Günlük burç yorumları: 21 Haziran

Koç Burcu

Bazen bir şeylerin daha fazlasını isteriz. Ancak daha fazlasına sahip olmaya çalışırken, elimizdekini kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırız. Siz de benzer bir durum yaşayabilirsiniz. Riskleri hesaplayarak hareket etmeye özen göstermelisiniz. 

Uplifers önerisi: Amerikan sinemasında sıkça gördüğümüz, hayatta hep başarısız olmuş, yeterince zeki, havalı, girişken olmayan karakterler için kullanılan bir sıfattır loser. Loser, yani kaybeden, beceriksiz ve bir türlü dikiş tutturamayan kişidir. Kazanan ise, hedeflerini gerçekleştirmiş, başarmış kişidir. Kazanan ya da kaybeden olmak da tamamen “hayat oyununu” hangi tarafta oynadığınıza bağlıdır. “Kazanan mısın kaybeden mi: Hayat oyununda hangi taraftasın?

Boğa Burcu

Bir konuda fikirlerinizi paylaşmaktan çekiniyor, anlaşılmayacağınızı veya fikirleriniz yüzünden olumsuz karşılanacağınızı, komik duruma düşeceğinizi düşünüyor olabilirsiniz. Oysa yıldızlar sizin destekçiniz. Düşüncelerinizi korkusuzca dile getirmenin tam sırası! 

Uplifers önerisi: Duyguları paylaşabildikçe insan insana yakınlaşır. Üzgün olduğunuzu, kıskandığınızı, kızdığınızı, utandığınızı, suçluluk duygusuyla kendinizi dövdüğünüzü, öfkenizi, nefretinizden kin, intikam güttüğünüzü ifade edebilir misiniz? Tüm duygularınızı, korkularınızı korkmadan, karşınızdaki kişi “sizin hakkınızda ne düşünür?” diye düşünmeden, hesap kitap yapmadan olabildiğince doğal ifade edebilir misiniz? “Paylaşmak yakınlaştırır: Duygularınızı ifade edebildiğinizi düşünüyor musunuz?

İkizler Burcu

Bazen karşımıza çıkabilecek olumsuz şeylerin korkusunu yaşarken ve bunlardan korunmaya çalışırken, büyük resmi gözden kaçırabiliyoruz. Aslında bunun sebebi, korkuyla hareket etmek. Korkularınızı değil umudu beslemeye çalıştığınızda, görmek istedikleriniz daha kolay karşınıza çıkacaktır. 

Uplifers önerisi: Nietzsche “Yaşamak için bir nedeni olan kişi hemen her nasıl’a katlanabilir” demiş. İnsan türünü hayata bağlayan en kıymetli şeylerden biri yaşama nedeni olsa gerek. Bahsettiğim “neden” bize dayatılan “hedef”ten tamamen farklı olarak; bize ait olan bir kavram. Yaşama nedeni ile yola koyulduğumuz zaman soluksuz hedefe varma çabası yerine; kimi zaman yavaş kimi zaman hızlı tempoda yürüdüğümüz, bazen koştuğumuz, bazen yol kenarında bir ağaç gölgesinde soluklandığımız bir yolculuğa çıkmış oluyoruz. “Yaşam amacını bulmak: Her güne umutla başlamak için insan neye ihtiyaç duyar?

Yengeç Burcu

Hepimizin hayatında geçmişte pişmanlıklar vardır. Ancak siz şu sıralar geçmişten gelen pişmanlıklara fazlasıyla takılmış olabilirsiniz. Sadece pişman olduklarınızı değil, gurur duyduklarınızı da kendinize hatırlatmalısınız. Ders almayı bildiğiniz sürece, her pişmanlık aslında işe yarar. 

