Günlük burç yorumları: 5 Ocak

Koç Burcu

Kova burcundaki Ay, odaklanma problemleri ortaya çıkarabilir. Bir konuda karar vermeniz için üzerinizde büyük bir baskı hissediyor olabilirsiniz. Elinizden geleni yaptığınıza emin olun. Bundan sonrasını akışa bırakmaya gayret edin. Hepimiz bir noktaya kadar işleri kontrol edebiliriz. 

Uplifers önerisi: Dünya sıfır, ben birdim. En azından bugün durum böyleydi. Kafamda bu cümlelerle dünde yaşamaktan vazgeçtim. Beni aşağıya çektiğine inandığım, hedeflerimden uzaklaştıran, kendimi kötü hissettiren her şeyden bu cümlelerle uzaklaştım. Ruhuma atılan her çiziğin beni yaraladığına emin oldum. Her ne yaşarsak yaşayalım beni derinden etkilemesine, zorlu süreçlerin sancılı geçmek zorunda olmadığına inandım. Zihnimi kötü şeylerle dolduran, tahammülümü azaltan, beynimi bir fare gibi kemiren her şeyi o an kendimden uzaklaştırmam gerektiğinin farkına vardım. “Kontrolünüzde olmayan şeyleri dert etmekten vazgeçmeniz için 5 öneri

Boğa Burcu

İş yerinde olaylar biraz kontrolden çıkabilir. Kova burcundaki Ay nedeniyle, rutininizin dışına çıkmak zorunda kalabilirsiniz. Eğer adım atmak istemiyorsanız, o zaman geride bırakmayı öğrenmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Hayat terazimizde yaptıklarımız ile yapmadıklarımızı tartmak gerek. Yapmadıklarımız ağırsa hayat terazimizde elimizde pişmanlık kalır, yaptıklarımız fazla ise de mutlu geçen bir ömür. İşte yaptıklarımızın daha ağır bastığı bir teraziye sahip isek hayatımızın muhasebesinde, o zaman bırakıp gitmekten de korkmaz insan.İyi ki’lerin pişmanlıklardan fazla olması için: Hayatı yakalama sanatı

İkizler Burcu

Geçmişte anlam veremediğiniz, iyi göremediğiniz şeyler artık netleşiyor. Bu da önceden yanlış bulduğunuz veya başkalarını suçladığınız şeyleri anlamanıza yardımcı oluyor. Hayatınızı daha net bir şekilde görmek size çok daha iyi gelecek. Ancak yine de başkalarıyla ilgili fikirlerinizi kendinize saklamak iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Negatif duygu ve düşünceler mutluluğa giden yolu tıkayarak davranışlarımızı şekillendirirler. Her ne kadar bunun farkında olsanız da, onları görmezden gelip gerçek mutluluğa ulaşmak herkesin kolayca başarabildiği bir şey değil.Mutluluğunuz için bir an önce vazgeçmeniz gereken davranışlar

Yengeç Burcu

Sessiz ve utangaç görünümünüzün altında çok güçlü ve kararlı bir ruh yatıyor. Bir şeyi istediğiniz ve zihninizi de buna göre programladığınız zaman, onu elde edene kadar kimse sizi durduramıyor. Ancak şu sıralar biraz umutsuz olabilirsiniz. Biraz toparlanıp, kendinize gelmek iyi olabilir. Çevrenizdekilerden beklentilerinizi bir kenara bırakın, kendiniz ne istiyorsanız onu yapın.

Uplifers önerisi:  Günlük yaşantımızda olsun, hayatımızın geneline baktığımızda olsun pek çok istekte bulunuyoruz. Bu istekler kimi zaman hayalde kalırken, kimi zaman bunları kendimize hedef olarak belirliyoruz. Kimi istekler gerçekleşirken, kimisi yalnızca istek olarak da kalabiliyor.Ne istediğimiz değil, onu neden istediğimiz önemli: İhtiyaçlarımız bize neler anlatır?

Aslan Burcu

Yeni yıldan büyük beklentileriniz varsa, biraz düşünüp büyük şeyler beklemek yerine karşınıza çıkanları en iyi şekilde değerlendirmenin daha önemli olduğunu görebilirsiniz. Belki sizin hayal ettiğiniz gibi olmayabilir ancak bu şekilde başarıya daha kolay ulaşabilir ve kendinizi daha çok mutlu edebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Daha mutlu bir insan olmak ve daha keyifli bir hayat yaşamak… Bunlar hepimizin istediği, fakat çoğu zaman tam olarak nasıl başaracağımızı bilemediğimiz şeyler. Öte yandan bu konuyla ilgili yapılan birçok psikolojik araştırma, yayımlanan birçok makale mevcut. Peki bu araştırmaların ortak noktaları ne? “Mutluluğunuzu etkileyen bilim onaylı 10 davranış

Başak Burcu

Son zamanlarda hayatınızın dengesinin bozulduğunu hissediyor olabilirsiniz. Böyle zamanlarda, ihtiyacınız olan stabil şeylere sıkı sıkıya tutunmakta fayda var. Kendi hayatınızın merkezini bulmak ve kısacık da olsa odaklanmak size çok iyi gelebilir. 

