Günlük burç yorumları: 22 Nisan

Koç Burcu

Hassas taraflarınızın başkaları tarafından bilinmesini hiç istemiyorsunuz. Hiçbirimiz kırılgan yanlarımızı göstermeyi sevmiyoruz ancak kendinizi fazlasıyla saklamak, sizi bazı fırsatlardan mahrum bırakabilir. Hayatın her alanında olduğu gibi bu konuda da dengeli olmakta fayda var. 

Uplifers önerisi: Suyu düşünürseniz yeri geldiğinde durağandır, yeri geldiğinde de doğası gereği akışta bir hareket hali vardır. Bizim de bedenlerimiz yürüdüğümüzde, spor veya yoga yaptığımızda, dans ettiğimizde hep bir akış halinde aslında. Ve biz durağan kaldığımız kadar akışta da olmalıyız ki vücudumuz dengesini bulsun. “Dengeli bir hayat için akışta olmanın önemi

Boğa Burcu

Birileri sizin zorluklardan kaçtığınızı, farkında olmadığınızı düşünebilir. Boşverin öyle düşünsünler. Aslında siz her şeyin farkında ve gerçeklere açık bir haldesiniz. Sizin bu yönünüzü bilmemelerini bir avantaja dönüştürebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Amerikan sinemasında sıkça gördüğümüz, hayatta hep başarısız olmuş, yeterince zeki, havalı, girişken olmayan karakterler için kullanılan bir sıfattır loser. Loser, yani kaybeden, beceriksiz ve bir türlü dikiş tutturamayan kişidir. Kazanan ise, hedeflerini gerçekleştirmiş, başarmış kişidir. Kazanan ya da kaybeden olmak da tamamen “hayat oyununu” hangi tarafta oynadığınıza bağlıdır. “Kazanan mısın kaybeden mi: Hayat oyununda hangi taraftasın?

İkizler Burcu

Su, huzur vermesinin yanı sıra çok etkili bir güce sahiptir. Her gün dalgaların vurduğu kıyılar, zannedilenden çok daha hızlı bir şekilde biçim değiştirir. Siz de benzer bir durumda olabilirsiniz. İstediğiniz şeye ulaşmak için yavaş yavaş, hissettirmeden gösterdiğiniz çaba yakın zamanda sonuç veriyor. 

Uplifers önerisi: Başarısızlık hissi olan kişilerin başarı algıları çok hassastır. Yaptıkları küçük bir hatayı, iş tesliminde gecikmeyi, toplantıda sessiz kalmış olmayı bile başarısızlık olarak yorumlayabilirler. “Başarısızlık inancını içinizdeki gücü dışarı çıkararak yenin

Yengeç Burcu

Gerçekleri söylemek bir erdemdir. Ancak bu, kendinizle ilgili en özel şeyleri paylaşmak zorunda olduğunuz anlamına gelmemeli. Hayatınızdaki birileri, kendinize saklamak istediğiniz şeyleri paylaşmaya zorluyor olabilir. Onlara nazik bir şekilde yanıt vermekten çekinmeyin. 

Uplifers önerisi: İş dünyasının aslında tamamen kişisel ilişkilere bağlı olduğunu birçok kez duymuşsunuzdur. Belki de bu yüzden tavsiyelerle dolu işletme kitaplarını bir kenara bırakıp sosyal psikolojiye odaklanmak daha doğru olabilir. “İş dünyası için sosyal psikoloji alanından çıkarılabilecek dersler

Aslan Burcu

Gücün ve kırılganlığın, cesaret ve merhametin mükemmel bir birleşimi gibisiniz. Bugün kendinizi sebepsiz yere öfkeli hissedebilirsiniz. Böyle zamanlarda öfkenizin kaynağına inmek en iyisi. Sakinleşmenizi, kendinizi anlamanızı ve günün geri kalanını daha iyi geçirmenizi sağlar. 

Uplifers önerisi: Empati, bir başkasının duygularını ve yaşantılarını anlayıp bunları paylaşabilme yetisi olarak tanımlanıyor. Kendinizi o kişinin yerine koyduğunuzu farz edin; o ne hissediyorsa siz de öyle hisseder, o dünyayı nasıl bir gözle görüyorsa siz de o gözle görürsünüz. Harper Lee’nin ünlü romanı Bülbülü Öldürmek’te Atticus Finch ne demişti: “Bir insanı, sorunu onun açısından düşünmeye alışmadıkça anlaman olanaksızdır. … Derisinin içine girip gezineceksin.” “Öfkeye yenik düşmemek için empatinin gücünü kullanın

Başak Burcu

Hayatınızdaki bir drama, yavaş yavaş etkisini yitiriyor. Bunun en büyük nedeni, sizin dramaları sevmeyen ve bir an önce kurtulmak isteyen bir bakış açısına sahip olmanız. Kendinize karşı dürüst ve dikkatli olduğunuz sürece, istediğiniz adımları istediğiniz şekilde atabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Dünya sıfır, ben birdim. En azından bugün durum böyleydi. Kafamda bu cümlelerle dünde yaşamaktan vazgeçtim. Beni aşağıya çektiğine inandığım, hedeflerimden uzaklaştıran, kendimi kötü hissettiren her şeyden bu cümlelerle uzaklaştım. Ruhuma atılan her çiziğin beni yaraladığına emin oldum. Her ne yaşarsak yaşayalım beni derinden etkilemesine, zorlu süreçlerin sancılı geçmek zorunda olmadığına inandım. Zihnimi kötü şeylerle dolduran, tahammülümü azaltan, beynimi bir fare gibi kemiren her şeyi o an kendimden uzaklaştırmam gerektiğinin farkına vardım. “Kontrolünüzde olmayan şeyleri dert etmekten vazgeçmeniz için 5 öneri

