Haftanın tiyatro önerisi ve oyuncularla röportaj: Yaralarım Aşktandır

Herkese yeniden merhaba! Bugün hepimizin sevdiği ve de oldukça başarılı bir oyuncunun, Nazan Kesal’ın tek kişilik oyunu Yaralarım Aşktandır’dan bahsedeceğim.

Nazan Kesal “Yaralarım Aşktandır” adlı tek kişilik oyununda, İran’ın güçlü kadın şairi Füruğ Ferruhzad’ı oynuyor. Yazar Şebnem İşigüzel’in kaleme aldığı ve Berfin Zenderlioğlu’nun yönettiği oyun, İran şiirinin isyankar sesi Füruğ Ferruhzad’ın nefesini, tiyatro sahnesine taşıyor.

Oyun, aynı iklimde açıp solan hepimizin hikayesi; baskı altında yaşayanların, hep eksik bulunanların ve her şeye rağmen yaşamaya devam edip sözünü esirgemeyenlerin. Toprağa emanet edilmeyi bekleyen, ölüsüne bile tahammül edilemeyen Füruğ Ferruhzad kendi arafında ömrünün şiirini yazacak ve aklınızdan çıkmayacak sözler fısıldamak üzere sahnede olacak.

NAZAN KESAL & BERFİN ZENDERLİOĞLU İLE ''YARALARIM AŞKTANDIR' OYUNUNU KONUŞTUK! | Aslı Aybars

Sevgili Berfin Zenderlioğlu ve Nazan Kesal ile oyun hakkında çok keyifli bir röportaj yaptık. YouTube kanalımdan izleyebilirsiniz. Beni Instagram’dan takip etmeyi unutmayın. Hemen hemen her hafta sizlere hediyelerim oluyor. Sevgiyle kalın!

İlginizi çekebilir: Haftanın tiyatro önerisi ve oyuncularla röportaj: Masanın Altında

Aslı Aybars
Sanatçı bir aileye doğduğum için olsa gerek kendimi bildiğimden beri hep tiyatrocu olmak istedim. Tüm arkadaşlarımı toplar kendimizce oyunlar çalışır tüm komşulara gösterimizi duyurur ... Devam