Günlük burç yorumları: 31 Mart

Koç Burcu

Bir insanla ilk tanışmada kaynaşamadıysanız, bu hiçbir zaman iyi anlaşamayacağınız anlamına gelmiyor. Aynı şey hayattaki deneyimlerimiz için de geçerli. İlk seferde yeterince keyif almayabilirsiniz. Ancak hayattaki bazı deneyimler, tecrübe kazanıp zaman ilerledikçe güzelleşir, olgunlaşır. Biraz zaman tanımanız gerekebilir. 

Uplifers önerisi: İyi yaş alma, iyi yaşlanma, aktif yaşlanma gibi kavramların yoğun kullanıldığı günümüzde aslında bilmeliyiz ki kişisel iyi oluş sağlayabilmektir iyi yaşlanma… İçinde yaşam kalitesi, psikolojik iyi oluş, mutluluk ve yaşam memnuniyeti, maneviyat ve aşmışlık, başarılı kişilerarası ilişkiler gibi unsurları barındıran… “İyi yaşlanmak için kişisel iyi oluş: İyilik halini nasıl koruyabiliriz?

Boğa Burcu

Mütevazılığınız yüzünden bazı şeylerin kötüsüne, daha düşük kalitede olana razı geliyor olabilirsiniz. Oysa siz de en iyisini hak ediyorsunuz. Böyle durumlarda ya şikayet etmemeli ya da şikayet ettiğiniz şey yapmamalısınız. Tercihi siz yapın! 

Uplifers önerisi: Hayat terazimizde yaptıklarımız ile yapmadıklarımızı tartmak gerek. Yapmadıklarımız ağırsa hayat terazimizde elimizde pişmanlık kalır, yaptıklarımız fazla ise de mutlu geçen bir ömür. İşte yaptıklarımızın daha ağır bastığı bir teraziye sahip isek hayatımızın muhasebesinde, o zaman bırakıp gitmekten de korkmaz insan.“İyi ki’lerin pişmanlıklardan fazla olması için: Hayatı yakalama sanatı

İkizler Burcu

Üretkenliğiniz, bitmek bilmeyen enerjinizle çevrenizdekileri kendinize hayran bırakıyor olabilirsiniz. Çok yakın zamanda kendinizi, bu üretkenliğinizi gösterebileceğiniz projelerin içinde bulabilirsiniz. Eğer başarılı olmak istiyorsanız, enerjinizi bir plan dahilinde kullanmalısınız. Aksi takdirde elinizde sadece yorgunluk kalır. 

Uplifers önerisi: Farkında olsak da, olmasak da bedenimizdeki her bir hücre yaşam enerjisi taşıyor ve bu enerji mevcut yaşam koşullarının frekansı ile uyumlanma, aynı frekansta titreşme eğiliminde. Tüm duygu ve düşüncelerimizin birer enerji olduğu evrensel bir kabul artık. Her birinin kendilerine ait titreşim frekansları var. Dikkatli bakar, bir duygu ve düşüncede sabit kalmadığımızı göz önüne alırsak duygu ve düşüncelerimizin hareketli ve değişken olduklarını kolaylıkla söyleyebiliriz. “A+ enerji sarfiyatı: Enerjinizi daha verimli harcamaya başlamak ister misiniz?

Yengeç Burcu

Üzgün olmak, mutsuz olmak sizin karakterinize tamamen zıt. Mutlu anlardan, sevinçten beslenen birisiniz. Ancak hayatın her anında mutlu olmak mümkün değil. Eğer mutluluk sizin için bu kadar kilit bir öneme sahipse, bunun için çaba harcamalısınız. 

Uplifers önerisi: Daha mutlu bir insan olmak ve daha keyifli bir hayat yaşamak… Bunlar hepimizin istediği, fakat çoğu zaman tam olarak nasıl başaracağımızı bilemediğimiz şeyler. Öte yandan bu konuyla ilgili yapılan birçok psikolojik araştırma, yayımlanan birçok makale mevcut. Peki bu araştırmaların ortak noktaları ne? “Mutluluğunuzu etkileyen bilim onaylı 10 davranış

Aslan Burcu

Genellikle pozitif bir insansınız ancak hayatın içindeki bazı durumlar, sizi zaman zaman negatif bir insan konumuna düşürüyor. Hayattaki bu olumsuz durumların sizi ele geçirmesine izin vermemek için kim olduğunuzu kendinize hatırlatmanız ve kendinize dönmeniz yeterli olabilir. 

