Günlük burç yorumları: 14 Nisan

Koç Burcu

Her ne kadar cesur ve kararlı birisi olsanız da hayatta hepimiz zaman zaman korkular yaşıyoruz. Ancak bu korkuların, sizi yeni şeyler denemekten alıkoymasına izin vermemelisiniz. Kendinizi çok fazla güçlü hissetmediğiniz bir alanda yeni bir fırsat karşınıza çıkabilir. Kendinize güvenin ve denemekten korkmayın. 

Uplifers önerisi: Cesaret demek korkmamak demek değilmiş. Cesaret, korkularına rağmen devam edebilmekmiş. Ben eskiden cesareti korkusuzluk sanırdım. Büyük bir hayranlık duyardım cesaretli gördüğüm kişilere. Özenirdim. Yeni yeni öğreniyorum ki aslında onların da hiçbirimizden farkı yokmuş. Onların da korkuları en az bizimkiler kadar varmış. “Korkudan cesarete giden yol: Korkulara rağmen devam etmek

Boğa Burcu

İşinizle veya parasal konularla ilgili sizi zorlayan bir konu yakın zamanda çözülüyor. Bir yandan rahatlarken, bir yandan da bu durumun sizi neden bu kadar strese soktuğuna şaşırabilirsiniz. Aslında bu deneyimi hatırlamak ve gelecekte karşınıza çıkabilecek zorluklarda bu kadar strese girmemek, önemli bir ders olabilir. 

Uplifers önerisi: Malum stres biz modern dünya insanlarının hayatının bir parçası. Stres yönetimi için önerilen yöntemlerden biri de yoga. Peki yoga gerçekten de stresi yönetmekte işe yarıyor mu? Gelin hep beraber inceleyelim. “En rahatlatıcı stres yönetim yöntemi: Yoga

İkizler Burcu

Son derece yolunda gidiyormuş gibi görünen bir konuda içinizde bir şüphe oluşabilir. İç sesinize kulak verip, konuya biraz daha yakından eğilmek iyi olabilir. Belki gerçekten endişelenecek bir şey yoktur ancak içinizi rahat ettirmek iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: İçgüdü, kalp sesi, altıncı his… Hepsi aynı noktaya çıkıyor aslında. Kendini duymayı öğren. İç sesinle tanış ve o bilge ses tüm sorularına cevap, çıkmazlarına yol olsun. “İçimizdeki pusula: İçgüdü, kalp sesi, altıncı his

Yengeç Burcu

Bazen üzerinde çalıştığımız bir işe çok fazla yoğunlaştığımızda, sadece eksik tarafları görüp güzellikleri gözden kaçırabiliyoruz. Siz de benzer bir durumdan geçtiğinizi düşünüyorsanız biraz uzaklaşıp, yapılan işe uzaktan bakmak daha iyi olabilir. Böylelikle yaratıcılığınızı daha fazla besleyebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Stratejik düşünce ve yaratıcı düşünce stillerinin her ikisi de eşit derecede önemli ve günümüz dünyasında hangi kaynağı açarsanız açın, karşınıza çıkacak olan mesaj şu olacaktır: Problem çözmede, avantajlı konumu yakalamakta veya hedeflere ulaşmada eşit derecede faydalanmanız gereken, olmazsa olmazınız iki yaklaşım bunlar olmalı. “Stratejik düşünme ve yaratıcı düşünme birlikte nasıl dans eder?

Aslan Burcu

Önemli bir mesaj vermeye hazırlanıyorsanız; bu mesajı nasıl telaffuz ettiğiniz, mesajı verirken nasıl göründüğünüz veya nasıl bir sunum yaptığınız pek de önemli olmayabilir. Önemli olan paylaşmak istediğiniz mesajın özü ve bunu ne kadar içten bir şekilde aktardığınız… Samimiyet her zaman karşılığını bulan bir değerdir. 

Uplifers önerisi: Diğer insanların yanındayken bacaklarınızın, ellerinizin ya da yüz ifadenizin nasıl olduğuna ne kadar dikkat ediyorsunuz? Birçoğumuz için bir taraftan karşımızdakini dinleyip, söyleyeceklerimizi düşünüp, konuşmaya çalışırken, bir taraftan bedenimizi ve hareketlerimizi kontrol edebilmek yoğun bir dikkat, odaklanma ve ileri düzey iletişim becerisi gerektiriyor. “Kişilerarası iletişimde beden dilinizle ilgili dikkat etmeniz gereken 10 alışkanlık

Başak Burcu

İşler umduğunuz gibi gitmezse diye düşünerek kendinize bir B planı hazırlıyor olabilirsiniz. Bu plan size kendinizi daha güvende hissettirebilir. Ancak B planına harcadığınız zaman ve enerji, asıl planınıza harcadığınızdan daha fazlaysa bunu yeniden değerlendirmeniz iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Sadi Şirazi’ye sormuşlar “İnsan nedir?” diye; “İnsan üç beş damla kan, binbir endişedir” demiş. Endişe, vesvese, obsesyon, takıntı… İnsan doğası gereği böyledir. Zihin takıntılı, kuruntulu düşünceler üretmeye meyillidir. Kafamızın içerinde bizi rahatsız eden bazı düşünceler, ki bunlar genelde negatiftir, aklımıza geldiğinde bile rahatsızlık verir ve biz düşünmek istemedikçe daha da büyüyerek zihnimizde yer eder. Büyüdükçe de hayatı felç edecek hale gelebilir. Peki hangi konularda takıntılı düşüncelere saplanırız? “Takıntılı düşüncelerden kurtulmak için 5 yöntem

Terazi Burcu

Hayatı boyunca kafeste kalmış bir kuş, kafesin kapısı açık bırakılsa bile ne yapacağını bilmediği için  özgürce uçmanın tadına varamayabilir. Siz de şu sıralar benzer bir durumda olabilirsiniz. Dışarıda kocaman bir dünya olduğunu ve zannettiğinizden çok daha yetenekli olduğunuzu düşünün ve kendinize güvenin. 

