Haftanın sağlık röportajı: Prof. Dr. Barış Ata ile kısırlık üzerine

Herkese yeniden merhaba! Bugün yine çok güzel bir konuyla sizlerleyim. Çocuk sahibi olmak isteyenleri ilgilendiren ya da bu konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler bu yazım tam sizlik. Size göre olan bir şey daha var o da YouTube kanalımdaki videom. Evet, bugün konumuz kısırlık.

Aslında kısırlık kısaca; bir çiftin gebe kalmakta zorlanması durumudur. Genellikle, doğum kontrolü olmadan 12 aylık düzenli cinsel ilişkiden sonra hamile kalmama olarak tanımlanır. Tıbbi anlamda bir çiftte kısırlık sorunu olduğunun söylenebilmesi ya da kısırlıktan şüphelenilmesi için 35 yaşın altındaki çiftlerin en az bir yıl, 35 yaşın üzerindekilerin de yaklaşık 6 ay korumasız düzenli cinsel ilişkide bulunmuş olmaları gerekmektedir.

Sevgili Prof. Dr. Barış Ata diyor ki yeterince denenirse çocuk sahibi olamama gibi bir durum olmaz. Çiftlerin %90’ı çocuk sahibi olabiliyor.

KISIRLIK – Nedir, Nedenleri, Nasıl Tanı Konulur, Tedavisi | Aslı Aybars

Evet, efendim yine anladık ki bu hayatta imkansız diye bir şey yokmuş. Sabır ve azimle her şey mümkün. Bir sonraki yazıma kadar hoşça kalın!

İlginizi çekebilir: Haftanın sağlık uzmanı röportajı: Prof.Dr. Barış Ata ile yumurta dondurma ve toplama üzerine

Aslı Aybars
Sanatçı bir aileye doğduğum için olsa gerek kendimi bildiğimden beri hep tiyatrocu olmak istedim. Tüm arkadaşlarımı toplar kendimizce oyunlar çalışır tüm komşulara gösterimizi duyurur ... Devam