Günlük burç yorumları: 16 Mayıs

Koç Burcu

Ay, Yay burcuna doğru ilerliyor ve burada Jüpiter’le güzel bir açı oluşturuyor. Dünkü Dolunay’ın ardından bugün etrafınızda güzel ve tatlı bir ahenk hissedebilirsiniz. Önemli olan bunun farkına varıp kıymetini bilmek… 

Uplifers önerisi: Yaşam boyunca edinilen deneyimlerin sonucu oluşturulan algılar ve kullanılan dil ile şekillenen içsel temsillere bağlı olarak herkesin kendine ait bir dünya görüşü var. Yaşadığınız dünyayı nasıl yorumlayıp nasıl tepki verdiğinizi, deneyim ve davranışlarınızı nasıl anlamlandırdığınızı belirleyen şey ise gerçeğin kendisinden çok gerçek hakkındaki içsel temsiliniz. Gerçek dünyaya ilişkin içsel temsilinizi zenginleştirmenin yolu ise deneyimden geçiyor. “Algılarınız gerçek dünya değildir: Farkındalığın kapanan kapağını açmak deneyimden geçer

Boğa Burcu

Ay’ın sizin sekizinci evinize ve Yay burcuna geçmesiyle birlikte sabah saatlerinden başlayarak derin bir rahatlama hissedebilirsiniz. Son günlerde yaşadığınız stresli dakikaların ardından, bu rahatlama ve sakinlik size çok iyi geliyor. 

Uplifers önerisi: Malum stres biz modern dünya insanlarının hayatının bir parçası. Stres yönetimi için önerilen yöntemlerden biri de yoga. Peki yoga gerçekten de stresi yönetmekte işe yarıyor mu? Gelin hep beraber inceleyelim. “En rahatlatıcı stres yönetim yöntemi: Yoga

İkizler Burcu

Yay burcuna geçen Ay, Jüpiter ile güzel bir açı yakalıyor. Etrafınızda flörtöz bir hava hissedebilirsiniz. Sosyal çevrenizde bir hareketlilik söz konusu. Etrafınızdakilerin dikkatini çekiyorsunuz. 

Uplifers önerisi: Onu aklınızdan bir türlü çıkaramıyorsunuz. O adeta zihninizin içinde yaşıyor. Evet, siz yeni aşık oldunuz, içiniz kıpır kıpır, kendinizi hem heyecanlı, hem daha enerjik, hem de yenilenmiş gibi hissediyorsunuz. “Aşk: Kendimizin daha iyi versiyonu olmamız için bir ilham kaynağı

Yengeç Burcu

Ay’ın yay burcuna geçişi, etrafınızdaki olumlu atmosferi artırıyor. Özellikle iş yerinizde bu olumlu havayı hemen hissedebilirsiniz. Eğer ekip çalışması yapmanız gereken bir konu varsa, bunun için çok doğru bir zaman. 

Uplifers önerisi: Otonominin tanımını şöyle yapabiliriz: Bir işi en iyi şekilde yapabilmemize olanak sağlayan koşullara sahip olmak. Bu, işin nasıl yapılacağı konusunda da inisiyatif sahibi olmak anlamına geliyor. Tersi durumda ise, işin sonucuyla yetinilmemesi ve işin nasıl yapılması gerektiğinin ince detayda tanımlanması ya da her adımın kontrol edilmesi gibi bir durum var. Bu, uzun vadede çalışanların özgüveninde ve motivasyonunda ve dolaylı olarak performansında da düşüşe yol açıyor. Otonomi sağlamak, kuralların hiç olmaması anlamına gelmiyor, çünkü hepimiz işimizi kurallara bağlı şekilde yapıyoruz. “İş hayatında otonomi neden önemlidir: İş tatmini ve esenliğin sırrı otonomide mi gizli?

Aslan Burcu

Yay burcuna geçen Ay, Jüpiter ile güzel bir bağ kuruyor. Bu olumlu etkiyi artırmak için güne başlarken meditasyon veya yoga yapmak iyi olabilir. Belki de bu sizin için güzel bir alışkanlığın başlangıcı olur. 

Uplifers önerisi: Nefesi, meditasyonu, yogayı bilmem ama kendin için iyi bir şey yapmanın verdiği özgüven, öz sevgi ve öz değer çok tatlı! “Beden, zihin ve ruh bütünlüğü için: Her gün kendinize “meditasyon molası” verin

Başak Burcu

Yay burcuna giren Ay ve Jüpiter arasındaki uyumlu ilişki, sizi de etkisi altına alıyor. Kendinizi her zamankinden daha pozitif ve nazik hissedebilirsiniz. Bu duygunuzu çevrenizdekilerle de paylaşmaktan çekinmeyin. Sadece nezaketinizin karşılığında bir beklentiye girmeyin. 

Uplifers önerisi: İstanbul gibi bir metropolde yaşıyorsanız, metrobüse binerken insanların önünüze geçmesini, size çarpmasını ya da yer vermemesini ‘normal’ bile karşılayabilirsiniz. Trafikte kaldığınızda mesainize yetişebilmek için yayalara yol vermemek sizin için son derece ‘doğal’ olabilir. Peki, bu davranışların nezaketten ve ‘medeniyetten’ uzak olduğunu bildiğimiz halde sürdürmemizin nasıl bir sebebi olabileceğini daha önce hiç düşünmüş müydünüz? “Şehir hayatı ve insan davranışları üzerindeki etkileri: Kalabalık şehirler kaba insanlar mı yaratıyor?