Uplifers önerisi: Özgüven özüne güvenmektir. Sizi siz yapan varlığınızın en derinindeki yapı taşlarını, ihtiyaçlarınızı, duygu ve düşüncelerinizi belirleyip içinizdeki özü ortaya koymak demektir. “Özgüven nasıl artırılır: Özgüven için ne gereklidir, kişiye neler kazandırır?

Akrep Burcu

Önemli bir telefon beklerken geri kalan her şeyi beklettiğiniz, önemsemediğiniz oldu mu? Hepimiz benzer durumlar yaşamışızdır. Ancak artık buna dur demenin vakti gelmiş olabilir. Hayatınızı hiçbir şey için beklemeye almayın. 

Uplifers önerisi: Hayattaki amacımı nasıl bulurum? Birçoğumuzun aklında bu soru. Hepimiz bir amaç arayışındayız. Belki de o amacı hiç bulamayacağınızı, bulsanız da kaybettiğinizi ya da onu gerçekleştirmekte geç kaldığınızı düşünüyorsunuz. Tüm bunların uyandırdığı kaygı yetmezmiş gibi bir de bu sorunun yarattığı stresle yaşamak zorundasınız. Ancak hayattaki amacınızı bulmanın yolu bu değil. “Hayat amacımı nasıl bulacağım: Amaç bulunmaz, inşa edilir

Yay Burcu

Şu sıralar stresli günler geçiriyorsanız, kendinizi daha fazla bununla boğmayın. Boş kaldığınız vakitlerde stresten arınabilmek ve negatif duygulardan kurtulmak için örgü örebilir, dikiş dikebilir, spor yapabilir veya kendinizi rahatlatacak herhangi bir şeyle ilgilenebilirsiniz. Böylelikle hayatın içindeki ahenk ve dengeyi yakalayabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Stres bir hastalık değildir. Stres seviyeniz çok yüksekse ya da çok uzun sürerse, hem fiziksel hem de zihinsel hastalıklara yakalanabilirsiniz. Zorluklar hayatın ayrılmaz bir parçasıdır. Maalesef ki onları durduramazsınız. Durdurabileceğiniz şey zorlukları karşılarken onlarla kurduğunuz ilişki şeklinizdir. “Stres seviyenizi optimum dengede tutmanın bir yolu: “RAIN” Yaklaşımı

Oğlak Burcu

Bir şeyler planlayıp harekete geçiyorsunuz ancak kendi düşüncelerinize odaklanmak yerine başkalarının sizin hakkınızdaki düşüncelerine odaklanıyor olabilirsiniz. Oysa kendi iç sesinize güvenin. Orada bir yerde sizi şefkatle kucaklayacak, her fikrinize ciddiyetle ve iyi niyetle yaklaşacak düşünceler sizi bekliyor. 

Uplifers önerisi: Vücudumuzda yarattığımız stresten bihaber; her geçen gün işyerinde altından kalkmayı başardığımız daha çok işle, daha çok işi hallettiğimizi sanıyoruz… Son çeyrek asırdır rakamların, mantık ve rasyonelliğin içinde kaybolduk. Bu yolda belki de en çok içsel rehberliğimizi kaybettik, sezgilerimize yabancılaştık, sırtımızı döndük. “Sezgilerimize nasıl bu kadar yabancılaştık: Akıl çağının getirdikleri

Kova Burcu

Dünyanın en iyi dansçıları da yanlış ayak kullanır, en zeki matematikçileri de hata yapar, en iyi müzisyeni de yanlış moda basabilir. Yaptığınız bir hatayı eleştirirken kendinize karşı biraz daha iyimser olmalısınız. Hiç kimse mükemmel değil. 

Uplifers önerisi: Mükemmel olma arzusu ve elinden gelenin en iyisini yapmak birbirinden farklı şeylerdir. Mükemmeliyetçiliğin altında yetersizlik hisleri vardır. Ve bu yetersizlik hisleriyle organizma baş edemeyip onu kompanse ederek, kapatıp örterek mükemmeliyetçilik geliştirir. “Mükemmeliyetçilik mi, elimizden gelenin en iyisini yapmak mı?

Balık Burcu

Yeni tanıştığınız bir kişiyle ikinci buluşmanızdan sonra size karşı tavırları değişiyorsa ve gerçekleştirilemeyecek taleplerde bulunabilir. Bu durumda peşin hükümlü olmadan, dikkatli davranmakta fayda var. Belki de bir sonraki buluşmada tepkileri değişebilir. Böyle zamanlarda karşınızdakine biraz zaman ve alan tanımak iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Nefesi, meditasyonu, yogayı bilmem ama kendin için iyi bir şey yapmanın verdiği özgüven, öz sevgi ve öz değer çok tatlı! “Beden, zihin ve ruh bütünlüğü için: Her gün kendinize “meditasyon molası” verin

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!