Günlük burç yorumları: 13 Nisan

Koç Burcu

Hiç beklemediğimiz bir diyalog, sizin için bambaşka bir fırsata dönüşebilir. Karşınıza çıkan insanları, dış görünüşüne göre yargılamadığınız, kendinizi rahat bıraktığınız, önyargılarınıza teslim olmadığınız sürece fırsatlara daha açık olabilirsiniz. Sadece yaşadığınız anın tadını çıkarmaya odaklanın. 

Uplifers önerisi: Hiçbir şey düşündüğümüz hali ile var olmuyor hayatın akışında… Her şey senin “zannettiğin, umduğun, varsaydığın, planların çerçevesinde olsun istediğin, direttiğin, çabaladığın” halleriyle var. Var ama gerçekten uzak… “Hayalden gerçeğe, gerçek sandığından hayal sandığına bir yol: Hayat

Boğa Burcu

Yapmak istediğiniz şeyler için bir planınız olursa, karşınıza çıkan zorlukların sizi yolunuzdan alıkoyması zorlaşır çünkü plan demek, yapmak istedikleriniz, bir sonraki adımlarınız üzerinde kontrol sahibi olmak demektir. Karşılaştığınız problemler, zannettiğinizden büyük olsa bile programınızı buna göre revize edebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Yeni bir fikir mi var aklınızda? Belki yeni bir proje, yeni toplantılar, yeni insanlar… Bu yoğun iş yaşantımızda aslında başrolümüz “beynimiz”. Ona iyi bakmalıyız. “Başarı, sağlıklı zihinden geçer: Beyninize iyi bakmak için 6 öneri

İkizler Burcu

Başkalarının sizi anlamayacağını düşünerek aklınızdaki bir fikri paylaşmaktan çekiniyor olabilirsiniz. Belki de başkalarının sizi yargılayacağını, düşüncelerinizin gerçek dışı bulunacağını düşünüyorsunuz. Oysa bunu hiçbir zaman bilemezsiniz. Eğer etrafınızda sizi gerçekten anlayan insanlar varsa, fikirlerinizi paylaşmaktan çekinmemelisiniz. 

Uplifers önerisi: Arkadaş sohbetlerinde, özellikle de içki sofrasında ülkeyi ya da dünyayı kurtarmak geleneklerimiz arasında… Bir de “kendini kurtaranlar” var, harika iş fikirleriyle ortalığı yıkıp geçirecek, dünyaya bir şeyler katacak ama en önemlisi, kendisi tez zamanda köşeyi dönecek olanlar… Oysa zeka her zaman zekice fikirler üretileceğini garanti etmiyor. Hatta bazı durumlarda insanın ve yatırımının ayağına dolanabiliyor bile. “Fazla zeka, her tür yatırımda ayağınıza dolanabilir

Yengeç Burcu

İdeallere sahip olmak önemlidir. Ancak çok yüksek standartlar belirliyorsanız ve hem kendinizi hem de başkalarını bu standartlara ulaşmak için strese sokuyorsanız bu size fayda değil zarar getirir. Bazen de sizin cömertçe davrandığınız bir kişi, ideallerinize karşı çıkabilir. Bunu kişisel bir mesele haline dönüştürmeden, sakince karşılamakta fayda var. Farklı fikirlerle barış içinde olmalısınız. 

Uplifers önerisi: Risk nedir? Neden risk dediğimizde herkes bir adım geriye doğru gider? Ya “ben yaparım, ben denerim, ben gönüllüyüm” diyebilenlerimiz? Onlar riskten ne anlıyor? Risk dediğimizde bizde nasıl bir anlam akışı tetikleniyor da bizler “riskten” kaçıyoruz veya riskle kalıyoruz veya “riske” ancak uzaktan bakıyoruz? “Liderliğin sırrı: Konfor alanından çıkıp risk alabilmek

