Günlük burç yorumları: 1 Haziran

Koç Burcu

Bir kuş uçmak için veya istediği yere konmak için kimseden izin istemez. Doğası gereği uçar ve uygun gördüğü yere konar. Eğer bir konuda yeteneğiniz varsa, sadece içinizden gelen sesi dinleyin. İçgüdülerinizin size söylediklerinin peşinden gidin. 

Uplifers önerisi: İçgüdü, kalp sesi, altıncı his… Hepsi aynı noktaya çıkıyor aslında. Kendini duymayı öğren. İç sesinle tanış ve o bilge ses tüm sorularına cevap, çıkmazlarına yol olsun. “İçimizdeki pusula: İçgüdü, kalp sesi, altıncı his

Boğa Burcu

Bazen kendiniz için en iyi olanı değil, herkes için en iyi olanı düşünüp hareket ediyorsunuz. Bu toplumsal bakış açısı çok kıymetli. Ancak bazen kendinizi geri plana atmanıza neden olabilir. Bugünlerde biraz daha kendinizi önemsemeniz, ön plana koymanız daha iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Aslında hiçbirimiz yalnız değiliz. Herkesin hikayesi farklı olabilir ama hislerimiz çok ortak. İnsan genel anlamda her şeyi sadece kendisi yaşıyor zannediyorken çok daha fazla zorlanıyor. Zaman zaman kendisini eksik, yetersiz, hatta değersiz hissediyor. Fakat hiçbiri gerçek değil. “Yalnız değiliz hiçbirimiz: Dostluklar da, ruhumuz da paylaştıkça güçlenir

İkizler Burcu

Dışa dönük ve konuşkan birisiniz. Yeni tanıdığınız bir kişiyle, herhangi bir konu hakkında sohbet etmekten çekinmiyorsunuz. Bu özelliğiniz size pek çok anlamda fayda sağlayabilir. Bugünlerde ise hiç ummadığınız bir bilgiye ulaşmanıza yardımcı olabilir. 

Uplifers önerisi: Diğer insanların yanındayken bacaklarınızın, ellerinizin ya da yüz ifadenizin nasıl olduğuna ne kadar dikkat ediyorsunuz? Birçoğumuz için bir taraftan karşımızdakini dinleyip, söyleyeceklerimizi düşünüp, konuşmaya çalışırken, bir taraftan bedenimizi ve hareketlerimizi kontrol edebilmek yoğun bir dikkat, odaklanma ve ileri düzey iletişim becerisi gerektiriyor. “Kişilerarası iletişimde beden dilinizle ilgili dikkat etmeniz gereken 10 alışkanlık

Yengeç Burcu

Son günlerde biraz düşünceli ve sessiz olabilirsiniz. Zaman zaman herkes böyle hissedebilir ancak bunu çok fazla uzatmamak iyidir. Sürpriz bir gelişme sizi bekliyor. Bu sürprizi gülümseyerek karşılamaya ne dersiniz? 

Uplifers önerisi: Her şey sessizleşmeye başlıyor. Şehrin gürültüsü, sokaktaki otomobilin kornası, üst kattaki komşunun bağırarak konuşmaları, yan evdeki bebeğin ağlama sesleri uzaklaşırken, bana doğru yaklaşan sessizliğin sesini inceden inceye işitmeye başlıyorum. Önce fısıltı ile konuşmaya başlıyor, sonra yan odadan birinin benimle konuşmaya çalışması gibi mırıltılar şekline geçiyor. Daha fazla duyuyorum ama tam işitemiyorum. Şimdi sessizliğin içindeki ses oluyor. Artık daha net duymaya, hatta işitmeye başlıyorum. Ve sonra fark ediyorum ki o ses aslında bana ait. “Kendinizle buluşmanız var, gecikmeyin: Zen meditasyonu nedir?

Aslan Burcu

Bir arkadaşınız sizin yardımınıza ihtiyaç duyabilir. Ancak bu fiziksel bir destekten öte, manevi bir yardım. Arkadaşınız sizin bilginize ve tecrübenize ihtiyaç duyabilir. Onun yanında olmak, fikirlerinizi dürüstçe söylemek en çok ihtiyaç duyduğu şey.

Uplifers önerisi: Hayatımız boyunca onlarca kişiyle karşılaşırız, arkadaşlarımız olur ilkokuldan öldüğümüz güne kadar… Hiç düşündük mü hayatımıza “ilham” veren hangileriydi? Biz kimi tanıdık da “ben bunu değiştireceğim” diyebildik veya kimin “başarısını” gördük ve “hayır yapamam” dediklerimizi “evet yapabilirim inanıyorum” ile değiştirebildik? “Sevdiklerinize değer katmak için şimdi ilham veren olmaya hazır mısınız?

Başak Burcu

Gerçek, siz ne yaparsanız yapın ortada durur, ondan kaçamazsınız, saklanamazsınız. Gerçeği göz ardı etmeniz, onun varlığını değiştirmez. Aksine; gerçeği kabul ettiğinizde, ona karşı nasıl bir reaksiyon geliştirmeniz gerektiğini daha sağlıklı düşünebilirsiniz.  

