Günlük burç yorumları: 4 Temmuz

Koç Burcu

Başak burcundaki Ay, Yengeç burcundaki Güneş ile güzel bir bağ kuruyor. Güne büyük bir enerjiyle başlayabilir ve bu enerjiden aldığınız güçle, uzun zamandır bekleyen işlerinizi halledebilir, verimli bir gün geçirebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Nietzsche “Yaşamak için bir nedeni olan kişi hemen her nasıl’a katlanabilir” demiş. İnsan türünü hayata bağlayan en kıymetli şeylerden biri yaşama nedeni olsa gerek. Bahsettiğim “neden” bize dayatılan “hedef”ten tamamen farklı olarak; bize ait olan bir kavram. Yaşama nedeni ile yola koyulduğumuz zaman soluksuz hedefe varma çabası yerine; kimi zaman yavaş kimi zaman hızlı tempoda yürüdüğümüz, bazen koştuğumuz, bazen yol kenarında bir ağaç gölgesinde soluklandığımız bir yolculuğa çıkmış oluyoruz. “Yaşam amacını bulmak: Her güne umutla başlamak için insan neye ihtiyaç duyar?

Boğa Burcu

Başak burcundaki Ay, sizin üzerinize adeta bir ışık hüzmesi bırakıyor. Girdiğiniz her ortamda dikkati üzerinize toplayabilir, enerjinizle çevrenizdekileri kolayca etkileyebilirsiniz. Bunun kıymetini bilmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Özgüven özüne güvenmektir. Sizi siz yapan varlığınızın en derinindeki yapı taşlarını, ihtiyaçlarınızı, duygu ve düşüncelerinizi belirleyip içinizdeki özü ortaya koymak demektir. “Özgüven nasıl artırılır: Özgüven için ne gereklidir, kişiye neler kazandırır?

İkizler Burcu

Gelecek planlarınızı çevrenizdekilerle paylaşmaktan çekinmemelisiniz. Tutkulu Mars, iletişimin gezegeni Merkür ile güzel bir bağ kuruyor. Bu sayede tutkularınızı anlatmak, çevrenizdekileri etkilemek ve ikna etmek gibi konularda çok başarılı olabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Yapılan psikolojik araştırmalar, en basit hareketlerin bile kendine güven, başkalarını ikna edebilme, empati yapma, bilişsel performansı destekleme gibi yetenekleri artırabildiğini gösteriyor. “Beden dilinizi kullanarak hayattaki performansınızı artırmanın 9 yolu

Yengeç Burcu

Başak burcundaki Ay ile Venüs arasında tehlikeli bir zıtlaşma söz konusu olabilir. Bugün biraz gergin ve düşük bir modda olabilirsiniz. Kendinizi “iyi” olmaya zorlamak yerine bazen kendinize hissettiğiniz gibi olma hakkı tanımakta fayda var. 

Uplifers önerisi: Psikolojik sağlamlık, pozitif psikolojinin çalıştığı konulardan biri. Zor durumlar karşısında adeta bir hacıyatmaz gibi yeniden ayağa kalkma ve toparlanma yeteneği olarak tanımlanıyor. “Psikolojik sağlamlık nedir: Duygusal dayanıklılığı yüksek kişilerin 14 özelliği

Aslan Burcu

Rutin her ne kadar “sıkıcı” gibi görünse de rutinde kalmak, size istikrar ve güven verebilir. Özellikle finansal konularda önemli bir karar vermeniz veya adım atmanız gerekiyorsa, bugün doğru zaman olabilir. 

Uplifers önerisi: Mutlu bir yaşamın fiziksel, zihinsel ve ruhsal olarak iyi hissetmekle mümkün olabileceğini artık hepimiz biliyoruz. Peki, para ve maddi kaynaklarımız bütünsel bir iyilik hali için önem taşıyor mu? Para gerçekten mutluluğu da beraberinde getiriyor mu? Finansal olarak iyi durumda olmak ve refah seviyemizin yüksek olması bütünsel iyilik halimizi nasıl etkiliyor? “Finansal wellness nedir: Finansal durumunuzun hayatınız üzerindeki etkileri ve finansal wellness uygulamaları

Başak Burcu

Ay’ın Başak burcundaki yolduluğu devam ediyor ancak bugün Venüs ile sert bir açı yapıyor. Sabah saatlerinde kendinizi biraz gergin hissedebilirsiniz ancak gün ilerledikçe bu ruh halinden kurtuluyorsunuz. Endişeye mahal yok! 

