Haftanın tiyatro önerisi ve oyuncularla röportaj: Süper İyi Günler

Merhaba sevgili okurlarım…

Her yazıma başlamadan önce “bu yazı benim için çok önemli, çok heyecanlı vs.” diyorum ama gerçekten her seferinde böyle hissediyorum. Tiyatroya ilk Tiyatrokare’de Nedim Saban ile başlamıştım ve yıllar sonra sevgili Nedim Saban ile YouTube kanalıma video çekmek için buluşmak beni çok heyecanlandırdı. Süper İyi Günler oyununun oyuncularıyla yaptığım keyifli röportaja YouTube kanalımdan ulaşabilirsiniz.

Oyunun yönetmeni Nedim Saban, oyunu detaylıca bana anlattı, ben de sizinle paylaştım. Oyunun hikayesi gerçekten çok etkileyici. Süper İyi Günler 16 yaşındaki asperger sendromu taşıyan Christopher Boone’un hikayesi üzerine kurulu. Oyunun müzikleri gençliğin çok sevdiği Son Feci Bisiklet grubuna ait.

Türk tiyatro tarihinde bir ilke imza atarak gerçekleştirilen oyun, teknolojik unsurlar ile kuşatılan sahnede Christopher Boone’un iç dünyasını vurgulu efektleriyle seyircisine aktarıyor. Üç boyutlu animasyonlar eşliğinde ve tamamı 80 metrekare LED ekranlardan oluşan özel dekorla oynanıyor. O kadar güzel, o kadar büyüleyici bir oyun ki mutlaka gidip izleyin. Ama gitmeden önce bizim videoyu da bir izleyin bence, öyle daha keyifli olacak.

NEDİM SABAN & DİDEM İNSELEL & EMİR ÖZDEN İLE ''SÜPER İYİ GÜNLER'' OYUNUNU KONUŞTUK! | Aslı Aybars

Süper İyi Günler ile ilgili merak ettikleriniz için Instagram adreslerine bakabilirsiniz.

Benim hakkımda merak ettikleriniz için de Instagram’a beklerim. Bir sonraki yazıma kadar kendinize çok çok iyi bakın. Herkese süper iyi günler dilerim!

İlginizi çekebilir: Haftanın tiyatro önerisi ve oyuncularla röportaj: Bırak İçeri Gireyim

Aslı Aybars
Sanatçı bir aileye doğduğum için olsa gerek kendimi bildiğimden beri hep tiyatrocu olmak istedim. Tüm arkadaşlarımı toplar kendimizce oyunlar çalışır tüm komşulara gösterimizi duyurur ... Devam