Günlük stilde galaksi desenlerinin etkisi

”Galaksinin batı spirilaninin olduça uzak ve henüz keşfedilmemiş karasularında, küçük ve önemsenmeyen Güneş, dinlenmektedir. Güneş’in yörüngesinde dönen ve ondan yaklaşık doksan iki milyon mil uzakta önemsiz yeşil-mavi bir gezegen vardır. Bu gezenin maymun familyası soyundan gelen hayat formları, o kadar primitiftir ki hala dijital saatlerin çok esaslı bir fikir olduğunu düşünürler!” 

Douglas Adams

(The Hitchhiker’s Guide to Galaxy (Otostopçular için Galaksi Rehberi)

galaksi desenleri

Gerçekten de koskoca galakside, Dünya canlıları olarak önemsizliğimizi ve küçüklüğümüz daha iyi ve ağdalı anlatılamazdı. Ancak, akıl kapasitemin almadığı bu büyüklük içerisinde çok ufak bir şey olmak beni umutsuzluğa sürüklemek yerine ilhamla doldurdu. Bu sonsuz ve sürekli büyüyen galakside bir ufacık, minicik, saniyenin milyonda birinde gözükecek bir pırıltı olsam da bana yeter. Galaksimizi seviyorum, desenini her yerde görmek istiyorum. Başta gençleri hedef alan pek çok modacı da benim gibi düşünmüş olacak ki, araştırınca bol bol galaksi desenli parçalar buldum. Şimdi içeceğinizi elinize alın ve Haluk Bilginer’in Cosmos Belgeseli’ni seslendiren ses tonu ile size bu yazının devamını okuduğu hayal edin sevgili Uplifers okuyucuları.

 

Yazarın diğer yazıları için tıklayınız. 

Zeynep Cansoylu Samancıoğlu
Gündüzleri çok uluslu bir firmada kozmetik kanalı müşteri yöneticisi. Geceleri saç & cilt bakımı, moda, trendler, gezme, yeme ve içme yazan araştırmacı blogger. Doğal ... Devam