Uplifers önerisi: Kaygı, korku, acı, utanç, üzüntü veya rahatsızlık hissetmemek için hayattan kaçtığınız oldu mu hiç? Ya da bir şeyleri kaybetmekten korktuğunuz için yerinizde saydığınız? Eğer bu şekilde bazı şeyleri yapmaktan, bazı ortamlardan ve kişilerden kaçınıyorsanız bunun bir adı var: Yaşantısal kaçınma. Yaşantısal kaçınma, belli bir bedensel duyumu, duyguyu, düşünceyi, anıyı, görüntüyü, davranışı deneyimlemek istememeniz durumunda ortaya çıkan olguya verilen isim. “Yüzleşmekten kaçtığın şey seni iyileştirir: Mutlu ve iyi olmak için yüzleş ve kabul et

Terazi Burcu

Ay ile Venüs arasındaki sert açı, sizi de etkileyebilir. Özellikle günün ilk saatlerinde korkularınız, endişeleriniz sizi ele geçirebilir. Ancak kendinizi dinlemeye, kendinize özen göstermeye başlarsanız bu duygulardan kurtulabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Korku ve endişe sizi tuzağa düşüren duyguların başında geliyor; ancak bu duygularla yüzleşmek, korkularınızı yenme noktasında büyük fayda sağlıyor. “Korku ve anksiyetinizi yenmek için en doğru adım: Yüzleşme

Akrep Burcu

Bugün adeta bir sosyal kelebek olabilirsiniz. Başak burcundaki Ay, topluluklarla ilgili konularda sizi etkiliyor. Arkadaşlarınızla vakit geçirmek, yeni insanlarla tanışmak için harika bir gün olabilir. 

Uplifers önerisi: Hayatımız boyunca onlarca kişiyle karşılaşırız, arkadaşlarımız olur ilkokuldan öldüğümüz güne kadar… Hiç düşündük mü hayatımıza “ilham” veren hangileriydi? Biz kimi tanıdık da “ben bunu değiştireceğim” diyebildik veya kimin “başarısını” gördük ve “hayır yapamam” dediklerimizi “evet yapabilirim inanıyorum” ile değiştirebildik? “Sevdiklerinize değer katmak için şimdi ilham veren olmaya hazır mısınız?

Yay Burcu

Başak burcundaki Ay, enerji seviyenizi çok yükseltebilir. Bu enerjiyi işe yansıtıp, uzun zamandır bekleyen işlerinizi tamamlamak iyi olabilir. Sizin için biraz yorucu olsa da gün sonunda kendinize teşekkür edebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Atalarımız “vakit nakittir” derken, kendi zamanları için doğru bir önermede bulunuyorlardı. Belli bir ustalık ya da alışkanlık gerektiren işler için ne kadar zaman ayırırsanız o kadar verimliydiniz. Oysa günümüzde, verimlilik konusunda dikkat ve enerji, zamandan çok daha etkili. “Verimliliğin yeni denklemi: Dikkat + Enerji > Zaman

Oğlak Burcu

Gökyüzündeki hareketlilik, size aşk olarak yansıyabilir. Özellikle günün ilk saatlerini sevdiklerinize ayırmak, mutlu anlarınıza yenilerini eklemek çok keyifli olabilir. 

Uplifers önerisi: Onu aklınızdan bir türlü çıkaramıyorsunuz. O adeta zihninizin içinde yaşıyor. Evet, siz yeni aşık oldunuz, içiniz kıpır kıpır, kendinizi hem heyecanlı, hem daha enerjik, hem de yenilenmiş gibi hissediyorsunuz. “Aşk: Kendimizin daha iyi versiyonu olmamız için bir ilham kaynağı

Kova Burcu

Güne büyük bir motivasyon ve enerjiyle başlayabilirsiniz. Bu duygulardan aldığınız güçle, üzerinize bir anda çok fazla sorumluluk yüklenmemelisiniz. İşleri sıraya koymayı önceliklendirebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Herhangi bir konuda yola çıktığımız o ilk heyecan anımızı hatırlayalım. Hani tam olarak öyle bir an ki “yenilmez” hissettiğimiz. Hani öyle bir an ki henüz o öğrenilmiş çaresizlikler, “Nasıl yapacaksın ki bu kadar şeyi?” “Hadi canım oradan, bugüne kadar bu yapılacak olsaydı zaten yapılırdı, sana mı kaldı?” gibi nasıl olamayacağımıza, nasıl yapamayacağımıza, nasıl başaramayacağımıza dair binbir çeşit yorum henüz bize ulaşmamışken… “Akıntıya karşı gidebilme gücü: Tüm potansiyel senin içinde

Balık Burcu

Sürprizli bir gün olabilir. Hiç umulmadık gelişmeler yaşanabilir, ilginç haberler alabilirsiniz. Bu durum ilgi çekici olsa da, söylentilere çok fazla kulak asmamakta, vaktinizi bunlara harcamamakta fayda var. 

Uplifers önerisi: “Mucize nedir?” diye sorsan bana kalbinden geçen duygunun, zihninden geçen düşünceyle bir olmasıdır derim. “Daha büyük resmi görelim” dersen, o da kabul. O zaman kainatı, doğayı, insanı, hayvanı, bitkileri ve tüm canlıları ayrı ayrı hissettiğinde kalbine doğan o “işte bu” hali derim. “Mucizeyi görebilmek: Her adımında karşına çıkan mucizelerin farkında mısın?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!