Günlük objeler, basit çizgiler, yaratıcı fikirler

Objeler, basit çizgiler ve yaratıcı fikirler
Objeler, basit çizgiler ve yaratıcı fikirler

Ekvador’lu sanatçı Javier Perez, günlük hayatta sıkça kullandığımız günlük objeleri basit çizgilerle birleştirerek oldukça yaratıcı ve şaşırtıcı kompozisyonlar ortaya çıkardı.

Bu tarz çizim kompozisyonlarının en etkileyici tarafı, tek başına hiç bir sanatsal değeri olmayan iki şeyin, yani günlük objelerin ve çizgilerin, yaratıcılıkla bir araya getirildiğinde etkileyici sanat eserleri ortaya çıkarabilmesi.

Perez’in çizimlerinin tümü, günlük hayatımızda yaptığımız her işe az da olsa yaratıcılık kattığımızda neler olabileceğine dair ilham verici nitelikte. Ayrıca, Perez’in çizimlerinin basitliği, çocukken ne kadar yaratıcı işler ortaya çıkardığımızın ve yaratıcılığımızın zamanla nasıl köreldiğinin kanıtı gibi.

Perez’in bu çalışmasının diğer bir etkileyiciliği de kolay ulaşılabilir olmasından kaynaklanıyor. Kompozisyonların hepsinde üzüm, enjektör, defter spirali gibi kolay ulaşılabilir nesneler ve çizim yapılabilecek basit bir kalem kullanılmış.

Yani şu an bu yazıyı okuduğunuz yerde bulunan herhangi bir obje, kalem, kağıt, telefonunuzun kamerası ve biraz da yaratıcılıkla bu kompozisyonları sizin de yapabilmeniz mümkün. Tek yapmanız gereken sınırlarınızın biraz dışına çıkmak, bakış açınızı biraz daha genişletmek ve etrafınızdaki nesnelere farklı bir gözle bakabilmek.

 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!