Günlük burç yorumları: 27 Nisan

Koç Burcu

Bazen yapacak çok fazla işimiz varken, ufak tefek pürüzler daha büyük gibi görünür ve can sıkıcı olmaya başlar. Oysa büyük resme odaklanmaya devam etmeli ve ufak pürüzlerin geçici olduğunu aklınızda tutmalısınız. Her şey düzelir, önemli olan sizin pozitif kalmanız.   

Uplifers önerisi: İyimser insanlar deyince aklınıza dünyaya pembe gözlüklerle bakan, hayal aleminde yaşayan, gerçekçi olmayan insanlar mı geliyor? Gerçekçi iyimserlik kavramını duyduğunuzda iyimserlik hakkındaki bu düşüncenizin değişeceğine eminim. Gerçekçi iyimserlik dünyaya pembe gözlüklerle bakmak yerine dünyadaki negatifliğin de farkına varmak ama pozitifliğe odaklanmaktır. “Gerçekçi iyimserlik: Negatifin farkında olup pozitife odaklanma sanatı

Boğa Burcu

Değer verdiğiniz bir kişinin, şu sıralar içinde bulunduğu ikilemle ilgili önemli düşünceleriniz olabilir. Böyle zamanlarda yorumsuz kalmak zor olabilir ancak yapacağınız her yorumun tek taraflı olabileceğini ve olayı tüm yönleriyle görememe ihtimalinizi düşünmelisiniz. Bazen karşınızdakine fikir vermek değil, onun yanında olduğunuzu hissettirmek daha iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Aslında hiçbirimiz yalnız değiliz. Herkesin hikayesi farklı olabilir ama hislerimiz çok ortak. İnsan genel anlamda her şeyi sadece kendisi yaşıyor zannediyorken çok daha fazla zorlanıyor. Zaman zaman kendisini eksik, yetersiz, hatta değersiz hissediyor. Fakat hiçbiri gerçek değil. “Yalnız değiliz hiçbirimiz: Dostluklar da, ruhumuz da paylaştıkça güçlenir

İkizler Burcu

Hepimiz hissettiğimiz kadar genç veya hissettiğimiz kadar yaşlıyız. Hayata karşı heyecan dolu, tutkulu olduğunuz sürece bu sizi genç tutar. Ancak yorgunluk, can sıkıntısı, bıkkınlık gibi duygulara kendinizi kaptırırsanız hayata dair heyecanınızı kaybeder ve kendinizi daha yaşlı hissedebilirsiniz. Eğer kendinizi bu şekilde hissediyorsanız, bu ruh hainden çıkabilmek için sizi heyecanlandıran bir şeyler bulmalısınız. 

Uplifers önerisi: Herhangi bir konuda yola çıktığımız o ilk heyecan anımızı hatırlayalım. Hani tam olarak öyle bir an ki “yenilmez” hissettiğimiz. Hani öyle bir an ki henüz o öğrenilmiş çaresizlikler, “Nasıl yapacaksın ki bu kadar şeyi?” “Hadi canım oradan, bugüne kadar bu yapılacak olsaydı zaten yapılırdı, sana mı kaldı?” gibi nasıl olamayacağımıza, nasıl yapamayacağımıza, nasıl başaramayacağımıza dair binbir çeşit yorum henüz bize ulaşmamışken… “Akıntıya karşı gidebilme gücü: Tüm potansiyel senin içinde

Yengeç Burcu

Paylaşma duygusu, çok küçük yaşlarda öğrenilir. Bazen aileler bu duyguyu öğretmekte başarısız olabilir. Yakınlarınızdaki bir kişinin paylaşmayı bilmediğini, sizin çok fazla çaba harcadığınız bir başarıyı bile paylaşamadığını fark edebilirsiniz. Ancak endişelenmeyin, zaman yavaş yavaş sizin katkınızı daha görünür hale getiriyor. 

