Güzel müzik dinleyicileriyle başarılı müzisyenleri bir araya getiren platform: Unite The Band

Günümüzde sosyal medyanın bir sanat ve haber platformu niteliğine ulaşmasıyla, birbirinden yetenekli sanatçılar kendilerini daha iyi tanıtma ve sanatını paylaşma imkanı buluyor. Durum böyle olsa da bu sanatçıların bir araya gelip, birbirleriyle etkileşim ve paylaşım içinde sanatlarını icra ettikleri ortak bir platformun eksikliği hala hissediliyor. Sanatçılar için oldukça önemli olan bu durumun eksikliğini, sanatçılar kadar iyi müzik dinleyicileri de yaşıyor. Güzel müziğin ve “gerçek” sanatçıların peşine düşen ve bir türlü umduğu gibi bir platform bulamayanlara güzel bir haberimiz var!

Oldukça yeni bir oluşum olan Unite The Band’in etkinlik kolu Unite the Stage, iyi müzik yapmaktan başka kaygı duymayan müzisyenlerin sahne tecrübesini arttırmak ve kendilerini tanıtma ortamı sağlamak için ayda bir yapılacak bir etkinlikler dizisi. İlk etkinliklerinde katılımcılara müzikal ilham vermeleri için Akustikhane yapımcısı Zafer Yılmaz ve Kaydedenler Kulübü kurucusu ve müzisyen Güntaç Özdemir‘i konuşmacı olarak ağırlayacak olan Unite The Band ilk etkinliklerini 8 bağımsız ve amatör müzisyenin katılımıyla gerçekleştirecek.

Unite the Band, artık her ay bir organizasyona ev sahipliği yapacak.

Kendilerini “müzisyenleri farklı mecralardan destekleyen ve bir araya getiren iyi müzik platformu” olarak tanımlayan Unite the Band, artık her ay bir organizasyona ev sahipliği yapacak. Kurucuları Unite The Band’in ortaya çıkış sebebini ise şu sözlerle anlatıyor:

Şubat 2017’de müzik sektöründe sanatçıların yeterli değeri görememesi ve tektipleşme gibi rahatsız olduğumuz bazı şeyleri değiştirecek bir hareket yaratmak için Unite the Band’i kurduk. Misyonumuz Unite the Band isminin anlamını belirttiği gibi müzisyenlerin bir araya geleceği ve birbirini destekleyeceği bir ortam yaratmaktır.” 

Peki Unite The Band neler yapıyor, neler yapmak istiyor?

Unite The Band, üyelerinin ve takipçilerinin hayatını müzikle güzelleştirmeyi hedefleyen, bunun için her gün onlara ulaşabilecekleri bir kanal olan sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanıyor. Platform gün içinde, Instagram hesapları üzerinden yetenekli buldukları ve daha çok bilinmesi gerektiğine inandıkları sanatçıları takipçileriyle paylaşıyor.

Bununla birlikte web siteleri üzerinden kısa süre önce başlattıkları üyelik sistemi ile, Türkiye’de eksik olduklarını düşündükleri bir müzisyen ağı oluşturmayı hedefliyorlar.

Uzun vadede bir yandan sürdürülebilir bir müzisyen ağı kurarken, bir yandan da müzikle ilgilenen kişilere fırsat sağlamak ve gelişim süreçlerini desteklemek istediklerini dile getiren Unite The Band, başarılı sanatçılar ile ortak bir duruşa sahip olmayı amaçlıyor. Ve bu sebeple müzik kariyerinin başındaki müzisyenlerle, profesyonel müzisyenlerin bir araya geldikleri ve onlarla bilgi paylaşımı yaptıkları, profesyonel müzisyenlerin sektörde yeni olan müzisyenlere mentorluk yaptığı bir ortam yaratmayı hedefliyor.

Unite The Band’in etkinlik kolu olan Unite The Stage’in ilk etkinlik heyecanını paylaşmak isteyenlere…

Unite the Stage, belli bir müzikal seviyeyi korumaya özen gösterse de katılımcılardan profesyonellik beklemiyor.

Unite the Stage’in ilk etkinliği 19 Ağustos Cumartesi günü Tamirane’de (Maslak Uniq içerisinde) gerçekleşecek. 8 farklı grubun sahne alacağı bu etkinlikte müzisyen ve müzikseverlerin tanışacağı, birbirilerini destekleyeceği bir ortam tasarlıyor. Etkinlik müzik dünyasından başarılı bir ismin keynote konuşması ile başlayacak. En güzel yanı da Unite the Stage, belli bir müzikal seviyeyi korumaya özen gösterse de katılımcılardan profesyonellik beklemiyor, aksine platformu amatör müzisyenlerin deneyim kazanacakları ve geribildirim alacakları bir ortam olarak görüyor.

Unite The Band hakkında detaylı bilgi almak için web sitelerine ziyaret edebilir, Instagram ve Facebook sayfalarına göz atabilirsiniz.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!