Terazi Burcu

Hayatınızda yeni ortaya çıkan bir şey, size kendinizi güvensiz hissettirebilir. Bilinmeyene karşı duyduğunuz korku, güzel şeyler olma umudunu bastırabilir. Oysa hayatınızda yepyeni bir şey başlıyor. Bunun heyecanını, korkularınızla gölgelemek yeriner yeni fırsatların açacağı kapıları düşünmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Cesaret demek korkmamak demek değilmiş. Cesaret, korkularına rağmen devam edebilmekmiş. Ben eskiden cesareti korkusuzluk sanırdım. Büyük bir hayranlık duyardım cesaretli gördüğüm kişilere. Özenirdim. Yeni yeni öğreniyorum ki aslında onların da hiçbirimizden farkı yokmuş. Onların da korkuları en az bizimkiler kadar varmış. “Korkudan cesarete giden yol: Korkulara rağmen devam etmek

Akrep Burcu

Kişisel hayatınıyla ilgili pek fazla şey paylaşmayı sevmeyen, genellikle ketum bir insan olabilirsiniz. Oysa sizin de içinizde sıcakkanlı, duygularını paylaşmak isteyen bir taraf olabilir. Belki biraz bu tarafınızı ortaya çıkarmak, güzel dostluklar kurmanıza yardımcı olabilir. 

Uplifers önerisi: Duyguları paylaşabildikçe insan insana yakınlaşır. Üzgün olduğunuzu, kıskandığınızı, kızdığınızı, utandığınızı, suçluluk duygusuyla kendinizi dövdüğünüzü, öfkenizi, nefretinizden kin, intikam güttüğünüzü ifade edebilir misiniz? Tüm duygularınızı, korkularınızı korkmadan, karşınızdaki kişi “sizin hakkınızda ne düşünür?” diye düşünmeden, hesap kitap yapmadan olabildiğince doğal ifade edebilir misiniz? “Paylaşmak yakınlaştırır: Duygularınızı ifade edebildiğinizi düşünüyor musunuz?

Yay Burcu

Son dönemlerde hayatınızda bazı insanlarla sürtüşmeler yaşamanız, tüm ilişkilerinizin böyle devam edeceği anlamına gelmiyor. Eğer hayatınızdaki zorlu bir ilişkiye, biraz daha özenerek yaklaşırsanız karşı tarafın da aynı şekilde karşılık verdiğini görebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Her ne kadar zaman içinde hepimiz değişip farklı fikirlere sahip olsak da, çiftlerin arasında yer alan sevgi ve saygı bitmediği sürece, bir şeyleri yürütebilmek için şansınız hala var demektir. “İlişkilerin en temel yapı taşı: Doğru iletişim üzerine düşünceler

Oğlak Burcu

Hayatınızdaki bir kişinin olaylara sizden daha farklı bir açıdan baktığını gördüğünüzde, bu kişiyle anlaşamayacağınız düşüncesine kapılmayın. Farklılıklarınız, sizi birleştiren yönlerinizden daha az olabilir. Bunu zamanla keşfedeceğiniz bir alan olarak görebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Her ne kadar zaman içinde hepimiz değişip farklı fikirlere sahip olsak da, çiftlerin arasında yer alan sevgi ve saygı bitmediği sürece, bir şeyleri yürütebilmek için şansınız hala var demektir. “İlişkilerin en temel yapıtaşı: Doğru iletişim üzerine düşünceler

Kova Burcu

Halletmeniz gereken işleri tamamlamakta zorlanıyor, bir türlü odaklanamıyor olabilirsiniz. Belki de bunun sebebi, dikkatinizi dağıtan daha eğlenceli bir şeylerin varlığı olabilir. Oysa biraz kendinizi zorlayıp odaklanmayı başarabilirseniz, zannettiğinizden daha kısa sürede işinizi tamamlayabilir ve kalan hayatınıza devam edebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Farkında olsak da, olmasak da bedenimizdeki her bir hücre yaşam enerjisi taşıyor ve bu enerji mevcut yaşam koşullarının frekansı ile uyumlanma, aynı frekansta titreşme eğiliminde. Tüm duygu ve düşüncelerimizin birer enerji olduğu evrensel bir kabul artık. Her birinin kendilerine ait titreşim frekansları var. Dikkatli bakar, bir duygu ve düşüncede sabit kalmadığımızı göz önüne alırsak duygu ve düşüncelerimizin hareketli ve değişken olduklarını kolaylıkla söyleyebiliriz. “A+ enerji sarfiyatı: Enerjinizi daha verimli harcamaya başlamak ister misiniz?

Balık Burcu

Herkesin zaman zaman daha şüpheci, güvensiz, kuşkudu hissettiği anlar olur. Ancak bu tür duyguları beslemek, hayatta karşınıza çıkan her şeye negatif bir anlam yüklemenize ve pozitif şeyleri görememenize neden olur. Bazen bunu kendinize hatırlatmak iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: İyimser insanlar deyince aklınıza dünyaya pembe gözlüklerle bakan, hayal aleminde yaşayan, gerçekçi olmayan insanlar mı geliyor? Gerçekçi iyimserlik kavramını duyduğunuzda iyimserlik hakkındaki bu düşüncenizin değişeceğine eminim. Gerçekçi iyimserlik dünyaya pembe gözlüklerle bakmak yerine dünyadaki negatifliğin de farkına varmak ama pozitifliğe odaklanmaktır. “Gerçekçi iyimserlik: Negatifin farkında olup pozitife odaklanma sanatı

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!