Uplifers önerisi: Aslında hiçbirimiz yalnız değiliz. Herkesin hikayesi farklı olabilir ama hislerimiz çok ortak. İnsan genel anlamda her şeyi sadece kendisi yaşıyor zannediyorken çok daha fazla zorlanıyor. Zaman zaman kendisini eksik, yetersiz, hatta değersiz hissediyor. Fakat hiçbiri gerçek değil. “Yalnız değiliz hiçbirimiz: Dostluklar da, ruhumuz da paylaştıkça güçlenir

Aslan Burcu

Başkalarına öncelik verdiğiniz kadar kendinizi de önceliklendirmelisiniz. Hayatınızdaki bir şeyler, sandığınız kadar ideal değilse o zaman bunu değiştirmek için adımlar atmalısınız. Daha iyisini hak ediyorsunuz. Kendinizi biraz şımartmak iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Nefesi, meditasyonu, yogayı bilmem ama kendin için iyi bir şey yapmanın verdiği özgüven, öz sevgi ve öz değer çok tatlı! “Beden, zihin ve ruh bütünlüğü için: Her gün kendinize “meditasyon molası” verin

Başak Burcu

Bir konuda başkalarından aldığınız bilgiler sizi çok etkileyebilir ve bu bilgilerin mantıklı olduğunu düşünerek kendi tavrınızı belirlemeyi düşünebilirsiniz. Oysa yanlış anlaşılma veya eksik bilgi gibi her zaman, herkesin başına gelebilecek durumları da değerlendirmelisiniz. Belki hızlı olmak yerine biraz sabırlı davranmak daha iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Kullandığımız dil, konuşmanın akışını ve karşıdaki insanın duygularını önemli ölçüde şekillendirir. Doğru iletişim ve dil ile kolaylıkla yönetebileceğiniz bir tartışma, yanlış iletişim ve yanlış dil kullanımı ile çok daha olumsuz yerlere gidebilir. “Tartışmaları yönetmeyi öğrenin: “Ben dili” nedir?

Terazi Burcu

Büyük umutlarla başladığınız bir iş istediğiniz gibi ilerlemeyince, yarıda bırakmayı düşünebilirsiniz. Korku insanı ele geçirmeye başladığında, diğer tüm duyguların üstünü kapatır. Eğer istediğiniz sonuca ulaşmak istiyorsanız, hala bir seçeneğiniz var: Korku duygusundan kurtulun ve umudu kucaklayın. 

Uplifers önerisi: En son ne zaman gözünüzü korkutan bir hedefiniz oldu? En son ne zaman ıslak ıslak terlediniz de yine o uçurumun başına gidip aşağı atlamak için can attınız? En son ne zaman o düşme hissi sizi alıp da yumuşatıverirken bir uçurumun üzerinden metrelerce derinliğe atladınız? “Neden kendinize meydan okumalısınız: Çünkü hayat, o zaman hayat!

Akrep Burcu

Herkesin farklı bir iletişim tarzı olabilir. Bazıları daha yumuşak bir dil tercih ederken, bazıları daha sert yaklaşır. Ancak en iyi iletişim yolu, öncelikle karşı tarafı dinlemekten geçer. Aktif bir şekilde dinleyin, sakin kalın ve karşınızdakinin duygu ve düşüncelerini ifade etmesine izin verin. Belki de bunu kendinize hatırlatmalısınız. 

Uplifers önerisi: Kullandığımız dil, konuşmanın akışını ve karşıdaki insanın duygularını önemli ölçüde şekillendirir. Doğru iletişim ve dil ile kolaylıkla yönetebileceğiniz bir tartışma, yanlış iletişim ve yanlış dil kullanımı ile çok daha olumsuz yerlere gidebilir. “Tartışmaları yönetmeyi öğrenin: “Ben dili” nedir?