Uplifers önerisi: Hayat terazimizde yaptıklarımız ile yapmadıklarımızı tartmak gerek. Yapmadıklarımız ağırsa hayat terazimizde elimizde pişmanlık kalır, yaptıklarımız fazla ise de mutlu geçen bir ömür. İşte yaptıklarımızın daha ağır bastığı bir teraziye sahip isek hayatımızın muhasebesinde, o zaman bırakıp gitmekten de korkmaz insan.“İyi ki’lerin pişmanlıklardan fazla olması için: Hayatı yakalama sanatı

Aslan Burcu

Uygulamaya koyduğunuz planlarınızla ilgili güven verici cümleler duymak istiyor olabilirsiniz. Ancak bazen bunu kendi kendinize söylemeniz gerekir. Böyle zamanlarda geçmişe doğru kısa bir yolculuk yapın, bu planı nasıl kurguladığınızı, nasıl uygulamaya koyduğunuzu hatırlayın, o günlere geri dönün. Her zaman övgüyle bahsedecek kişiler bulamayabilirsiniz. Ancak bu kendinizi takdir etmeyeceğiniz anlamına gelmiyor. 

Uplifers önerisi: Leipzig Üniversitesinde yapılan bir araştırmada, sabah erken kalkan insanların daha aktif olduğu sonucuna ulaşıldı. Fakat bunun etkili olabilmesi için sadece sabah erken kalkmak yetmiyor. Bunun yanı sıra olumlu bir düşünce şekli oluşturmalı ve yapılması gerekenleri herkesten önce yapmalısınız. “Başarılı insanların sahip olduğu 7 sabah rutini

Başak Burcu

Son dönemde hayatınızda bazı zorluklar yaşanmış olabilir. Kendinizi şüpheci, çekingen hissediyor olabilirsiniz. Ancak bu umutlu olamayacağınız anlamına gelmiyor. Hepimiz zaman zaman tepetaklak oluruz. Ancak toparlanmayı da bilmek gerek. Kendinize inanın, gücünüze güvenin. 

Uplifers önerisi: Nietzsche “Yaşamak için bir nedeni olan kişi hemen her nasıl’a katlanabilir” demiş. İnsan türünü hayata bağlayan en kıymetli şeylerden biri yaşama nedeni olsa gerek. Bahsettiğim “neden” bize dayatılan “hedef”ten tamamen farklı olarak; bize ait olan bir kavram. Yaşama nedeni ile yola koyulduğumuz zaman soluksuz hedefe varma çabası yerine; kimi zaman yavaş kimi zaman hızlı tempoda yürüdüğümüz, bazen koştuğumuz, bazen yol kenarında bir ağaç gölgesinde soluklandığımız bir yolculuğa çıkmış oluyoruz. “Yaşam amacını bulmak: Her güne umutla başlamak için insan neye ihtiyaç duyar?

Terazi Burcu

Sizden daha tecrübeli birisinin, bir konuda yanıldığını düşünüyor olabilirsiniz. Eğer bunu dile getirmek konusunda tereddütleriniz varsa, bir an önce bu tereddütleri bir kenara bırakıp düşüncelerinizi ifade etmelisiniz. Asıl yanlış, düşündüklerinizi dostça söylememek olur. 

Uplifers önerisi: Diğer insanların yanındayken bacaklarınızın, ellerinizin ya da yüz ifadenizin nasıl olduğuna ne kadar dikkat ediyorsunuz? Birçoğumuz için bir taraftan karşımızdakini dinleyip, söyleyeceklerimizi düşünüp, konuşmaya çalışırken, bir taraftan bedenimizi ve hareketlerimizi kontrol edebilmek yoğun bir dikkat, odaklanma ve ileri düzey iletişim becerisi gerektiriyor. “Kişilerarası iletişimde beden dilinizle ilgili dikkat etmeniz gereken 10 alışkanlık

Akrep Burcu

Uzun zamandır hayatınızda olan bir konuda ufak bir değişiklik yaşanabilir ve bu ufak değişimin büyük etkileri olabilir. Bazen mevcut düzene öyle alışırız ki ufacık değişikliklerin bile ne kadar önemli olduğunu unuturuz. Bu değişimin tadını çıkarın ve adapte olma gücünüzü gösterin. 

