Haftanın güzellik röportajı: Gonca Gökdemir ile somon DNA üzerine

Merhaba sevgili okurlarım! Biliyorsunuz ki balık mevsimindeyiz ve ben de bu aralar bol bol somon yiyorum. Ne o? Güzelleşeceğim! Ne o? Omega 3 alacağım! Bol bol somon yememin sebebi ise son zamanlarda duyduğum Somon DNA.

Ben de gittim işin uzmanı Gonca Gökdemir’e sordum. Sizin için detaylı da bir video çektik. YouTube kanalımdan izleyebilirsiniz.

Peki bu somon DNA nedir, bizim yediğimiz somon balığıyla bir alakası var mıdır? Sevgili Gonca Gökdemir’in dediğine göre balığını yemek elbette faydalıymış, ama onların yaptığı somon DNA kadar etkili değilmiş.

Somon DNA; güneşe bağlı hasar görmüş, kuru, kırışık, lekeli ciltlerde, yaşlanma belirtileri ilk görülmeye başladığında yapılabilecek cilt gençleştirme de diyebileceğimiz bir uygulamadır. Somon tedavisi cilde önemli yararlar sağlar. Cildi nemlendirir, canlı ve parlak gösterir, kolajen yapımını uyarır. Temizlenen yüze lokal anestetik etkili bir krem sürülür. Yaklaşık 20 dakika bekledikten sonra cilde enjeksiyon yapılır. İşlem yaklaşık 10-20 dakika kadar sürer. İlk enjeksiyondan itibaren fibroblast denen hücrelerde, kolajen sentezinde artış ve ciltte sıkılaşma dikkat çeker. Protokolün bir parçası olan yüksek molekül ağırlıklı hyaluronik asit ile cilt hücreleri suya doyar ve böylece nem dengesi sağlanır. Beraberinde kırışıklıklarda gözle görülür iyileşme tespit edilir.

SOMON DNA AŞISI – Nedir, Ne İşe Yarar, Faydaları Nedir, Zararı Var Mı? | Aslı Aybars

Detaylısı her zamanki gibi YouTube kanalımda! Beni takip etmeyi ve kanalıma abone olmayı unutmayın. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere!

İlginizi çekebilir: Haftanın sağlık röportajı: Prof. Dr. Gonca Gökdemir ile benler üzerine

Aslı Aybars
Sanatçı bir aileye doğduğum için olsa gerek kendimi bildiğimden beri hep tiyatrocu olmak istedim. Tüm arkadaşlarımı toplar kendimizce oyunlar çalışır tüm komşulara gösterimizi duyurur ... Devam