Uplifers önerisi:  Her şey sessizleşmeye başlıyor. Şehrin gürültüsü, sokaktaki otomobilin kornası, üst kattaki komşunun bağırarak konuşmaları, yan evdeki bebeğin ağlama sesleri uzaklaşırken, bana doğru yaklaşan sessizliğin sesini inceden inceye işitmeye başlıyorum. Önce fısıltı ile konuşmaya başlıyor, sonra yan odadan birinin benimle konuşmaya çalışması gibi mırıltılar şekline geçiyor. Daha fazla duyuyorum ama tam işitemiyorum. Şimdi sessizliğin içindeki ses oluyor. Artık daha net duymaya, hatta işitmeye başlıyorum. Ve sonra fark ediyorum ki o ses aslında bana ait.Kendinizle buluşmanız var, gecikmeyin: Zen meditasyonu nedir?

Terazi Burcu

Şartlarınız, bağlantılarınız, kaynaklarınız sizin hayal ettiğiniz şeyi yaratmanız için yeterli olmayabilir. Ancak bu yine de pes etmek için bir bahane olmamalı. Elinizde olmayanlara değil elinizde olanlara odaklandığınızda, ortaya harika bir iş çıkarabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: İyimser insanlar deyince aklınıza dünyaya pembe gözlüklerle bakan, hayal aleminde yaşayan, gerçekçi olmayan insanlar mı geliyor? Gerçekçi iyimserlik kavramını duyduğunuzda iyimserlik hakkındaki bu düşüncenizin değişeceğine eminim. Gerçekçi iyimserlik dünyaya pembe gözlüklerle bakmak yerine dünyadaki negatifliğin de farkına varmak ama pozitifliğe odaklanmaktır.Gerçekçi iyimserlik: Negatifin farkında olup pozitife odaklanma sanatı

Akrep Burcu

Bir kişinin sizin fikrinize katılmadığını ve bunu açıkça belirttiğini gördüğünüzde, kendinizi savunmaya başlıyor olabilirsiniz. Oysa kendinizi kanıtlamaya ihtiyacınız yok. Bazen karşınızdaki kişi, hiçbir sebep olmadan size karşı çıkabilir. Böyle zamanlarda akışına bırakmalı ve sessiz kalmalısınız. 

Uplifers önerisi: Suyu düşünürseniz yeri geldiğinde durağandır, yeri geldiğinde de doğası gereği akışta bir hareket hali vardır. Bizim de bedenlerimiz yürüdüğümüzde, spor veya yoga yaptığımızda, dans ettiğimizde hep bir akış halinde aslında. Ve biz durağan kaldığımız kadar akışta da olmalıyız ki vücudumuz dengesini bulsun.Dengeli bir hayat için akışta olmanın önemi

Yay Burcu

Bazen işler ters gider, hayatınızdaki birçok şeyin mücadele gerektirdiğini düşünürsünüz. Durum öyle bile olsa, siz kendinizi kurbanmış gibi hissetmeyi ve bunun sadece sizin başınıza geldiğini düşünmeyi bırakmalısınız. Bazen yolunda gitmeyen işler, sizin başka bir şeyi görmenize vesile olabilir. 

Uplifers önerisi: Olanlar olur bazen… Durduramayız, başımıza gelen gelmiştir bir kere. Evet, güzel zamanlarda etrafımızdaki herkes “güzel” söyler. Bir de zor zamanlar vardır ki, işte burada başlar her şey.Tüm negatif yorumlara rağmen, sürekli pozitif tarafından bakabilmek mümkün mü?

Oğlak Burcu

Bir başkasının onayını almak için onun hoşuna giden şeyleri yapmaya çalışıyor olabilirsiniz. Ancak belki buna gerek kalmadan bambaşka bir yol olduğunu fark edebilirsiniz. Böyle bir durumda karşınızdaki kişiyle açıkça konuşmaktan çekinmeyin. Belki de açık sözlülüğünüz sayesinde, o istediğini onayı alabilir ve hayranlık uyandırabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Başkalarını eleştirmek konusunda çoğumuzun yüksek lisansı var. Ama konu eleştirilmek oldu mu işin rengi değişiyor. Kendi üzerimizde çalışmıyor, kendimizi yeterince tanımıyorsak oklar bize çevrildiği gibi aslan parçası kesiliyoruz.Gelişmeniz için harika bir fırsat: Eleştirilmekten korkmayın

Kova Burcu

Yeni yıl kararlarınızı hemen uygulamaya başlamadıysanız, kendinizi strese sokmayın. Belki bugün kendinize biraz izin vermek, dinlenmek, her şeyden uzaklaşmak size daha iyi gelebilir. Böylelikle evrenin size uzattığı yardım elini fark edebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Nefesi, meditasyonu, yogayı bilmem ama kendin için iyi bir şey yapmanın verdiği özgüven, öz sevgi ve öz değer çok tatlı!Beden, zihin ve ruh bütünlüğü için: Her gün kendinize “meditasyon molası” verin

Balık Burcu

Çocuklar masallara bayılır çünkü onların zihninde “imkansız” diye bir şey yoktur. Bir süre önce inandığınız bir şeye artık şüpheyle yaklaşıyor olabilirsiniz. Bunun sebebi çevrenizin sizde yarattığı etki olabilir mi? Başkalarının hayalleriniz hakkında “imkansız” yorumu yapmasına izin vermeyin. 

Uplifers önerisi:  Günlük yaşantımızda olsun, hayatımızın geneline baktığımızda olsun pek çok istekte bulunuyoruz. Bu istekler kimi zaman hayalde kalırken, kimi zaman bunları kendimize hedef olarak belirliyoruz. Kimi istekler gerçekleşirken, kimisi yalnızca istek olarak da kalabiliyor. “Ne istediğimiz değil, onu neden istediğimiz önemli: İhtiyaçlarımız bize neler anlatır?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın. 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!