Günlük burç yorumları: 6 Ağustos

Koç Burcu

Bir konuda başkalarıyla aynı fikirde olmayabilirsiniz. Ancak karşınızdakini önce dinlemeli ve anlamaya çalışmalısınız. Anlamak, ortak bir zemin oluşturmanın ve çözüm bulmanın ilk adımıdır. 

Uplifers önerisi: Empati, bir başkasının duygularını ve yaşantılarını anlayıp bunları paylaşabilme yetisi olarak tanımlanıyor. Kendinizi o kişinin yerine koyduğunuzu farz edin; o ne hissediyorsa siz de öyle hisseder, o dünyayı nasıl bir gözle görüyorsa siz de o gözle görürsünüz. Harper Lee’nin ünlü romanı Bülbülü Öldürmek’te Atticus Finch ne demişti: “Bir insanı, sorunu onun açısından düşünmeye alışmadıkça anlaman olanaksızdır. … Derisinin içine girip gezineceksin.” “Öfkeye yenik düşmemek için empatinin gücünü kullanın

Boğa Burcu

Birisinin yardımına ihtiyacınız olabilir. Ancak aynı zamanda bu kişiyle ilgili rahatsız olduğunuz noktalar da olabilir. Böyle zamanlarda yardım istemeden önce o kişiyle ilgili olumsuz düşüncelerinizi ortadan kaldırmanın veya geri plana atmanın yollarını araştırmalısınız. 

Uplifers önerisi: Empati günümüzde sık kullanılan bir kelime olarak karşımıza çıkıyor. Empati neredeyse herkesin istediği bir şeydir, ancak çok azı gerçekten nasıl verileceğini veya alacağını bilir. Öz-tatminin vurgulandığı dünyamızda kısa arza rağmen yüksek talep var. Bu, gelecek nesillere, onların etrafındaki kişilere empati duymanın ne anlama geldiğini öğretmek için haklı bir neden. “Çocuklarda empati: Başkalarına değer vermeyi öğretmek

İkizler Burcu

Hayatta şans birçok defa kapıyı çalar ancak çoğu kişi bunun farkına bile varmaz. Gerçekleştirmek istediğiniz pek çok hayaliniz varsa, çevrenizde olup bitene karşı daha uyanık davranmalı, fırsatları değerlendirmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Bazılarının bizden daha şanslı olarak dünyaya geldiğini düşünürüz. Örneğin daha fazla paraya sahiptir veya daha güzel bir vücuda sahip de olabilir. Kıyaslamalarımız “daha” üzerine kurulmuştur; daha iyi olmak, daha farklı olanaklara sahip olmak, daha farklı yaşam akışına sahip olmak, daha fazla seyahat edebiliyor olmak, daha fazla para harcayabiliyor olmak… İşte tümünü topladığımızda hayatın sunduğu fırsatlar deriz değil mi? “Hayatın sunduğu fırsatlara yepyeni gözlerle bakmaya hazır mısınız?

Yengeç Burcu

Karşınızdaki kişinin size verdiği sinyalleri, doğru şekilde okuyamıyor olabilir misiniz? Eğer karşınızdakinin yardım teklifi size biraz sert geliyorsa, bunun onun üslubu olarak görebilirsiniz. Belki de size gerçekten destek olmak istiyor olabilir. 

Uplifers önerisi: Son yılların popüler sorusu “Nasıl yardımcı olabilirim?” Bizlere yardım etmeye, içinde bulunduğumuz çıkmazdan çıkmamıza yeterli olabilir mi? Yardımcı olmak; karşılıklı eşitliğin olmadığı söz konusu durum karşısında güçlü olanın güçsüze destek sunduğu bir ilişki şekli. “Yardım etmek mi, katkı sağlamak mı: Mesafesiz ve eşit bir ilişkilenme mümkün

Aslan Burcu

Bir zamanlar çok istediğiniz bir şeyle ilgili fikriniz değişmiş olabilir. Bunun için kendinizi suçlamayın. Herkesin istekleri değişebilir. Yapmanız gereken en doğru şey, sizdeki bu değişikliği gerekli kişilerle paylaşmak olacaktır. 

Uplifers önerisi: Hayatımızda bir şeylerin dağılması her zaman kötü değildir. Dağılanları toplarken insan, sahip olduklarının envanterini yapar. Parçalar resimden kopup savrulmuşken etrafa, artık resme uymayan parçalar kendilerini ele verir, tıpkı yeni gelen parçalar gibi. Resme artık yabancı kalan parçaları ve resimde yer açması gereken yepyeni parçaları keşfeder insan. “Yenilik zamanı geldiğinde: Dağılanları toplayıp, değişime doğru yelken açmak

Başak Burcu

Birileri size şüpheyle yaklaşabilir ve sizden kendinizle ilgili bir şeyleri kanıtlamanızı isteyebilir. Böyle durumlarda öfkelenmek yerine olabildiğince kendiniz olmaya özen gösterin. Belki biraz zaman alabilir ama elbet sizi tanıyacaktır. 