Aslan Burcu

Doğru zamanda, doğru yerde, doğru kişilerle birlikte olmanın başarı için çok önemli olduğunu düşünebilirsiniz. Bu belki doğru olabilir ancak tüm koşulların bir araya geldiği o mükemmel zamanı bekleyerek fırsatları kaçırıyor olabilirsiniz. Bazen elinizdeki koşulları daha iyi hale getirmeye çalışarak kendiniz için doğru zamanı oluşturabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Mükemmel mi olmak istiyorsunuz? Mükemmel diye bir kavramın olmadığını kabul etmekle mükemmel bir adım atmaya başlayabilirsiniz… “Mükemmele ulaşmak için ilk adım: Mükemmelin olmadığını kabul edip akışta ve dengede kalmak

Başak Burcu

Üzerinde çalışmanız ve zaman harcamanız gereken bir meselenin sürekli değişim halinde olduğunu fark ettiğinizde bu konu üzerinde çalışmak gittikçe zorlaşabilir. Ancak bu bitmeyen değişime neyin sebep olduğunu bulursanız, meseleyi daha üretken bir şekilde ele alma fırsatınız olur. 

Uplifers önerisi: Farkında olsak da, olmasak da bedenimizdeki her bir hücre yaşam enerjisi taşıyor ve bu enerji mevcut yaşam koşullarının frekansı ile uyumlanma, aynı frekansta titreşme eğiliminde. Tüm duygu ve düşüncelerimizin birer enerji olduğu evrensel bir kabul artık. Her birinin kendilerine ait titreşim frekansları var. Dikkatli bakar, bir duygu ve düşüncede sabit kalmadığımızı göz önüne alırsak duygu ve düşüncelerimizin hareketli ve değişken olduklarını kolaylıkla söyleyebiliriz. “A+ enerji sarfiyatı: Enerjinizi daha verimli harcamaya başlamak ister misiniz?

Terazi Burcu

Ruh hali sürekli değişen bir tanıdığınız olabilir ve yakın zamanda onunla birlikte bir çalışmaya katılmanız gerekebilir. Bu kadar değişken bir takım arkadaşıyla çalışmak sizi ürkütmesin; son derece dengeli ruh haliniz sayesinde onunla ilişkiniz sandığınızdan çok daha kolay bir şekilde ilerleyebilir. 

Uplifers önerisi: Her ne kadar zaman içinde hepimiz değişip farklı fikirlere sahip olsak da, çiftlerin arasında yer alan sevgi ve saygı bitmediği sürece, bir şeyleri yürütebilmek için şansınız hala var demektir. “İlişkilerin en temel yapı taşı: Doğru iletişim üzerine düşünceler

Akrep Burcu

Eğer bir şey sizi rahatsız ediyorsa, bunu önemsemeden tüm günü geçirebilecek biri değilsiniz. Sizi rahatsız eden şey her ne ise onunla makul bir şekilde mücadele etmeye çalışmalısınız. Koruyan, kollayan yönünüzü ve pozitif bakış açınızı devreye aldığınızda, karşınıza çıkan bu durumla baş etme gücünüz çok daha fazla olacaktır. 

Uplifers önerisi: Evrimbilimci Charles Darwin’in “survival of the fittest” prensibini mutlaka duymuşuzdur. Yaygın kanının iddia ettiğinin aksine bu prensip aslında “en güçlü olanın hayatta kalması” demek değil. Zira doğada her zaman kuvvetli olan değil, çevresel koşullara en kolay uyum sağlayabilenler hayatta kalır. Esnek bir zihniyet, sıkı bir çalışmayla birlikte başarmak istediğiniz her şeyi kolaylıkla uygulamanıza ve karşınıza çıkan zorluklarla kolaylıkla baş etmenize olanak tanır. Peki, esnek bir zihne sahip olmak ne demek? “Beyin esnekliği: Nöroplastisite ve zihinsel esneklik ile zihniyeti değiştirebilmek mümkün mü?

Yay Burcu

Birisiyle ilişki kurarken ondan neler alabileceğinize değil aranızdaki arkadaşlığa odaklanmalısınız. Böylelikle aranızda çok daha sağlıklı bir ilişki kurmuş olursunuz. Üstelik, bu sağlıklı ilişkinin sonucunda ondan almak istediğiniz şeyleri daha dürüst ve kolay bir şekilde alabilirsiniz. Ortak bir zemin oluşturmaya, birlikte bir şeyler yapmaya, bu ilişkiden keyif almaya odaklanın. 

