Günlük burç yorumları: 28 Nisan

Koç Burcu

Bir şeyi başarmak, hedefinize ulaşmak için çok uzun zamandır özveriyle çalışmış olabilirsiniz. Bu kararlılığınız ve azminiz hayranlık uyandırmış olabilir ancak siz bir süredir tüm bunlara değip değmediğin, çabanızın karşılığını alıp almadığınızı sorguluyor olabilirsiniz. Bugün karşınıza çıkacak birkaç şey, bu olumsuz düşüncelerinizi tümden değiştirebilir. 

Uplifers önerisi: İyimser insanlar deyince aklınıza dünyaya pembe gözlüklerle bakan, hayal aleminde yaşayan, gerçekçi olmayan insanlar mı geliyor? Gerçekçi iyimserlik kavramını duyduğunuzda iyimserlik hakkındaki bu düşüncenizin değişeceğine eminim. Gerçekçi iyimserlik dünyaya pembe gözlüklerle bakmak yerine dünyadaki negatifliğin de farkına varmak ama pozitifliğe odaklanmaktır. “Gerçekçi iyimserlik: Negatifin farkında olup pozitife odaklanma sanatı

Boğa Burcu

Hepimiz gündelik hayatımızın içinde bazen sevdiklerimizi daha az önemsiyor veya verdiğimiz değeri göstermeyi unutuyoruz. Eğer gerçekten değer verdiğinizi hissettirmek istiyorsanız, o kişinin gerçekten nasıl olduğunu sormalı, vakit ayırmalı ve biraz daha özenli davranmalısınız. 

Uplifers önerisi: Kitapları dolduracak kadar çünkü sayabiliriz konu sevgi ve “neden seviyor olduğumuz” sorusu olduğunda… “Gerçek sevgi: Onu nelere rağmen sevdiğinizi hiç düşündünüz mü?

İkizler Burcu

Karşınıza bir fırsat çıktığında, kendi sahip olduklarınızı hafife almayın. Dinamik ruh haliniz ve çekiciliğiniz sayesinde hiç kimsenin yapamadığı, çok özel işlere imza atabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bazılarının bizden daha şanslı olarak dünyaya geldiğini düşünürüz. Örneğin daha fazla paraya sahiptir veya daha güzel bir vücuda sahip de olabilir. Kıyaslamalarımız “daha” üzerine kurulmuştur; daha iyi olmak, daha farklı olanaklara sahip olmak, daha farklı yaşam akışına sahip olmak, daha fazla seyahat edebiliyor olmak, daha fazla para harcayabiliyor olmak… İşte tümünü topladığımızda hayatın sunduğu fırsatlar deriz değil mi? “Hayatın sunduğu fırsatlara yepyeni gözlerle bakmaya hazır mısınız?

Yengeç Burcu

Hayatınızda bir şeyleri değiştirmek istiyor, bunu başarmak için her şeyi denediğinize inanıyor ancak bir türlü başarılı olamadığınızı düşünebilirsiniz. Endişelenmeyin. Yakın zamanda karşınıza çıkacak bir rehber, size yol gösterici olabilir ve şimdiye kadar düşünmediğiniz şeyleri düşünmenize vesile olabilir. Eğer sonucu değiştirmek istiyorsanız, her zamankinden değişik bir şeyler yapmalısınız. 

Uplifers önerisi: Hayatımızda bir şeylerin dağılması her zaman kötü değildir. Dağılanları toplarken insan, sahip olduklarının envanterini yapar. Parçalar resimden kopup savrulmuşken etrafa, artık resme uymayan parçalar kendilerini ele verir, tıpkı yeni gelen parçalar gibi. Resme artık yabancı kalan parçaları ve resimde yer açması gereken yepyeni parçaları keşfeder insan. “Yenilik zamanı geldiğinde: Dağılanları toplayıp, değişime doğru yelken açmak

Aslan Burcu

Doğultan aydınlık olan ruh haliniz, karanlık günler geçiriyor olabilir. Siz izin verdiğiniz sürece, bu karanlığın yoğunluğu artacaktır. Ufacık bir ışık kaynağı ise bu karanlığı dağıtmaya yeter. Karanlıkta veya aydınlıkta kalmak bir seçim meselesi. Siz hangisini seçmek istediğinize karar vermelisiniz. 

Uplifers önerisi: Hayattaki amacımı nasıl bulurum? Birçoğumuzun aklında bu soru. Hepimiz bir amaç arayışındayız. Belki de o amacı hiç bulamayacağınızı, bulsanız da kaybettiğinizi ya da onu gerçekleştirmekte geç kaldığınızı düşünüyorsunuz. Tüm bunların uyandırdığı kaygı yetmezmiş gibi bir de bu sorunun yarattığı stresle yaşamak zorundasınız. Ancak hayattaki amacınızı bulmanın yolu bu değil. “Hayat amacımı nasıl bulacağım: Amaç bulunmaz, inşa edilir

Başak Burcu

Bir şeyle mücadele etmek, değiştirmek veya ortadan kaldırmak istiyorsanız, yapabileceğini en iyi şey onunla yüzleşmektir. Bu konudan vazgeçmek için elinizden geleni yaptıysanız ve bir türlü başarılı olamadıysanız, bu sizin için yeterince ikna edici olmalı. Yüzleşin ve sonra kendi yolunuza bakın. 