Yay Burcu

Bir hayalinizin gerçekleşmesini ne kadar çok kafanızda kurgularsanız, bu hayali kaybetmekten o kadar çok korkmaya başlarsınız. Bu kısır döngüyü kırmak için tutku ve hayallerinizi aklınızın bir köşesinde tutun ve sakince hedefiniz doğrultusunda çalışmaya özen gösterin. 

Uplifers önerisi: Sevmek, birlikte olmak ama diğer yandan sürekli kaybedeceğine inanmak… Hayal etmek bir iş başvurusunda bulunmak fakat diğer yandan ya seçilmezsem diye kahrolmak. Ve en önemlisi ise sonuç tam da “kahrolduğumuz” yönde olmasa da bu kez sahip olduğumuz o hayal ettiğimiz pozisyonu kaybetmekten korkmak… Endişe, korku ve vesvese ile “istediklerimizi” sözde dile getirirken, blokları özde dizmeye devam etmek… “Açık, net ve çelişkisiz olmak: Hayalleri gerçeğe dönüştürmek için reçete

Oğlak Burcu

Hayatınızın bir alanında bazı karışık düşünceler söz konusu olabilir. Ancak bu hayal kırıklığına uğrayacağınız anlamına gelmiyor. Belki de hiç umudunuzun olmadığı “mutlu son” zannettiğinizden çok daha yakın bir tarihte sizi bulabilir. 

Uplifers önerisi: Bizi insan yapan en önemli özelliklerimizden biri düşünme yeteneğimizdir. Olumlu düşünme ise hayatımızı güzelleştirebilme özelliğine sahiptir. Bilişsel bir süreç olan olumlu düşünme becerilerini etkin bir şekilde kullanma, bireyin olumlu imgeler oluşturmasına, iyimser fikirler geliştirmesine, problemlere uygun çözümler bulmasına, olumlu kararlar almasına ve hayata daha mutlu bakabilmesine yardım eder. “Olumlu düşünme sanatı: Olumlu düşünün, hayatınız güzelleşsin

Kova Burcu

Bir süredir çaba gösterdiğiniz ve kendinize çok inandığınız bir konuda, biraz zorlanıyor olabilirsiniz. Yakınınızdaki insanlar, bu hedefin sizin için fazlaca yüksek olduğunu düşünebilir. Böyle durumlarda işinin ehli olmayan kişilere güvenmemeli ve biraz kendinizi dinlemelisiniz. 

Uplifers önerisi: Her şey sessizleşmeye başlıyor. Şehrin gürültüsü, sokaktaki otomobilin kornası, üst kattaki komşunun bağırarak konuşmaları, yan evdeki bebeğin ağlama sesleri uzaklaşırken, bana doğru yaklaşan sessizliğin sesini inceden inceye işitmeye başlıyorum. Önce fısıltı ile konuşmaya başlıyor, sonra yan odadan birinin benimle konuşmaya çalışması gibi mırıltılar şekline geçiyor. Daha fazla duyuyorum ama tam işitemiyorum. Şimdi sessizliğin içindeki ses oluyor. Artık daha net duymaya, hatta işitmeye başlıyorum. Ve sonra fark ediyorum ki o ses aslında bana ait. “Kendinizle buluşmanız var, gecikmeyin: Zen meditasyonu nedir?

Balık Burcu

Üzerine ciddi yatırım yaptığınız bir fikriniz, koşullar tarafından sınanabilir. İşler iyi gidebileceği gibi bazen de kötü gidebilir. Bu nedenle hayal kırıklığına teslim olmak yerine umudunuzu korumalısınız. 

Uplifers önerisi: Elinizi kestiğinizde yaranızı temizler, yara bandı yapıştırır, iyileşmesi için elinizden geleni yaparsınız. Bu, insanın doğuştan gelen kendine şefkat gösterme durumudur. Öz şefkat aslında hepimizde doğuştan bulunan bir kendini destekleme kapasitesidir. “Farkındalıkla beslenmede öz şefkatin önemi

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!