Günlük burç yorumları: 5 Ağustos

Koç Burcu

Çevrenizdeki kişiler, çok istediğiniz bir şeyi çocukça veya yeterince olgunlaşmamış görebilir. Bu düşünceleri elbette önemseyin ancak hayallerinizden vazgeçmeyin. Siz onları olgunlaştırmanın yollarını araştırabilirsiniz.  

Uplifers önerisi: Hayal kurarız, içimizden geçiririz. Çok basittir aslında dilediklerimiz; kimi daha fazla bolluk bereket ister, kimi bir aile kurmayı, çocukları olmasını, hayatının aşkıyla karşılaşmayı diler. “Hayallerinizi gerçekleştirmek için muhteşem reçete: Başarının 7 spiritüel yasası

Boğa Burcu

Belki çok pozitif ve mutlu bir dönemde olmayabilirsiniz. Ancak başkalarının sizi mutsuz etmesine izin vermemelisiniz. Unutmayın ki mutluluğunuz başkalarına bağlı olamaz. 

Uplifers önerisi: Son günlerde mutluluktan bahseden, mutluluğun formülünü verdiğini söyleyen çok kişi var. Aslında bu kişilere güvenmektense, asıl güvenmemiz gerekenler nöroloji uzmanları. “Nörobilimcilere göre daha mutlu olmanızı sağlayacak 4 şey

İkizler Burcu

Yeni bir şey öğrenirken, bir anda o konuda usta olamayacağınızı kabul ederek başlamalısınız. Ancak disiplinli çalışmayla, zaman için istediğiniz noktaya gelebilirsiniz. Başarıya uzak olduğunuzu düşünmeyin, bu uzaklık yakınlaşacaktır. 

Uplifers önerisi: Herkesin diğer insanlara göre daha iyi olduğu, daha iyi becerdiği konular ve alanlar var. Bazıları daha iyi iletişim kurarken, bazıları kelimelerle ustaca oynayabiliyor, bazıları tuvalde devleşirken, bazılarıysa adeta koşarken kanatlanıyor… “Yetenek nasıl geliştirilir?

Yengeç Burcu

Duygularını yüksek yaşayan ve kendini ifade etmeyi seven birisiniz. Bugün biraz öfkeli olabilirsiniz. Ancak bunu hemen ifade etmek yerine, sakin kalmanın yollarını araştırmalısınız. 

Uplifers önerisi: Empati, bir başkasının duygularını ve yaşantılarını anlayıp bunları paylaşabilme yetisi olarak tanımlanıyor. Kendinizi o kişinin yerine koyduğunuzu farz edin; o ne hissediyorsa siz de öyle hisseder, o dünyayı nasıl bir gözle görüyorsa siz de o gözle görürsünüz. Harper Lee’nin ünlü romanı Bülbülü Öldürmek’te Atticus Finch ne demişti: “Bir insanı, sorunu onun açısından düşünmeye alışmadıkça anlaman olanaksızdır. … Derisinin içine girip gezineceksin.” “Öfkeye yenik düşmemek için empatinin gücünü kullanın

Aslan Burcu

Karşınızdaki kişiyle bir diyaloğa girmek, istediklerinizi tam ve net bir şekilde ifade edeceğiniz anlamına gelmiyor. Eğer anlaşılmak istiyorsanız, ifadelerinizi daha çelişkisiz ve net cümlelerle oluşturmalısınız. 

Uplifers önerisi: Diğer insanların yanındayken bacaklarınızın, ellerinizin ya da yüz ifadenizin nasıl olduğuna ne kadar dikkat ediyorsunuz? Birçoğumuz için bir taraftan karşımızdakini dinleyip, söyleyeceklerimizi düşünüp, konuşmaya çalışırken, bir taraftan bedenimizi ve hareketlerimizi kontrol edebilmek yoğun bir dikkat, odaklanma ve ileri düzey iletişim becerisi gerektiriyor. “Kişilerarası iletişimde beden dilinizle ilgili dikkat etmeniz gereken 10 alışkanlık

Başak Burcu

Hayatınızdaki bir şeyin neden tekrar tekrar yaşandığını merak ediyor olabilirsiniz. Eğer buna bir yanıt bulamıyorsanız, belki de bakış açınızı değiştirip daha derin bir inceleme yapmanız gerekebilir. 

Uplifers önerisi: Bazılarının bizden daha şanslı olarak dünyaya geldiğini düşünürüz. Örneğin daha fazla paraya sahiptir veya daha güzel bir vücuda sahip de olabilir. Kıyaslamalarımız “daha” üzerine kurulmuştur; daha iyi olmak, daha farklı olanaklara sahip olmak, daha farklı yaşam akışına sahip olmak, daha fazla seyahat edebiliyor olmak, daha fazla para harcayabiliyor olmak… İşte tümünü topladığımızda hayatın sunduğu fırsatlar deriz değil mi? “Hayatın sunduğu fırsatlara yepyeni gözlerle bakmaya hazır mısınız?