Uplifers önerisi: Kaygı, korku, acı, utanç, üzüntü veya rahatsızlık hissetmemek için hayattan kaçtığınız oldu mu hiç? Ya da bir şeyleri kaybetmekten korktuğunuz için yerinizde saydığınız? Eğer bu şekilde bazı şeyleri yapmaktan, bazı ortamlardan ve kişilerden kaçınıyorsanız bunun bir adı var: Yaşantısal kaçınma. Yaşantısal kaçınma, belli bir bedensel duyumu, duyguyu, düşünceyi, anıyı, görüntüyü, davranışı deneyimlemek istememeniz durumunda ortaya çıkan olguya verilen isim. “Yüzleşmekten kaçtığın şey seni iyileştirir: Mutlu ve iyi olmak için yüzleş ve kabul et

Terazi Burcu

Dünyada sayısız yetenekli insan var. Ancak başarı; yeteneklerinizi nasıl en etkili şekilde sunacağınızı bilirseniz ulaşabileceğiniz bir şey. Eğer iyi olduğunuzu düşündüğünüz bir alan varsa, bunu nasıl” pazarlayacağınızı” da düşünmelisiniz. Biraz bu alana enerjinizi harcamanız gerekebilir. 

Uplifers önerisi: Yeni bir fikir mi var aklınızda? Belki yeni bir proje, yeni toplantılar, yeni insanlar… Bu yoğun iş yaşantımızda aslında başrolümüz “beynimiz”. Ona iyi bakmalıyız. “Başarı, sağlıklı zihinden geçer: Beyninize iyi bakmak için 6 öneri

Akrep Burcu

Karşılaştığınız bir problem yaşadığınız korkular, yavaş yavaş sizi ele geçirmiş olabilir. Endişelerinize teslim olup çok fazla vakit kaybediyor olabilirsiniz. Oysa hayatı kendiniz için daha sorunlu bir yer haline getirmekten kaçınmanız daha iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Eğer kafanızı kurcalayan önemli bir karar alma dönemindeyseniz mindfulness uygulayarak bu dönemi en verimli şekilde geçirmeniz mümkün. Zihninizi dağıtmadan, sahip olduğunuz potansiyelinizin maksimum seviyesine ulaşması için tek gizli silahınız “odak”. Peki bu süreçte adımlarınız nasıl olmalı? “Mindfulness ile verimli karar verme ve sorun çözme

Yay Burcu

En kötüsünü düşünerek fazlasıyla vakit kaybettiğiniz bir konuda çok güzel gelişmeler yaşanabilir ve bu durum sizi fazlasıyla şaşırtabilir. Siz her ne kadar somut şeyler görmeden inanmasanız da belki de bu durum pozitif şeyler düşünmek ve pozitife odaklanmak için bir fırsat olabilir. 

Uplifers önerisi: Olanlar olur bazen… Durduramayız, başımıza gelen gelmiştir bir kere. Evet, güzel zamanlarda etrafımızdaki herkes “güzel” söyler. Bir de zor zamanlar vardır ki, işte burada başlar her şey. “Tüm negatif yorumlara rağmen, sürekli pozitif tarafından bakabilmek mümkün mü?

Oğlak Burcu

Bir arkadaşınızla vardığınız bir anlaşma veya işle ilgili bir konuda size sunulan bir çözüm pek de içinize sinmemiş olabilir. Bazı yöntemlerin denenmiş olması, her durumda olumlu sonuçlar vereceği anlamına gelmiyor. Arkadaşlarınız sizin hakkınızda olumsuz düşünecek diye bunları söylemekten vazgeçmemelisiniz. 

Uplifers önerisi: Bizi insan yapan en önemli özelliklerimizden biri düşünme yeteneğimizdir. Olumlu düşünme ise hayatımızı güzelleştirebilme özelliğine sahiptir. Bilişsel bir süreç olan olumlu düşünme becerilerini etkin bir şekilde kullanma, bireyin olumlu imgeler oluşturmasına, iyimser fikirler geliştirmesine, problemlere uygun çözümler bulmasına, olumlu kararlar almasına ve hayata daha mutlu bakabilmesine yardım eder. “Olumlu düşünme sanatı: Olumlu düşünün, hayatınız güzelleşsin

Kova Burcu

Biraz ketum, duygularını dışa vurmayı sevmeyen biri olabilirsiniz. Ancak bazen çevrenizdekilerin sizin düşüncelerinizi duymaya ihtiyacı olabiliyor. En azından kendi istediğiniz kadarını paylaşabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Duyguları paylaşabildikçe insan insana yakınlaşır. Üzgün olduğunuzu, kıskandığınızı, kızdığınızı, utandığınızı, suçluluk duygusuyla kendinizi dövdüğünüzü, öfkenizi, nefretinizden kin, intikam güttüğünüzü ifade edebilir misiniz? Tüm duygularınızı, korkularınızı korkmadan, karşınızdaki kişi “sizin hakkınızda ne düşünür?” diye düşünmeden, hesap kitap yapmadan olabildiğince doğal ifade edebilir misiniz? “Paylaşmak yakınlaştırır: Duygularınızı ifade edebildiğinizi düşünüyor musunuz?

Balık Burcu

Evren, kendi ritminde ve kendi düzeninde işler. Sizin için bugün iyi olan bir şey, yarın iyi olmayabilir. Evrenin gücünü sorgulamak yerine onu kabul edip barış içinde olmak size daha iyi gelebilir. 

Uplifers önerisi: Tıpkı düzensiz bir evin yaşamak için ideal ortamı oluşturmadığı gibi, düzensiz bir gardırop kıyafetlerinizi bulmanızı zorlaştırabilir ya da düzensiz bir çalışma masası verimliliğinizi düşürebilir. Ancak huzurlu ve keyifli yaşam alanları yaratmak için vakit ayırdığınızda, yalnızca estetik duygularınıza değil, mutluluğunuza da katkıda bulunabilirsiniz. “Hayatın her alanında minimalizm: Sadeleşmek için düzenlemeniz ve temizlemeniz gereken ilk 15 şey

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!