Günlük burç yorumları: 1 Temmuz

Koç Burcu

Bazen hayal kırıklıkları üst üste gelir ve insan her şeyin böyle gideceğini düşünür. Ancak tam o sırada karşınıza ufacık bir umut kırıntısı çıkabilir. İşte o umuda tutunmalısınız çünkü sizi içinde bulunduğunuz durumdan çekip çıkaracak olan şey, o ufacık umuttur. 

Uplifers önerisi: Olanlar olur bazen… Durduramayız, başımıza gelen gelmiştir bir kere. Evet, güzel zamanlarda etrafımızdaki herkes “güzel” söyler. Bir de zor zamanlar vardır ki, işte burada başlar her şey. “Tüm negatif yorumlara rağmen, sürekli pozitif tarafından bakabilmek mümkün mü?

Boğa Burcu

Hayatınızın bir alanında, kendinizi çok sıkışmış ve stresli hissedebilirsiniz. Ancak umudunuzu korumaya devam edin, çok yakın zamanda yardım alabilirsiniz. Her zaman bir çıkış yolu vardır, bunu unutmayın. 

Uplifers önerisi: Nietzsche “Yaşamak için bir nedeni olan kişi hemen her nasıl’a katlanabilir” demiş. İnsan türünü hayata bağlayan en kıymetli şeylerden biri yaşama nedeni olsa gerek. Bahsettiğim “neden” bize dayatılan “hedef”ten tamamen farklı olarak; bize ait olan bir kavram. Yaşama nedeni ile yola koyulduğumuz zaman soluksuz hedefe varma çabası yerine; kimi zaman yavaş kimi zaman hızlı tempoda yürüdüğümüz, bazen koştuğumuz, bazen yol kenarında bir ağaç gölgesinde soluklandığımız bir yolculuğa çıkmış oluyoruz. “Yaşam amacını bulmak: Her güne umutla başlamak için insan neye ihtiyaç duyar?

İkizler Burcu

Yaşadığınız bir sorunun çözümünü, sizden çok daha tecrübeli bir kişide olduğunu düşünebilirsiniz. Oysa yanılıyorsunuz. Kendinizi hafife almayın, kendinize inanın. Çözümü kendi içinizde bulabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Özgüven özüne güvenmektir. Sizi siz yapan varlığınızın en derinindeki yapı taşlarını, ihtiyaçlarınızı, duygu ve düşüncelerinizi belirleyip içinizdeki özü ortaya koymak demektir. “Özgüven nasıl artırılır: Özgüven için ne gereklidir, kişiye neler kazandırır?

Yengeç Burcu

Bazen tartışmaları çözmeye çalışmak değil, onlardan kaçmak en doğru çözümdür. Birilerinin sizi bu tavrınız yüzünden eleştirmesine izin vermeyin. Çözümsüz bir şeyin içinde sıkışmak yerine bu yolu seçmek bir tercih. 

Uplifers önerisi: Psikolojik sağlamlık, pozitif psikolojinin çalıştığı konulardan biri. Zor durumlar karşısında adeta bir hacıyatmaz gibi yeniden ayağa kalkma ve toparlanma yeteneği olarak tanımlanıyor. “Psikolojik sağlamlık nedir: Duygusal dayanıklılığı yüksek kişilerin 14 özelliği

Aslan Burcu

Hayatınızdaki bir kişi, sizin kadar hızlı ilerleme kaydedemiyor olabilir. Ancak bunun bir yarış olmadığını hatırlamalısınız. Kendinizi ve başkalarını kıyaslamaktan vazgeçtiğiniz an, her şeyin daha yolunda gittiğini göreceksiniz. 

Uplifers önerisi: Bazılarının bizden daha şanslı olarak dünyaya geldiğini düşünürüz. Örneğin daha fazla paraya sahiptir veya daha güzel bir vücuda sahip de olabilir. Kıyaslamalarımız “daha” üzerine kurulmuştur; daha iyi olmak, daha farklı olanaklara sahip olmak, daha farklı yaşam akışına sahip olmak, daha fazla seyahat edebiliyor olmak, daha fazla para harcayabiliyor olmak… İşte tümünü topladığımızda hayatın sunduğu fırsatlar deriz değil mi? “Hayatın sunduğu fırsatlara yepyeni gözlerle bakmaya hazır mısınız?

Başak Burcu

Üzerinde çalıştığınız bir konuyla ilgili tüm problemleri aynı anda çözmeye çalışmak yerine, bazı şeyleri önceliklendirmeyi tercih etmelisiniz. İlk başta sizi rahatsız eden şeylerle başlamak bir çözüm olabilir. 