Uplifers önerisi: Duygular çok güçlü enerji akışlarıdır ve tüm hayatımızı etkiler. Onları tanımaz ve duygularla yaşamayı öğrenemezsek bir yaşam boyu bu güçlü enerji dalgalarıyla yaşamda bir sağa bir sola savrulur dururuz. “Duygular kontrol edilebilir mi: 6 adımda duygularda ustalaşın

Terazi Burcu

Son günlerde hayatınızdaki birçok konu allak bullak olmuş gibi gelebilir. Ancak belki de olaylar sizin sandığınız kadar karmaşık değildir. Kendinize birkaç soru sormak ve bunlara dürüst yanıtlar vermek, durumu anlamanıza yardımcı olur. 

Uplifers önerisi: Zihninizi dağıtmadan, sahip olduğunuz potansiyelinizin maksimum seviyesine ulaşması için tek gizli silahınız “odak”. Peki bu süreçte adımlarınız nasıl olmalı? “Mindfulness ile verimli karar verme ve sorun çözme

Akrep Burcu

Aklınızdaki plan, kafanızdaki fikirler umduğunuz gibi ilerlemiyor olabilir. Böyle durumlarda hemen bu planı kenara bırakmak ve daha fazla yıpranmanın önüne geçmek iyi olabilir. Pozitif kalmaya gayret etmelisiniz. Siz pozitif olduğunuz sürece, işler de daha pozitif bir şekilde ilerler. 

Uplifers önerisi: İyimser insanlar deyince aklınıza dünyaya pembe gözlüklerle bakan, hayal aleminde yaşayan, gerçekçi olmayan insanlar mı geliyor? Gerçekçi iyimserlik kavramını duyduğunuzda iyimserlik hakkındaki bu düşüncenizin değişeceğine eminim. Gerçekçi iyimserlik dünyaya pembe gözlüklerle bakmak yerine dünyadaki negatifliğin de farkına varmak ama pozitifliğe odaklanmaktır. “Gerçekçi iyimserlik: Negatifin farkında olup pozitife odaklanma sanatı

Yay Burcu

Karmaşık bir sürecin içindeyseniz, sorular sormak en iyi çözüm olabilir. Ancak bu sorulara yanıtlar da vermelisiniz. Bu şekilde olaylara daha derinlemesine bakabilir, çözüme ulaşmak için yol kat edebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Stratejik düşünce ve yaratıcı düşünce stillerinin her ikisi de eşit derecede önemli ve günümüz dünyasında hangi kaynağı açarsanız açın, karşınıza çıkacak olan mesaj şu olacaktır: Problem çözmede, avantajlı konumu yakalamakta veya hedeflere ulaşmada eşit derecede faydalanmanız gereken, olmazsa olmazınız iki yaklaşım bunlar olmalı. “Stratejik düşünme ve yaratıcı düşünme birlikte nasıl dans eder?

Oğlak Burcu

Bazen karşınızdaki kişiyle ipler öyle gerilir ki o noktadan geri dönüş olmadığını düşünebilirsiniz. Oysa yanılıyorsunuz, her noktadan geri dönüş vardır. Yeter ki kendinize ve karşınızdaki kişiye biraz zaman verin, olaylara biraz uzaktan bakmayı başarın. 

Uplifers önerisi: İç huzur; mental ve ruhani açıdan huzurluyken, aynı zamanda duygularımızla da senkronize olma halidir diyebiliriz. Yeterli bilgi ve anlayışa sahip olarak, kişinin stresli ve zorlayıcı dönemlerde sakin kalabilmesi ve sağlıklı düşünebilmesi için çok önemli bir özellik. “İç huzuru yaratmak: Sakinliğe giden 40 yol

Kova Burcu

Bugün yeni bir adım atmış olabilirsiniz. Bu konuda önemli kişilerden onay bekliyor olabilirsiniz ancak o onay gelmeyebilir. Kendinize şunu hatırlatın; sadece kendinize güvenmeniz yeterli. Başkalarından önce siz kendinize güvenmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Nefesi, meditasyonu, yogayı bilmem ama kendin için iyi bir şey yapmanın verdiği özgüven, öz sevgi ve öz değer çok tatlı! “Beden, zihin ve ruh bütünlüğü için: Her gün kendinize “meditasyon molası” verin

Balık Burcu

Bir fırsat ayağınıza kadar gelmiş olabilir ancak siz bu fırsatı değerlendirmek için kendinizi yeterli görmüyor olabilirsiniz. Lütfen dönüp aynaya bakın ve kendi değerlerinizin farkına varın. Özgüveninizi bu şekilde yüksek tutabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Özgüven özüne güvenmektir. Sizi siz yapan varlığınızın en derinindeki yapı taşlarını, ihtiyaçlarınızı, duygu ve düşüncelerinizi belirleyip içinizdeki özü ortaya koymak demektir. “Özgüven nasıl artırılır: Özgüven için ne gereklidir, kişiye neler kazandırır?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!