Haftanın tiyatro önerisi ve oyuncularla röportaj: Bırak İçeri Gireyim

Merhaba sevgili okurlarım. Nasılsınız? Beni soracak olursanız ben çok çok iyiyim. Çünkü bugün daha çok taze olan Bırak İçeri Gireyim oyunundan bahsedeceğim. Murat Daltaban yönetmenliğinde harika oyuncularla sahnelenen bu oyun beni çok heyecanlandırıyor.

“Şimdiye kadar hep müzikaller ve komedi oyunlarında oynamıştım. Burada ciddi ciddi adam kesen biriyim.” diyor Selçuk Borak. Çünkü bu oyun bir vampir hikayesi. Vampir hikayesi dedik ama bildiğimiz vampir hikayelerinden çok farklı bir oyun. Orijinal adı Let the Right One In olan bu oyun kült bir sinema filminden uyarlanmış. Bırak İçeri Gireyim, öteki olmanın ağırlığını farklı biçimlerde taşıyan iki çocuk Oskar ve Elias’ın hikayesini konu alıyor. Oskar, zorbalıkla baş etmeye çalışan bir çocuk. Elias ise Oskar’ın yan dairesine taşınan gizemli, sonsuz bir yaşamın içine hapsolmuş, uzun yıllardır aynı yaşta yaşayan biri. Peş peşe yaşanan gizemli çocuk cinayetlerinin gölgesinde kalmış bir banliyö mahallesinde, dehşet verici ve dokunaklı bir ilk aşk hikâyesi sunuluyor oyunda. Çok etkileyici değil mi?

Oyun içinde oyuncu olmayan ama küçük bir rolü olan biri var. Sevgili Tan Temel. Nefis bir dansçı olan Tan aynı zamanda oyunun koreografisini yapmış.

Çok güzel bir kadrosu olan ve sezon boyunca sahnelenecek olan bu oyunu gidin gidin izleyin, benden söylemesi. Öncesinde röportajımı izlemek isterseniz YouTube kanalım Aslı Aybars’a beklerim.

SELÇUK BORAK, BEGÜM AKKAYA, ATAKAN AKARSU & TAN TEMEL İLE ''BIRAK İÇERİ GİREYİM'' OYUNUNU KONUŞTUK!

Mini reklam: Instagram adresim asliaybarss’tan bana ulaşabilirsiniz.

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere, sevgiler!

Aslı Aybars
Sanatçı bir aileye doğduğum için olsa gerek kendimi bildiğimden beri hep tiyatrocu olmak istedim. Tüm arkadaşlarımı toplar kendimizce oyunlar çalışır tüm komşulara gösterimizi duyurur ... Devam