Uplifers önerisi: Son günlerde mutluluktan bahseden, mutluluğun formülünü verdiğini söyleyen çok kişi var. Aslında bu kişilere güvenmektense, asıl güvenmemiz gerekenler nöroloji uzmanları. “Nörobilimcilere göre daha mutlu olmanızı sağlayacak 4 şey

Başak Burcu

Bazen hayatın içindeki zorluklar uzaktan bakıldığında o kadar büyük görünür ki mücadele motivasyonunuzu tamamen yok edebilir. Oysa bu başlı başına bir hata. Sizi hayatın içinde her ne bekliyorsa, ona karşı hazırlıklı olmalısınız. 

Uplifers önerisi: Hayattaki amacımı nasıl bulurum? Birçoğumuzun aklında bu soru. Hepimiz bir amaç arayışındayız. Belki de o amacı hiç bulamayacağınızı, bulsanız da kaybettiğinizi ya da onu gerçekleştirmekte geç kaldığınızı düşünüyorsunuz. Tüm bunların uyandırdığı kaygı yetmezmiş gibi bir de bu sorunun yarattığı stresle yaşamak zorundasınız. Ancak hayattaki amacınızı bulmanın yolu bu değil. “Hayat amacımı nasıl bulacağım: Amaç bulunmaz, inşa edilir

Terazi Burcu

Hayatınızdaki bir kişi, yaptığınız işlerle ilgili olarak “size inanmıyor” olabilir. Genellikle böyle durumlarda yaklaşımınız, karşı tarafı ikna etmek üzerine olabilir. Oysa buna ne gerek var? Siz kendi kapasitenizi dürüst bir şekilde kabullendikten sonra kendinizi kanıtlamaya ihtiyaç duymamalısınız.  

Uplifers önerisi: Farkında olsak da, olmasak da bedenimizdeki her bir hücre yaşam enerjisi taşıyor ve bu enerji mevcut yaşam koşullarının frekansı ile uyumlanma, aynı frekansta titreşme eğiliminde. Tüm duygu ve düşüncelerimizin birer enerji olduğu evrensel bir kabul artık. Her birinin kendilerine ait titreşim frekansları var. Dikkatli bakar, bir duygu ve düşüncede sabit kalmadığımızı göz önüne alırsak duygu ve düşüncelerimizin hareketli ve değişken olduklarını kolaylıkla söyleyebiliriz. “A+ enerji sarfiyatı: Enerjinizi daha verimli harcamaya başlamak ister misiniz?

Akrep Burcu

Hayattaki bazı özelliklerimiz anne-babalarımıza, aile büyüklerimize benzer. Bu durum her ne kadar hoşumuza gitse de kendinizi bazen tuhaf hissetmenize neden olabilir. Oysa sizi sıkıştıracak, kapana kısılmanıza neden olacak şeylerden uzaklaşmak, sizin sorununuzu çözecektir. 

Uplifers önerisi: Evrimbilimci Charles Darwin’in “survival of the fittest” prensibini mutlaka duymuşuzdur. Yaygın kanının iddia ettiğinin aksine bu prensip aslında “en güçlü olanın hayatta kalması” demek değil. Zira doğada her zaman kuvvetli olan değil, çevresel koşullara en kolay uyum sağlayabilenler hayatta kalır. Esnek bir zihniyet, sıkı bir çalışmayla birlikte başarmak istediğiniz her şeyi kolaylıkla uygulamanıza ve karşınıza çıkan zorluklarla kolaylıkla baş etmenize olanak tanır. Peki, esnek bir zihne sahip olmak ne demek? “Beyin esnekliği: Nöroplastisite ve zihinsel esneklik ile zihniyeti değiştirebilmek mümkün mü?

