Günlük burç yorumları: 10 Ağustos

Koç Burcu

Eğer söylemek istediğiniz şeyler varsa, kendinizi alıkoymamalısınız. Düşüncelerinizi uygun bir dille ifade etmek hem siz hem de çevrenizdekiler için daha iyi sonuçlar verir. Kalbinizle sözlerinizin bir olması, size kendinizi daha iyi hissettirir. 

Uplifers önerisi: Duyguları paylaşabildikçe insan insana yakınlaşır. Üzgün olduğunuzu, kıskandığınızı, kızdığınızı, utandığınızı, suçluluk duygusuyla kendinizi dövdüğünüzü, öfkenizi, nefretinizden kin, intikam güttüğünüzü ifade edebilir misiniz? Tüm duygularınızı, korkularınızı korkmadan, karşınızdaki kişi “sizin hakkınızda ne düşünür?” diye düşünmeden, hesap kitap yapmadan olabildiğince doğal ifade edebilir misiniz? “Paylaşmak yakınlaştırır: Duygularınızı ifade edebildiğinizi düşünüyor musunuz?

Boğa Burcu

Eğer bir rekabetin içindeyseniz, kendinizden bir an bile şüphe etmeyin çünkü bu rekabeti kazanmak için gerekli yeteneklere ve kararlılığa sahipsiniz. Tek eksiğiniz, bilgi. Ne kadar çok şey öğrenirseniz, o kadar çok öne geçersiniz. Bilginin gücüne inanın. 

Uplifers önerisi: Herkesin diğer insanlara göre daha iyi olduğu, daha iyi becerdiği konular ve alanlar var. Bazıları daha iyi iletişim kurarken, bazıları kelimelerle ustaca oynayabiliyor, bazıları tuvalde devleşirken, bazılarıysa adeta koşarken kanatlanıyor… “Yetenek nasıl geliştirilir?

İkizler Burcu

Eğer vermek istediğiniz önemli bir mesaj varsa, bugün tam zamanı. Belki geçmişteki girişimleriniz başarısızlıkla sonuçlanmış olabilir ancak bu sefer görüşmek, sunum yapmak, kendi fikirleriniz konusunda ikna etmek için en doğru zaman!

Uplifers önerisi: Sunum hazırlarken birçoğumuzun yaptığı şey, önemli konuları slaytlara yerleştirmektir. Oysa en iyi sunumlar, sadece bilgi verme amacı taşımaz, nokta koyar. Martin Luther King’in 1963’teki meşhur konuşması, Ronald Reagan’ın 1987’de Berlin’de yaptığı konuşma sadece birer tarihi gerçek değil aynı zamanda tutkulu bir isteğin dışavurumuydu. Kimse sizin Powerpoint sunumlarınızı hatırlamayabilir ancak tutkuyla paylaştığınız mesajları herkes hatırlar. “Dinleyenleri tek bir noktada buluşturacak etkileyici bir sunum hazırlamanın 6 yolu

Yengeç Burcu

Risk almak pek size göre olmayabilir. Siz her zaman güvenli adımlar atmayı tercih eden birisiniz. Ancak bu sefer karşınıza çıkan bir fırsat çok cazip olabilir. Eğer bu fırsatın iyi sonuçlar getireceğine gerçekten inanıyorsanız ve kaybetmeyi göze alıyorsanız, o zaman bu riski değerlendirmeyi düşünebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Risk nedir? Neden risk dediğimizde herkes bir adım geriye doğru gider? Ya “ben yaparım, ben denerim, ben gönüllüyüm” diyebilenlerimiz? Onlar riskten ne anlıyor? Risk dediğimizde bizde nasıl bir anlam akışı tetikleniyor da bizler “riskten” kaçıyoruz veya riskle kalıyoruz veya “riske” ancak uzaktan bakıyoruz? “Liderliğin sırrı: Konfor alanından çıkıp risk alabilmek

Aslan Burcu

Bir süredir içinde bulunduğunuz bir konuyla ilgili önemli değişiklikler yapmak isteyen birileri olabilir. Eğer sonradan zor bir durumda kalmak istemiyorsanız, belki de bu değişikliği şimdiden sorgulamalı, iyice incelemeli ve oan göre konumunuzu belirlemelisiniz. 

Uplifers önerisi: Hızlıca pişirmeye çalıştığımız tencereyi en büyük ocağa, en yüksek ateşe koyduk, sanki tek etkenler onlarmış gibi. Oysa o yemeğin içindeki yağın yayılmaya, sebzelerin suyunu önce salıp sonra çekmeye ve tüm tatların birbiriyle karışması için bir sürece ihtiyaçları var. Hayat da böyle akıyor. Biz o ritmin farkındaysak, üzerimize düşeni gerçekleştirip sonrasını bırakırsak her şey yerli yerine oturuyor, tadı o zaman geliyor. “Değişim bir günde olmuyor: Hayatın ritmine ayak uydurmaya hazır mısın?

Başak Burcu

Karşı karşıya kaldığınız bir probleme çözüm arıyorsanız, sizin gibi düşünen kişilerden destek almayı deneyebilirsiniz. Yardım istemekten çekinmeyin. Sizin yerinizde olan birçok kişi bunu yapardı. 