Terazi Burcu

Birine kibarlık yaptığınızda, bunun kıymetinin bilinmesini istersiniz. Son dönemde sevdiğiniz bir kişiyle aranıza mesafe girdiğini düşünüyorsanız, belki de bunun sebebi onun kibarlığının kıymetini bilmemenizden kaynaklanıyor olabilir. Biraz üzerine düşünmekte fayda var.  

Uplifers önerisi: Bazı şeyleri değiştirmek istediğinizi düşünürken, aslında belki de yaşanması gereken değişime karşı koymak için çabaladığınızı fark edersiniz… Böyle bir durumla karşı karşıya kaldığımızda ne yapmalıyız? Değişime direnmeli miyiz? Yoksa her şeyi olduğu gibi akışına mı bırakmalıyız? “İlişkilerin en temel yapıtaşı: Doğru iletişim üzerine düşünceler

Akrep Burcu

Verdiğiniz bir karardan şüphe duymaya veya karşılaştığınız bir sorunu başka açılardan görmeye başlamış olabilirsiniz. Böyle durumlarda hemen tutum değişikliğine gitmek yerine bu konuyu güvendiğiniz kişilerle değerlendirmeyi düşünmelisiniz. Belki farklı bakış açıları daha işlevsel bir yol ortaya koyabilir. 

Uplifers önerisi: Bugün belki çok bunaldın, belki çok kırıldın, belki kalbinin kaldıramayacağı kadar ağır yükler taşımak zorunda kaldın, belki çok hayal kurdun ve belki bugün hayallerin gerçekleşmedi. Ama yarın o hayalleri gerçekleştirebileceğin yepyeni bir gün unutma! “Bakış açısı her şeydir: Varış çizgisi mi daha önemlidir, yoksa yol mu?

Yay Burcu

Her ne olursa olsun, güneş her zaman doğar. Kendinizi umutsuz veya çaresiz hissettiğiniz her an, bu gerçeği hatırlayın çünkü en karanlık dönemlerde bile mutlaka bir ışık girip aydınlatır. Önemli olan bu ışığı görebilmek ve verimli bir şekilde değerlendirebilmek.   

Uplifers önerisi: Nietzsche “Yaşamak için bir nedeni olan kişi hemen her nasıl’a katlanabilir” demiş. İnsan türünü hayata bağlayan en kıymetli şeylerden biri yaşama nedeni olsa gerek. Bahsettiğim “neden” bize dayatılan “hedef”ten tamamen farklı olarak; bize ait olan bir kavram. Yaşama nedeni ile yola koyulduğumuz zaman soluksuz hedefe varma çabası yerine; kimi zaman yavaş kimi zaman hızlı tempoda yürüdüğümüz, bazen koştuğumuz, bazen yol kenarında bir ağaç gölgesinde soluklandığımız bir yolculuğa çıkmış oluyoruz. “Yaşam amacını bulmak: Her güne umutla başlamak için insan neye ihtiyaç duyar?

Oğlak Burcu

Siz kendinizi bazen güçsüz hissetseniz bile çevrenizdekiler kararlılığınız ve zorlukları aşma gücünüzle size hayran oluyor. Tek eksik, kendinize olan özgüveniniz. Kendinizle baş başa kalıp özgüveninizi yükseltmenin yollarını araştırmek iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Bazı anlar gelir, duvara toslar ve sınırlarımıza ulaşırız. Kaybedilen bir iş, beklenmedik bir hastalık, kaybedilen biri, bir türlü verilemeyen kilolar, sonlanan bir ilişki, başarı sağlanamayan bir proje… İşte o an seçim zamanıdır. Varoluşumuzdan gelen, bir bakıma gizemli ve aynı zamanda bizlere gerekli teslimiyet gücü, yaptığımız seçimlerle ortaya çıkar. “Zorlukları yenme gücü içinizde: Teslimiyet ve inancın zaferi

Kova Burcu

Genel olarak herkesten farklı zevkleriniz ve ilgi alanlarınız olabilir. Ancak bazen bir arada olduğunuz kişilerle ortak zeminde buluşmanız gerekebilir. Bazen stratejik adımlar atmayı önceliklendirmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Stratejik düşünce ve yaratıcı düşünce stillerinin her ikisi de eşit derecede önemli ve günümüz dünyasında hangi kaynağı açarsanız açın, karşınıza çıkacak olan mesaj şu olacaktır: Problem çözmede, avantajlı konumu yakalamakta veya hedeflere ulaşmada eşit derecede faydalanmanız gereken, olmazsa olmazınız iki yaklaşım bunlar olmalı. “Stratejik düşünme ve yaratıcı düşünme birlikte nasıl dans eder?

Balık Burcu

Hepimiz geçmişte hatalar yapabiliyoruz. Ancak bu hatalara odaklanmak size bir şey kazandırmaz. Her gün aynaya bakıp kendinize hatalarınızı değil bu hataların üstesinden gelme gücünüzü hatırlatmalısınız. 

Uplifers önerisi: Başarısızlık hissi olan kişilerin başarı algıları çok hassastır. Yaptıkları küçük bir hatayı, iş tesliminde gecikmeyi, toplantıda sessiz kalmış olmayı bile başarısızlık olarak yorumlayabilirler. “Başarısızlık inancını içinizdeki gücü dışarı çıkararak yenin

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!