Haftanın sağlık röportajı: Makbule Abut ile Reiki üzerine

Herkese yeniden merhaba! 2000’li yıllardan itibaren Türkiye’de oldukça bilinen bir konu ile sizlerleyim: Reiki. Ama bilmeyenler için de kısa bir özet geçelim: Reiki, evrenin enerjisini alıp kullanma sanatıdır. Biz sadece fizik, beden değiliz. Enerji bedenlerimiz de var. Bu enerji bedenimizi enerji kullanarak dengelememiz lazım.

Reikide iyileşmeyi evrensel enerji sağlıyor. Yani “bu iyileşmeyi ben sağladım, ben yaptım” diyerek ego yaparsak reiki kanalımız kapanmış olur.

Reiki, diğer şifa yöntemlerinin öğretildiği gibi öğretilmez. Bir uyum süreci sırasında Reiki Master tarafından öğrenciye aktarılır. Bu işlem taç, kalp ve boğaz çakralarını açar ve öğrenci ile reiki kaynağı arasında özel bir bağlantı oluşturur.

REİKİ – Nedir, Nasıl Yapılır, Nasıl Açılır, Ne İşe Yarar? | Aslı Aybars

Çok daha detaylısı Reiki Master olan Makbule Abut ile yaptığımız röportajda. YouTube kanalımdan izleyebilirsiniz. Enerjiniz bol olsun, hoşça kalın!

İlginizi çekebilir: Haftanın röportajı: Makbule Abut ile astroloji üzerine

Aslı Aybars
Sanatçı bir aileye doğduğum için olsa gerek kendimi bildiğimden beri hep tiyatrocu olmak istedim. Tüm arkadaşlarımı toplar kendimizce oyunlar çalışır tüm komşulara gösterimizi duyurur ... Devam