Uplifers önerisi: Son yılların popüler sorusu “Nasıl yardımcı olabilirim?” Bizlere yardım etmeye, içinde bulunduğumuz çıkmazdan çıkmamıza yeterli olabilir mi? Yardımcı olmak; karşılıklı eşitliğin olmadığı söz konusu durum karşısında güçlü olanın güçsüze destek sunduğu bir ilişki şekli. “Yardım etmek mi, katkı sağlamak mı: Mesafesiz ve eşit bir ilişkilenme mümkün

Terazi Burcu

Uzun zamandır hayalini kurduğunuz, fikir yürüttüğünüz bir şey gerçeğe dönüşebilir. Bu fikrinizi paylaştığınız kişiler de destekte bulunarak bu süreci hızlandırabilir. Hayaliniz neyse, onu gerçekleştirmek için yapmanız gerekeni yerine getirmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Hayal kurarız, içimizden geçiririz. Çok basittir aslında dilediklerimiz; kimi daha fazla bolluk bereket ister, kimi bir aile kurmayı, çocukları olmasını, hayatının aşkıyla karşılaşmayı diler. “Hayallerinizi gerçekleştirmek için muhteşem reçete: Başarının 7 spiritüel yasası

Akrep Burcu

Çok duygusal biri olabilirsiniz ancak bu yönünüzü genellikle göstermeyi sevmiyorsunuz. Bu kendinizi saklama ve düşüncelerinizi paylaşmama haliniz, bazı kişilerin sizi mesafeli bulmasına neden olabilir. Ancak bugün duygusal tarafınızı ortaya çıkaran kişilerle bir araya gelebilirsiniz. Duygularınızı paylaşmaktan çekinmeyin. 

Uplifers önerisi: Duyguları paylaşabildikçe insan insana yakınlaşır. Üzgün olduğunuzu, kıskandığınızı, kızdığınızı, utandığınızı, suçluluk duygusuyla kendinizi dövdüğünüzü, öfkenizi, nefretinizden kin, intikam güttüğünüzü ifade edebilir misiniz? Tüm duygularınızı, korkularınızı korkmadan, karşınızdaki kişi “sizin hakkınızda ne düşünür?” diye düşünmeden, hesap kitap yapmadan olabildiğince doğal ifade edebilir misiniz? “Paylaşmak yakınlaştırır: Duygularınızı ifade edebildiğinizi düşünüyor musunuz?

Yay Burcu

Planınızı yapmış ve ilerlemeye hazır olabilirsiniz ancak karşınıza bir engel çıkabilir. Bu engelin sizin heyecanınızı azaltmasına izin vermeyin. Zorlukların üstesinden gelebilecek güce sahip olduğunuzun farkına varın. 

Uplifers önerisi: Bazı anlar gelir, duvara toslar ve sınırlarımıza ulaşırız. Kaybedilen bir iş, beklenmedik bir hastalık, kaybedilen biri, bir türlü verilemeyen kilolar, sonlanan bir ilişki, başarı sağlanamayan bir proje… İşte o an seçim zamanıdır. Varoluşumuzdan gelen, bir bakıma gizemli ve aynı zamanda bizlere gerekli teslimiyet gücü, yaptığımız seçimlerle ortaya çıkar. “Zorlukları yenme gücü içinizde: Teslimiyet ve inancın zaferi

Oğlak Burcu

Genellikle büyük resme odaklanan biri olmanıza rağmen bu sefer ufak detaylar dikkatinizi çekebilir. Bu durumun sizi büyük resimden koparacağını düşünmek haksızlık olur. Aksine, detayları önemsemek size kendinizi daha güvende hissettirebilir. 

Uplifers önerisi: Hayatta sahip olduğumuz yer, hiçbir zaman bir tane değil. Hepimizin birden fazla rolü var; anne, baba, eş, çalışan, yönetici, çocuk, yoga eğitmeni… Hepimizin hayatının birden fazla yönü var ve bu hayatta başarılı olabilmek için bütüncül yaklaşmalı, hayattan aldığınız deneyimi her alanda yükseltmelisiniz. Bunu sağlamanın en kolay yolu, kendinize bir yapılacaklar listesi oluşturmak. “Checklist: Hedeflerinize ulaşabilmek için kendinize sormanız gereken sorular

Kova Burcu

Yeni tanıştığınız bir kişi, size çok farklı düşünceleri hatırlatabilir ve ciddi anlamda ilham kaynağı olabilir. Ancak bunun duygusal bir ilişkiye dönüşmesi, pek iyi bir fikir olmayabilir. Aranızdaki bu düşünsel alışverişi devam ettirmelisiniz.  

Uplifers önerisi: Stratejik düşünce ve yaratıcı düşünce stillerinin her ikisi de eşit derecede önemli ve günümüz dünyasında hangi kaynağı açarsanız açın, karşınıza çıkacak olan mesaj şu olacaktır: Problem çözmede, avantajlı konumu yakalamakta veya hedeflere ulaşmada eşit derecede faydalanmanız gereken, olmazsa olmazınız iki yaklaşım bunlar olmalı. “Stratejik düşünme ve yaratıcı düşünme birlikte nasıl dans eder?

Balık Burcu

Aklınıza gelen yaratıcı bir fikir, sürekli sizi düşündürüyor. Eğer siz bu fikri aklınızdan çıkarmaya çalışırken, o sürekli aklınıza giriyorsa bunu dikkate almakta fayda var. Belki de bu fikrin üzerine gidip değerlendirmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Yeni bir fikir mi var aklınızda? Belki yeni bir proje, yeni toplantılar, yeni insanlar… Bu yoğun iş yaşantımızda aslında başrolümüz “beynimiz”. Ona iyi bakmalıyız. “Başarı, sağlıklı zihinden geçer: Beyninize iyi bakmak için 6 öneri

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!