Uplifers önerisi: Hayatımızda bir şeylerin dağılması her zaman kötü değildir. Dağılanları toplarken insan, sahip olduklarının envanterini yapar. Parçalar resimden kopup savrulmuşken etrafa, artık resme uymayan parçalar kendilerini ele verir, tıpkı yeni gelen parçalar gibi. Resme artık yabancı kalan parçaları ve resimde yer açması gereken yepyeni parçaları keşfeder insan. “Yenilik zamanı geldiğinde: Dağılanları toplayıp, değişime doğru yelken açmak

Yay Burcu

İçinde bulunduğunuz anı mı yaşıyorsunuz yoksa geçmişte sevdiğiniz bir zamanı mı yaşıyorsunuz ya da gelecekte çok iyi olacağını düşündüğünüz bir anı mı yaşıyorsunuz? Geçmişe veya geleceğe bakmakta bir sorun yok. Ancak geçmiş veya gelecek meloankolisine kapıldıysanız, bugün için ayırmanız gereken enerjiyi kötüye kulanıyorsunuz demektir. Bu konuda dikkatli olmakta fayda var. 

Uplifers önerisi: Yaşam boyunca edinilen deneyimlerin sonucu oluşturulan algılar ve kullanılan dil ile şekillenen içsel temsillere bağlı olarak herkesin kendine ait bir dünya görüşü var. Yaşadığınız dünyayı nasıl yorumlayıp nasıl tepki verdiğinizi, deneyim ve davranışlarınızı nasıl anlamlandırdığınızı belirleyen şey ise gerçeğin kendisinden çok gerçek hakkındaki içsel temsiliniz. Gerçek dünyaya ilişkin içsel temsilinizi zenginleştirmenin yolu ise deneyimden geçiyor. “Algılarınız gerçek dünya değildir: Farkındalığın kapanan kapağını açmak deneyimden geçer

Oğlak Burcu

Hayal kırıklığı, bazen insanı çok derinden etkileyebilir. Oysa bazen de yeniden sıçramanın fitilini ateşleyebilir. Benzer bir durumda olabilirsiniz. Henüz sonuçları tam olarak görememiş olsanız bile umudunuzu korumaya devam etmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Elinizi kestiğinizde yaranızı temizler, yara bandı yapıştırır, iyileşmesi için elinizden geleni yaparsınız. Bu, insanın doğuştan gelen kendine şefkat gösterme durumudur. Öz şefkat aslında hepimizde doğuştan bulunan bir kendini destekleme kapasitesidir. “Farkındalıkla beslenmede öz şefkatin önemi

Kova Burcu

Son günlerde kendinizi çok gergin hissediyor olabilirsiniz. Oysa düşüncelerinizi umutlu bir bakış açısıyla yoğurarak hem gerginliğinizden kurtulabilir hem de güzel şeylerin önünü açabilirsiniz. O çok istediğiniz şeyin güzel geçmesini istiyorsanız, öncelikle siz sakin ve güzel bir ruh halinde olmalısınız. 

Uplifers önerisi: Stres bir hastalık değildir. Stres seviyeniz çok yüksekse ya da çok uzun sürerse, hem fiziksel hem de zihinsel hastalıklara yakalanabilirsiniz. Zorluklar hayatın ayrılmaz bir parçasıdır. Maalesef ki onları durduramazsınız. Durdurabileceğiniz şey zorlukları karşılarken onlarla kurduğunuz ilişki şeklinizdir. “Stres seviyenizi optimum dengede tutmanın bir yolu: “RAIN” Yaklaşımı

Balık Burcu

Hayal gücünüz çok yüksek. Bazen sadece hayal kurmanın, onları gerçekleştirmek için yeterli olduğu yanılgısına düşebiliyorsunuz. Oysa hayalinizi gerçekleştirmek için başka araçlara da ihtiyacınız var. Bunun uyumlu bir çalışmanın sonucu olduğunu unutmamalısınız. 

Uplifers önerisi: Hayal kurarız, içimizden geçiririz. Çok basittir aslında dilediklerimiz; kimi daha fazla bolluk bereket ister, kimi bir aile kurmayı, çocukları olmasını, hayatının aşkıyla karşılaşmayı diler. “Hayallerinizi gerçekleştirmek için muhteşem reçete: Başarının 7 spiritüel yasası

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!