Terazi Burcu

Yay burcundaki Ay ve Jüpiter ile kurduğu güzel bağ, sizi de etkisi altına alıyor. İkna gücünüzün ne kadar yüksek olabileceği karşısında siz de şaşırabilirsiniz. Kendi gücünüzü kullanmaktan çekinmeyin. 

Uplifers önerisi: Herhangi bir konuda yola çıktığımız o ilk heyecan anımızı hatırlayalım. Hani tam olarak öyle bir an ki “yenilmez” hissettiğimiz. Hani öyle bir an ki henüz o öğrenilmiş çaresizlikler, “Nasıl yapacaksın ki bu kadar şeyi?” “Hadi canım oradan, bugüne kadar bu yapılacak olsaydı zaten yapılırdı, sana mı kaldı?” gibi nasıl olamayacağımıza, nasıl yapamayacağımıza, nasıl başaramayacağımıza dair binbir çeşit yorum henüz bize ulaşmamışken… “Akıntıya karşı gidebilme gücü: Tüm potansiyel senin içinde

Akrep Burcu

Yay burcuna giren Ay, size özellikle finansal anlamda biraz rahatlama ve yeni fırsatlar sunabilir. Bu rahatlama sayesinde uzun zamandır planladığınız yatırımı yapma fırsatı yakalayabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Mutlu, üretken ve tatmin edici bir hayat sürmenin yolu, kendi kendimize yetebilmekten geçiyor. Finansal anlamda özgür olmak ve birikim yapmak ise, daha güvenli ve rahat bir yaşam sürmenin en önemli anahtarları. “Birikim ve yatırım araçlarında yeni trendler: Yastık altından kripto paralara birikim ve yatırım yolculuğumuz

Yay Burcu

Bir yandan Ay, burcunuza giriş yaparken bir yandan da yönetici gezegeniniz Jüpiter ile çok güzel bir bağ kuruyor. Etrafınızdaki pozitif atmosfer, pek çok şeye yansıyor. Sadece aşk hayatınızda bazı tartışmalar söz konusu olabilir. Eğer  bir gerginlik hissederseniz, bunu tartışmaya çevirmek yerine biraz uzaklaşmak iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: İyimser insanlar deyince aklınıza dünyaya pembe gözlüklerle bakan, hayal aleminde yaşayan, gerçekçi olmayan insanlar mı geliyor? Gerçekçi iyimserlik kavramını duyduğunuzda iyimserlik hakkındaki bu düşüncenizin değişeceğine eminim. Gerçekçi iyimserlik dünyaya pembe gözlüklerle bakmak yerine dünyadaki negatifliğin de farkına varmak ama pozitifliğe odaklanmaktır. “Gerçekçi iyimserlik: Negatifin farkında olup pozitife odaklanma sanatı

Oğlak Burcu

Ay ve Jüpiter arasındaki güzel bağ, sizi de etkiliyor. Özellikle kişisel bakımınızla ilgilenmek, spor yapmak, kendinizi biraz şımartmak için harika bir gün olabilir. 

Uplifers önerisi: İyi yaş alma, iyi yaşlanma, aktif yaşlanma gibi kavramların yoğun kullanıldığı günümüzde aslında bilmeliyiz ki kişisel iyi oluş sağlayabilmektir iyi yaşlanma… İçinde yaşam kalitesi, psikolojik iyi oluş, mutluluk ve yaşam memnuniyeti, maneviyat ve aşmışlık, başarılı kişilerarası ilişkiler gibi unsurları barındıran… “İyi yaşlanmak için kişisel iyi oluş: İyilik halini nasıl koruyabiliriz?

Kova Burcu

Sosyal anlamda hareketli bir gün olabilir. Bu hareketlilik, bir süredir sakin günler geçirdiğiniz için size kendinizi iyi hissettirebilir. Yüzünüzü gülümseten ne varsa, bunun iyi olduğunu aklınızdan çıkarmayın. 

Uplifers önerisi: Hayatımız boyunca onlarca kişiyle karşılaşırız, arkadaşlarımız olur ilkokuldan öldüğümüz güne kadar… Hiç düşündük mü hayatımıza “ilham” veren hangileriydi? Biz kimi tanıdık da “ben bunu değiştireceğim” diyebildik veya kimin “başarısını” gördük ve “hayır yapamam” dediklerimizi “evet yapabilirim inanıyorum” ile değiştirebildik? “Sevdiklerinize değer katmak için şimdi ilham veren olmaya hazır mısınız?

Balık Burcu

Kariyerinizle ilgili güzel bir fırsat karşınıza çıkabilir. Fırsatları değerlendirme konusunda gecikmemelisiniz. Günün ilerleyen saatlerinde bazı iletişim problemleri yaşanabilir. Bazen çok düşünmek değil, hızlı hareket etmek daha önemli olabilir. 

Uplifers önerisi: Hayatının değişmesini kimler ister? Daha iyi şartlar, daha iyi bir kariyer, daha fazla bolluk, bereket, başarı, huzur… İyinin iyisi her zaman var, her zaman var olacak… Her zaman daha iyisini isteyeceğiz… Peki konu harekete geçmek olduğunda neden bu isteği koruyamıyoruz? Bizleri daha iyi versiyonumuza ulaşmaktan alıkoyan şey nedir? “Değişimi gerçekten istiyor musun: Konfor alanının dışına çıkma zamanı

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!