Uplifers önerisi: Aslında hiçbirimiz yalnız değiliz. Herkesin hikayesi farklı olabilir ama hislerimiz çok ortak. İnsan genel anlamda her şeyi sadece kendisi yaşıyor zannediyorken çok daha fazla zorlanıyor. Zaman zaman kendisini eksik, yetersiz, hatta değersiz hissediyor. Fakat hiçbiri gerçek değil. “Yalnız değiliz hiçbirimiz: Dostluklar da, ruhumuz da paylaştıkça güçlenir

Oğlak Burcu

Denenmiş ve doğruluğundan emin olduğunuz adımlarla ilerlemek size kendinizi daha çok güvende hissettirebilir. Ancak sizin de bildiğiniz gibi bu her zaman mümkün olmayabilir. Yeni bir adım atıyorsanız, yeni bir maceraya başladığınızı da kabul etmeli ve bu düşünceyle başlamalısınız. Hızlı öğrenen, akıllı birisi olduğunuzu unutmayın, bu size güç verecektir. 

Uplifers önerisi: Hızlıca pişirmeye çalıştığımız tencereyi en büyük ocağa, en yüksek ateşe koyduk, sanki tek etkenler onlarmış gibi. Oysa o yemeğin içindeki yağın yayılmaya, sebzelerin suyunu önce salıp sonra çekmeye ve tüm tatların birbiriyle karışması için bir sürece ihtiyaçları var. Hayat da böyle akıyor. Biz o ritmin farkındaysak, üzerimize düşeni gerçekleştirip sonrasını bırakırsak her şey yerli yerine oturuyor, tadı o zaman geliyor. “Değişim bir günde olmuyor: Hayatın ritmine ayak uydurmaya hazır mısın?

Kova Burcu

Yaşanan bir yanlış anlaşılmanın üstesinden gelmek istiyorsanız, barışçıl bir diyaloğa açık olduğunuzu göstermeli ve buna uygun davranmalısınız. Hatalı olduğunuzu düşünüyorsanız, bunu kabul ettiğinizi açıkça söylemekten çekinmemelisiniz. Her ne olursa olsun, sağlıklı bir iletişim kurmak tüm kapıları açar. 

Uplifers önerisi: Diğer insanların yanındayken bacaklarınızın, ellerinizin ya da yüz ifadenizin nasıl olduğuna ne kadar dikkat ediyorsunuz? Birçoğumuz için bir taraftan karşımızdakini dinleyip, söyleyeceklerimizi düşünüp, konuşmaya çalışırken, bir taraftan bedenimizi ve hareketlerimizi kontrol edebilmek yoğun bir dikkat, odaklanma ve ileri düzey iletişim becerisi gerektiriyor. “Kişilerarası iletişimde beden dilinizle ilgili dikkat etmeniz gereken 10 alışkanlık

Balık Burcu

Çok istediğiniz bir şeye ulaşmak için defalarca çabalamış ama yine de başarılı olamamış olabilirsiniz. Başarmak için her şeyi yaptığınızı düşünüyorsanız, belki de bir süre hiçbir şey yapmadan durmak ve beklemek iyi olabilir. Stresinizi biraz olsun azalttığınızda, hedefinize ulaşabilmek için yepyeni bir bakış açısı geliştirebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Stres bir hastalık değildir. Stres seviyeniz çok yüksekse ya da çok uzun sürerse, hem fiziksel hem de zihinsel hastalıklara yakalanabilirsiniz. Zorluklar hayatın ayrılmaz bir parçasıdır. Maalesef ki onları durduramazsınız. Durdurabileceğiniz şey zorlukları karşılarken onlarla kurduğunuz ilişki şeklinizdir. “Stres seviyenizi optimum dengede tutmanın bir yolu: “RAIN” Yaklaşımı

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!