Haftanın sağlık röportajı: Dr. Banu Taşçı Fresko ile migren üzerine

Merhaba sevgili okurlarım. Baş ağrısı hemen hemen herkesin yaşadığı bir durum. Peki her baş ağrısı migren mi oluyor? Elbette hayır, ama büyük olasılıkla migrendir. Bugün sizlere migrenden bahsedeceğim. Ve YouTube kanalımdan Nöroloji Uzmanı Banu Taşçı Fresko ile yaptığımız röportajı izleyebilirsiniz.

Baş ağrısıyla beraber ışığa, sese, kokulara karşı bir hassasiyet varsa, mide bulantısı gibi durumlar varsa ve bu ağrı zonklama şeklindeyse ve de karanlıkta uyumak ağrınıza iyi geliyorsa migreniniz var diyebiliriz.

Migren ile başa çıkmak için öncelikle uykumuza dikkat etmeliyiz. Sonrasında ilaç kullanımına dikkat etmek gerekiyor ve üçüncü olarak da sigara içilmemesi gerekiyor ve son olarak da hareket etmeliyiz, çünkü hareketsizlik migren ağrısını artırıyor. Eğer bahsettiğim şikayetlere uyan bir ağrınız varsa mutlaka doktora başvurmanız gerekiyor.

MİGREN – Nedir, Nasıl Tedavi Edilir, Nelere Dikkat Edilmeli, Ne İyi Gelir? | Aslı Aybars

Sağlıklı günler diliyorum ve bir sonraki yazımda görüşmek üzere!

İlginizi çekebilir: Haftanın sağlık röportajı: Dr. Banu Taşçı Fresko ile histamin intoleransı üzerine

Aslı Aybars
Sanatçı bir aileye doğduğum için olsa gerek kendimi bildiğimden beri hep tiyatrocu olmak istedim. Tüm arkadaşlarımı toplar kendimizce oyunlar çalışır tüm komşulara gösterimizi duyurur ... Devam