lezzetli salsa sosları ile tanıyoruz. El Paso’da o lezzetli sosların yapıldığı bitkileri mutlu kılmak için sıcaklık ve yeterli yağış mevcut. San Diego gibi, El Paso da bir cennet bahçesi. Hueco Tanks Parkı’nda kaya tırmanışı yapabilir ya da en büyük devlet parkı olan Franklin Dağları Parkı’nda temiz havayı içinize çeke çeke pedal çevirebilirsiniz.

Oahu, Hawaii

havayi

Hawaii, Birleşik Devlet’lerinin küçük cenneti ve balayı çiftlerinin gözde mekanı ama birçok çifti çoğu zaman, güneş yerine yağmur karşılıyor. Havai genel olarak yağmurlu bir sezona sahip. Mikroklimalar bu hava akımlarında önemli bir rol oynuyor. Adaların bu havasına rağmen ‘toplanma mekanı’ olarak adlandırılan Oahu, tüm Hawaii Adaları’nın en güvenilir, açık ve güneşli havasına sahip köşesi.

Nice, Fransa

nice

Malaga’nın uzaktan kıyı şeridi komşusu, bu Akdeniz’in yıldızı şehir en az Malaga gibi her mevsim güneşli. Des Anglais kordonu boyunca günbatımı izleyebilir Fransız ekmek ve şarap kokusu eşliğinde doya doya yürüyebilir veya bisiklete binebilirsiniz.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!