Hareketli yaşamı benimsemiş kişiler romantik ilişkilerinde daha başarılı oluyor

Güneş henüz doğmaya başlamışken uyanan genç kız, köpeğiyle sabah koşusuna çıkmıştır. Parkta koşarken hepimizin tanıdığı o kaslı, uzun boylu ve hiç yorulmayacakmış gibi duran yakışıklı çocukla karşılaşırlar. Bir kaç sabah aynı yerde karşılaştıktan sonra aralarında bir elektriklenme başlar, tanışırlar ve sevgili olurlar

Hareketli yaşamı benimsemiş kişiler romantik ilişkilerinde daha başarılı oluyor
Sabah koşuları, hareketli olmanızı sağlayabilir

Bu sahne size de bir yerlerden tanıdık geliyor mu? Sanıyoruz gözünüzün önüne klişe bir romantik film sahnesi geldi ve bunun gerçek olabileceğini hiç düşünmediniz. Peki, köpeğiyle koşarken hayatının aşkını bulan kişi siz olabilir misiniz?

Tabii ki hayır! Bu gibi durumlarla gerçek hayatta karşılaşmaya pek de alışık değiliz. Size koşuya ya da yüzmeye başladığınızda hayatınızın aşkıyla karşılaşacağınızı söyleyemeyiz. Ancak spor yapmak ve hareketli bir yaşam tarzını benimsemek, bir çok açıdan hayatınıza pozitif değer kattığı gibi, ilişki konusunda da rakiplerinizden 1-0 önde olmanıza yardımcı oluyor. Peki nasıl?

Yerinizde saymak yerine koşuya çıkın

Oturduğunuz yerden Tinder’da baş parmağınıza egzersiz yapmaktan bir süreliğine uzaklaşın ve yeni bir şeyler deneyin. Türkiye genelinde bir çok şehirde aktif şekilde çalışan koşu gruplarına katılabilir, yoga derslerine kayıt olabilir ya da evinize yakın bir spor salonuna gitmeye başlayabilirsiniz. Yeni gruplarda yer almak, sosyalleşmenize katkı sağlayacak ve farklı alanlardan sizinle ortak paydada buluşabilecek kişilerle tanışmanıza zemin oluşturacaktır.

Sosyal ilişkilerinizi geliştirin

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, spor yaparken farklı gruplar içinden yer almak, sosyal ortamınızın genişlemesini de sağlayacaktır. En az 8 saatinizi iş yerinde, kalan zamanınızı da evde geçiriyor olmanız, sosyalleşmenizi ister istemez engelleyecek bir faktör. Spora başlamak ve yeni insanlarla tanışmak, sosyal ilişkilerde olmazsa olmaz iletişim becerilerinizi geliştirmenize ve insanlara karşı farklı bakış açıları geliştirmenize olanak sağlayacaktır.

Sorumluluk duygusu

Yeni bir beslenme ya da egzersiz düzenine geçiş yaptıktan sonra kendinizi bu konuda geliştirmek ve planınıza sadık kalarak kararlılığınızı sürdürmek, yeni tanışacağınız kişiye sorumluluk sahibi olduğunuz imajını çizecektir.

Spor sırasında kararlı olmanız, karşınızdaki kişiye kolay pes etmediğinizi ve ilişkide de istikrarlı olacağınız mesajını verecektir.

İlk buluşma

Bizim için doğru olduğunu düşündüğümüz kişiyle tanıştıktan ve elektrik aldıktan sonra ilk buluşma genelde bir akşam yemeği ya da sinema olarak süre gelir.

Artık klişe olan bu düzenden sıyrılmak ve farklı bir şeyler denemek istemez misiniz? Hoşlandığınız kişiyi akşam yemeğine ya da sinemaya davet etmek yerine birlikte sabah yürüyüşüne çıkmayı ya da güneş batarken sahilde bisiklet sürmeyi teklif edebilirsiniz. Eğlenceli ve farklı bir aktivite, karşınızdaki kişiye klasik ilişkilerin dışında bir deneyim sunduğu için daha ilgi çekici gelecektir.

Fit bir görünüm

Fiziksel güzellik benim için önemli değil, önemli olan iç güzelliği.” diyenlerden olabilirsiniz. Ancak gerçekçi olalım; hiç birimiz fit ve zinde vücudu olan biri yerine bütün gün yatıp televizyon izleyen, göbek yağları pantolonundan taşan ve sürekli yorgun görünümüyle negatif enerji saçan biriyle birlikte olmayı tercih etmiyoruz.

Fiziksel çekicilik, ilişkinin özellikle ilk zamanlarında karşımızdaki kişiyle olan iletişimimizin gelişmesi ve ona başkalarından farklı duygular besleyebilmemiz için önemli bir kriter. Fiziksel olarak hareketli bir yaşamı benimsemek ve beslenme düzeninizde sağlıklı değişiklikler yapmak, istemediğiniz kiloları kısa sürede vermenize ve fit bir görünüm kavuşmanızda etkili olacaktır. Fazla kilonuz olmasa da, spor yapmak size kendinizi zinde hissettirir ve duruşunuzdan cildinizin görünümüne kadar tüm fiziksel sağlığınızı olumlu yönde etkiler.

Kişinin kendini iyi hissetmesi, ruh ve zihin kadar beden sağlığının iyi olmasıyla da yakından ilgili. Bu nedenle kişisel bakımınıza dikkat etmeniz ve sağlığınızı korumanız, kendinizi iyi hissetmeniz ve karşınızdaki kişiye bunu yansıtabilmeniz açısından önem taşıyor.

Özgüven

Fit bir vücuda sahip olmak, sağlıklı beslenmek ve sporu alışkanlık haline getirmek fiziksel anlamda kişiyi güçlendirmenin yanı sıra, zihinsel olarak da oldukça pozitif getiriler sunuyor. Fiziksel olarak aktif bir yaşamı benimsemek, kendinizle ve dış görünümünüzle ilgili daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

Kendisini seven ve vücudunu kabul edebilen bireyler, doğal olarak özgüvenlerini de geliştirmiş ve kendinden daha emin bir zihinsel boyuta geçerler. Bu da yeni tanıştıkları insanların bu kişilerden daha kolay etkilenmesine yardımcı olur.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!