Uplifers önerisi: Aslında iyi veya kötü olarak adlandırdığımız, olması gereken ya da gerekmeyen diye başlayan tanımlarımız, doğru ya da yanlış kavramlarımız… Hepsi tamamen gerçekdışı. “Gerçeğe ulaşmak için: Bildiklerinizi, inandıklarınızı, tanımlarınızı ve egoyu bir kenara bırakın

Terazi Burcu

Heyecan verici bir fırsat baş ucunuzda sizi bekliyor. Bulunduğunuz yerden çıkıp bu fırsatı değerlendirmek için tereddüt ediyor olabilirsiniz. Ancak bu, yanı başınızda meyveler sebzeler dururken açlık çekmeye benziyor. En azından bulunduğunuz yerden çıkıp, bu fırsatın ne olduğunu iyice anlamaya çalışabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bazılarının bizden daha şanslı olarak dünyaya geldiğini düşünürüz. Örneğin daha fazla paraya sahiptir veya daha güzel bir vücuda sahip de olabilir. Kıyaslamalarımız “daha” üzerine kurulmuştur; daha iyi olmak, daha farklı olanaklara sahip olmak, daha farklı yaşam akışına sahip olmak, daha fazla seyahat edebiliyor olmak, daha fazla para harcayabiliyor olmak… İşte tümünü topladığımızda hayatın sunduğu fırsatlar deriz değil mi? “Hayatın sunduğu fırsatlara yepyeni gözlerle bakmaya hazır mısınız?

Akrep Burcu

Bir süredir bir problemi çözmekle meşgul olabilirsiniz. Şu aşamada size bilgece sözler söyleyenlere pek fazla kulak asmayın çünkü ihtiyacınız olan şey, uzaktan bakılarak yapılan yorumlar değil. Bunun yerine kendi iç sesinize kulak verin. Aslında çözümün kendisiniz orada bulabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Stratejik düşünce ve yaratıcı düşünce stillerinin her ikisi de eşit derecede önemli ve günümüz dünyasında hangi kaynağı açarsanız açın, karşınıza çıkacak olan mesaj şu olacaktır: Problem çözmede, avantajlı konumu yakalamakta veya hedeflere ulaşmada eşit derecede faydalanmanız gereken, olmazsa olmazınız iki yaklaşım bunlar olmalı. “Stratejik düşünme ve yaratıcı düşünme birlikte nasıl dans eder?

Yay Burcu

Yorgunluk, insanın yaşam enerjisini alır götürür. Fiziksel yorgunluğu uyuyarak veya dinlenerek atlatabilirsiniz. Ancak bir de duygusal yorgunluk vardır. Ondan kurtulmak için ruhunuzu yenilemenin, tazelemenin bir yolunu bulmalısınız. Bunun için hayallerinizi düşünmeniz, kendi iç dünyanızla temas etmeniz gerekiyor. 

Uplifers önerisi: Günlük yaşantımızda olsun, hayatımızın geneline baktığımızda olsun pek çok istekte bulunuyoruz. Bu istekler kimi zaman hayalde kalırken, kimi zaman bunları kendimize hedef olarak belirliyoruz. Kimi istekler gerçekleşirken, kimisi yalnızca istek olarak da kalabiliyor. “Ne istediğimiz değil, onu neden istediğimiz önemli: İhtiyaçlarımız bize neler anlatır?

Oğlak Burcu

Sevdiğiniz bir kişi size ne istediğinizi sorar, siz de fazla masraf olmasın diye gerçekten istediğiniz şeyi değil, ona yakın olanı söylersiniz. Evrenle de benzer bir ilişki kurabilir ve istediğinizden daha ufak olanı elde edebilirsiniz. Eğer böyle olmasını istemiyorsanız, isteklerinize konsantre olmalısınız. 

Uplifers önerisi: Günlük yaşantımızda olsun, hayatımızın geneline baktığımızda olsun pek çok istekte bulunuyoruz. Bu istekler kimi zaman hayalde kalırken, kimi zaman bunları kendimize hedef olarak belirliyoruz. Kimi istekler gerçekleşirken, kimisi yalnızca istek olarak da kalabiliyor. “Ne istediğimiz değil, onu neden istediğimiz önemli: İhtiyaçlarımız bize neler anlatır?

Kova Burcu

Günlük işlerinizle ilgilenirken en kolay olandan başlayabilirsiniz. Ancak endişelerinizle ilgilenirken, en kolay olandan başlarsanız en zor olana geldiğinizde enerjiniz kalmayabilir. Bu yüzden sizi en çok zorlayan endişelerinizi önceliklendirmeye çalışın. Geri kalanı daha kolay hallolacaktır. 

Uplifers önerisi: Sadi Şirazi’ye sormuşlar “İnsan nedir?” diye; “İnsan üç beş damla kan, binbir endişedir” demiş. Endişe, vesvese, obsesyon, takıntı… İnsan doğası gereği böyledir. Zihin takıntılı, kuruntulu düşünceler üretmeye meyillidir. Kafamızın içerinde bizi rahatsız eden bazı düşünceler, ki bunlar genelde negatiftir, aklımıza geldiğinde bile rahatsızlık verir ve biz düşünmek istemedikçe daha da büyüyerek zihnimizde yer eder. Büyüdükçe de hayatı felç edecek hale gelebilir. Peki hangi konularda takıntılı düşüncelere saplanırız? “Takıntılı düşüncelerden kurtulmak için 5 yöntem

Balık Burcu

Sizi tanıyan herkes, altıncı hissinizin ne kadar kuvvetli olduğunu bilir. Ancak siz de bazen yanılabilirsiniz. Her zaman haklı olamazsınız. Bazen duygularınız, etrafınızdaki enerjinin etkisinde kalabilir. Bu yüzden bir konudaki hissiyatınızı değerlendirirken, mutlaka ikinci kez tekrar üzerine düşünmeye çalışın. 

Uplifers önerisi: Aslında iyi veya kötü olarak adlandırdığımız, olması gereken ya da gerekmeyen diye başlayan tanımlarımız, doğru ya da yanlış kavramlarımız… Hepsi tamamen gerçekdışı. “Gerçeğe ulaşmak için: Bildiklerinizi, inandıklarınızı, tanımlarınızı ve egoyu bir kenara bırakın

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!