Uplifers önerisi: Psikolojik sağlamlık, pozitif psikolojinin çalıştığı konulardan biri. Zor durumlar karşısında adeta bir hacıyatmaz gibi yeniden ayağa kalkma ve toparlanma yeteneği olarak tanımlanıyor. “Psikolojik sağlamlık nedir: Duygusal dayanıklılığı yüksek kişilerin 14 özelliği

Terazi Burcu

Bir zamanlar güzel bir fikir olarak gördüğünüz şeyler, şimdilerde sizi rahatsız edebilir. Bazen problemler daha fazla büyümeden müdahale etmeniz daha iyi olabilir. Bu yüzden eğer sizi rahatsız eden bir şey varsa, çok fazla vakit kaybetmeden bu konuda aksiyon almak iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Yapılan psikolojik araştırmalar, en basit hareketlerin bile kendine güven, başkalarını ikna edebilme, empati yapma, bilişsel performansı destekleme gibi yetenekleri artırabildiğini gösteriyor. “Beden dilinizi kullanarak hayattaki performansınızı artırmanın 9 yolu

Akrep Burcu

Eğer sizi rahatsız eden, canınızı sıkan bir şey varsa ve buna bir çözüm bulamıyorsanız, yapabileceğiniz en iyi şey onunla yüzleşmektir. Siz yüzleştiğinizde ve onu kabul ettiğinizde, çözümler de kendiliğinden gelecektir. 

Uplifers önerisi: Kaygı, korku, acı, utanç, üzüntü veya rahatsızlık hissetmemek için hayattan kaçtığınız oldu mu hiç? Ya da bir şeyleri kaybetmekten korktuğunuz için yerinizde saydığınız? Eğer bu şekilde bazı şeyleri yapmaktan, bazı ortamlardan ve kişilerden kaçınıyorsanız bunun bir adı var: Yaşantısal kaçınma. Yaşantısal kaçınma, belli bir bedensel duyumu, duyguyu, düşünceyi, anıyı, görüntüyü, davranışı deneyimlemek istememeniz durumunda ortaya çıkan olguya verilen isim. “Yüzleşmekten kaçtığın şey seni iyileştirir: Mutlu ve iyi olmak için yüzleş ve kabul et

Yay Burcu

Üzerinde çalıştığınız bir projeyle ilgili bir zorluk söz konusu olabilir ve doğrudan bunu çözmeye odaklanabilirsiniz. Ancak bazen de çözüm, aslında bir şey yapmamayı gerektirir. Bazen asıl zorluk, beklemek ve doğal bir akış içinde çözülmesini izlemektir. 

Uplifers önerisi: İletişim, hayatımızı kolaylaştırmak için sahip olduğumuz en büyük avantajlardan biri. Özellikle zihnimizi rahatlatmak, kalbimize bir nefes aldırmak için taşıdıklarımızın bir kısmını dış dünyaya akıtmak hepimize çoğu zaman iyi gelmiyor mu? “Suların durulmasını beklemek: Bazen iletişime değil, iletişim kurmamaya ihtiyaç duyarız

Oğlak Burcu

Şu sıralar üzerinde çalıştığınız proje sizi mutlu etmiyor olabilir ancak sonucunun da sizi mutlu etmeyeceğini söyleyemeyiz. Bazen çözümsüzlük, insanı yaptığı şeyden soğutabilir. Ancak hem kendinize hem de çevresel koşullara biraz fırsat tanıyın. Her şey zamanla yolunu bulacaktır. 

Uplifers önerisi: Hayatta karşılaşılan zorluklar ayrımcılık tanımaz. Bitmeyen sınavlarımız, başarılı olamayan iş girişimlerimiz, uğradığımız zorbalıklar, kayıplarımız… Peki irili ufaklı taşlarla dolu bu zorlu yolda, yılmadan yürümeyi başarabilmek bize ne gibi özellikler kazandırıyor? “Başarıya ulaşmak için asla pes etmeyenlerden öğrenmeniz gereken 3 ders

Kova Burcu

Bazen önünüzdeki seçenekler çok karmaşık olduğu için vazgeçme noktasında olabilirsiniz. Böyle zamanlarda tek ihtiyacınız olan, biraz mola vermek ve üzerinde çalıştığınız konudan uzaklaşmak. Bu yenilenmenizi sağlayacaktır. 

Uplifers önerisi: Herhangi bir konuda yola çıktığımız o ilk heyecan anımızı hatırlayalım. Hani tam olarak öyle bir an ki “yenilmez” hissettiğimiz. Hani öyle bir an ki henüz o öğrenilmiş çaresizlikler, “Nasıl yapacaksın ki bu kadar şeyi?” “Hadi canım oradan, bugüne kadar bu yapılacak olsaydı zaten yapılırdı, sana mı kaldı?” gibi nasıl olamayacağımıza, nasıl yapamayacağımıza, nasıl başaramayacağımıza dair binbir çeşit yorum henüz bize ulaşmamışken… “Akıntıya karşı gidebilme gücü: Tüm potansiyel senin içinde

Balık Burcu

Bazen siz istemeden gelen bir tavsiye, size bambaşka kapılar açabilir. Bu yüzden yapılan her yorumu, her eleştiriyi dikkatlice dinlemek düşünce dünyanızın zenginleşmesine yardımcı olur. 

Uplifers önerisi: Başkalarını eleştirmek konusunda çoğumuzun yüksek lisansı var. Ama konu eleştirilmek oldu mu işin rengi değişiyor. Kendi üzerimizde çalışmıyor, kendimizi yeterince tanımıyorsak oklar bize çevrildiği gibi aslan parçası kesiliyoruz. “Gelişmeniz için harika bir fırsat: Eleştirilmekten korkmayın

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!