Haftanın sağlık röportajı: Beslenme uzmanı Gizem Sevin ile aralıklı oruç ve metabolizma üzerine

Herkese merhabalar tekrardan sevgili okurlarım. Umarım iyisinizdir. Çokça merak edilen aralıklı oruç konusunu ayrıntılarıyla konuşmaya devam ediyoruz. Sevgili arkadaşım Beslenme Uzmanı Gizem Sevin, yine beni kırmadı, yorulmadan, sıkılmadan anlattı. Her seferinde yeni yeni şeyler öğreniyorum. Bunları da size aktarmaktan çok çok mutluluk duyuyorum.

Metabolizma denince aklımıza hep tuvalet alışkanlıkları geliyor. Peki metabolizma dediğimiz şey sadece bundan ibaret mi? Az yersem kabız olur muyum? Çok yersem ne olur?

Tüm bu soruların arasına bir de Growth (Büyüme hormonu) girdi. Beslenmemiz ve hormonlarımız arasındaki ilişki nedir?

Önemli olan içeriği!

Gizem Sevin en çok lifli ürünlerin tüketilmesini öneriyor. Önemli olanın aldığınız gıdanın az ya da çok olması değil, içeriği olduğunu söylüyor. Gelin siz de aralıklı oruç ve metabolizma konuları üzerinde durduğumuz bu keyifli sohbetimizi izleyin.

ARALIKLI ORUÇ (INTERMITTENT FASTING) METOBOLİZMAYA ETKİSİ NEDİR? | Aslı Aybars

Beni Instagram’dan takip etmeyi unutmayın!

Hepinizi öpüyorum! Sağlıklı ve mutlu günler!

İlginizi çekebilir: Haftanın sağlık röportajı: Beslenme uzmanı Gizem Sevin ile aralıklı oruç ve besin takviyeleri üzerine

Aslı Aybars
Sanatçı bir aileye doğduğum için olsa gerek kendimi bildiğimden beri hep tiyatrocu olmak istedim. Tüm arkadaşlarımı toplar kendimizce oyunlar çalışır tüm komşulara gösterimizi duyurur ... Devam