Haftanın tiyatro önerisi ve oyuncularla röportaj: Felatun Bey ile Rakım Efendi

Merhaba sevgili okurlarım. Bugün yine bir tiyatro oyunuyla daha karşınızdayım: Felatun Bey ile Rakım Efendi.

Türk edebiyatının ilk popüler yazarlarından kabul edilen Ahmet Mithad Efendi’nin romanından uyarlanan oyun, Tanzimatı takiben ortaya çıkan diğer ilk Türk eserlerinde de sık olarak rastladığımız “yanlış batılılaşma” konusunu ironik bir yaklaşımla ele alıyor.

19.yy İstanbul’unda yaşayan Felatun Bey görüntü itibariyle modern, iç dünyası itibariyle yoz ve boş, bu anlayışta sürdürdüğü yaşamıyla gülünç durumlara düşen bir mirasyedidir. Eserin diğer kahramanı olan Rakım Efendi ise ailesinin ölümünden sonra Arap Dadı tarafından bin bir güçlükle yetiştirilen, gelenek göreneklerine bağlı, kültürlü, azimli, çalışkan ve bu olumlu nitelikleri nedeniyle herkesin sevdiği, takdir ettiği bir gençtir. Bu ikilinin yolu yaşamları boyunca birçok noktada kesişir.

Benim de oyunda yer aldığım müzikal tiyatro oyununu kesinlikle tavsiye ediyorum. Ben oynarken çok zevk alıyorum. Gelen yorumlara baktığımdaysa enerjimizin size de yansıdığını görüyorum. Ve bu bizi çok mutlu ediyor.

Bundan önce yazdığım ve YouTube kanalıma röportajını çektiğim tiyatro oyunlarda dediğim gibi gidin izleyin. Gerçekten pişman olmayacaksınız.

Oyunun oyuncuları ile yaptığım röportajı YouTube kanalımdan izleyebilirsiniz. Bana sorularınız varsa Instagram adresimden adresimden ulaşabilirsiniz.

AYŞEGÜL İŞSEVER & BEKİR AKSOY & ARDA AYDIN İLE ''FELATUN BEY İLE RAKIM EFENDİ'' OYUNUNU KONUŞTUK!

Hepinizi kucaklıyorum, çokça sevgiler!

Aslı Aybars
Sanatçı bir aileye doğduğum için olsa gerek kendimi bildiğimden beri hep tiyatrocu olmak istedim. Tüm arkadaşlarımı toplar kendimizce oyunlar çalışır tüm komşulara gösterimizi duyurur ... Devam