Yay Burcu

Birçoğumuz asla gerçekleşmeyecek şeylerden endişe duyuyoruz. Bu da şu soruyu akılara getiriyor: Endişelenmenin amacı ne? Aslında endişe duymanın hiçbir nedeni yok. Siz endişe etseniz de etmeseniz de her şey olacağına varır. 

Uplifers önerisi: Sadi Şirazi’ye sormuşlar “İnsan nedir?” diye; “İnsan üç beş damla kan, binbir endişedir” demiş. Endişe, vesvese, obsesyon, takıntı… İnsan doğası gereği böyledir. Zihin takıntılı, kuruntulu düşünceler üretmeye meyillidir. Kafamızın içerinde bizi rahatsız eden bazı düşünceler, ki bunlar genelde negatiftir, aklımıza geldiğinde bile rahatsızlık verir ve biz düşünmek istemedikçe daha da büyüyerek zihnimizde yer eder. Büyüdükçe de hayatı felç edecek hale gelebilir. Peki hangi konularda takıntılı düşüncelere saplanırız? “Takıntılı düşüncelerden kurtulmak için 5 yöntem

Oğlak Burcu

Hayattaki hediyeler, her zaman özenle paketlenmiş bir şekilde ulaşmayabilir. Eğer karşınıza çıkan harika bir gelişme söz konusuysa, bunu değerlendirmekten çekinmeyin. Bu da sizin için evrenin bir hediyesi olarak düşünün ve keyfini çıkarın. 

Uplifers önerisi: Bazılarının bizden daha şanslı olarak dünyaya geldiğini düşünürüz. Örneğin daha fazla paraya sahiptir veya daha güzel bir vücuda sahip de olabilir. Kıyaslamalarımız “daha” üzerine kurulmuştur; daha iyi olmak, daha farklı olanaklara sahip olmak, daha farklı yaşam akışına sahip olmak, daha fazla seyahat edebiliyor olmak, daha fazla para harcayabiliyor olmak… İşte tümünü topladığımızda hayatın sunduğu fırsatlar deriz değil mi? “Hayatın sunduğu fırsatlara yepyeni gözlerle bakmaya hazır mısınız?

Kova Burcu

Karşınıza yeni bir fikir çıktığında, bu sizi çok fazla heyecanlandırıyor. Ancak bu heyecana kapılıp en basit noktalarda yanlışlar yapılmamalı. Bunun dışında projeyi dinlediğinizde etrafınızda olup bitenleri bildirmezsiniz ve kolay bir şekilde geçiş sağlarsınız 

Uplifers önerisi: Yeni bir fikir mi var aklınızda? Belki yeni bir proje, yeni toplantılar, yeni insanlar… Bu yoğun iş yaşantımızda aslında başrolümüz “beynimiz”. Ona iyi bakmalıyız. “Başarı, sağlıklı zihinden geçer: Beyninize iyi bakmak için 6 öneri”

Balık Burcu

İstediğiniz bir şeyi gerçekleştirmek için karşınıza bir fırsat çıkmış olabilir ve bugün belki de kendinize şunu sormalısınız: Gerçekçi mi davranıyorsunuz, umutsuz mu? Başarısız olma korkusuyla denemek istemiyor olabilirsiniz ancak hiç denememiş olmanın yaratacağı yük daha ağır olmaz mı? Bu umutsuz yaklaşımlar, sizin hayalperest ruhunuzla hiç örtüşmüyor. 

Uplifers önerisi: Bizi insan yapan en önemli özelliklerimizden biri düşünme yeteneğimizdir. Olumlu düşünme ise hayatımızı güzelleştirebilme özelliğine sahiptir. Bilişsel bir süreç olan olumlu düşünme becerilerini etkin bir şekilde kullanma, bireyin olumlu imgeler oluşturmasına, iyimser fikirler geliştirmesine, problemlere uygun çözümler bulmasına, olumlu kararlar almasına ve hayata daha mutlu bakabilmesine yardım eder. “Olumlu düşünme sanatı: Olumlu düşünün, hayatınız güzelleşsin

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!