Güneş Terazi burcunda: 2020’nin son 3 ayında bizi nelere bekliyor?

Bu ay Terazi burcuna geçen Güneşle beraber tüm burçlarda, ikili ilişkilerde ve finansal konularda zorlanmalar ve sıkıntılar yaşanması olası. Kadim astrologlar, mevsim döngülerinde özellikle öncü gruplara Güneş geçerken, an haritasına bakarak üç aylık sürecin nasıl geçebileceğini yorumlarmış. Bizler de zor geçen bir 9 ayın ardından 9. ayın 22’sinde Terazi burcuna geçen Güneş’in etkisiyle ‘neler yaşayacağız’ın göksel konumu inceledik..

Gökyüzü 2020’nin başından beri zor etkiler altında. Özellikle burcunuz Yengeç, Oğlak, Terazi veya Koç ise, bu yıl aşktan ve işten yana epey zorlanmış olabilirsiniz. Kiminiz aşık oldu, kiminiz ayrıldı, kimileri toparladı. Ne yaşanmışsa o sizin hayrınızadır. Olması gereken her şey ihtiyacınız olandır. Ancak biz faniler bunu anlamayız ve kaderimize isyan ederiz. Halbuki ihtiyacımız olan güç içimizde saklıdır. O iç sesi dinleyebilmek için en güzel zamanlar önümüzdeki günlerde aktifleşecek.

2020’yi bırakırken son dakika golleri yaşayabileceğimiz bir süreç kapımızda. Ne yaşanırsa yaşansın, hepsinin gelip geçici olduğunu bilerek, farkındalıkla ilerlemenizde fayda var.

Güneş, Terazi burcunda; önümüzdeki bir ay boyunca doğum haritalarınızda nerede Terazi burcu varsa, orası pırıl pırıl parlayacak, ısınacak. Hayrınıza mı? Elbette kimi şanslı, kimi şanssız. Hava ve ateş grupları, doğum haritası ateş ve hava ağırlıklı olanlar bu süreçte daha şanslı; önümüzdeki bir ay boyunca ilişkiler ve ortak proje gerçekleştirdiğiniz kişilerle ilgili güzel neticeler almanız olası.

Ay ise iki buçuk günde bir burç değiştirir ve her burcu ziyaret eder. Ay her yeni burca giriş yaptığında sınavdayızdır aslında; fakat kimse bilmez neyle sınandığını. O yüzden dikkat diyelim, farkındalık önemli.

Zekamızı temsil eden Merkür, Akrep burcuna doğru ilerlemekte. Burada Aralık ayına kadar kalacak olan Merkür, retro hareketini 13 Ekim – 3 Kasım arasında gerçekleştirecek. İşte burada, yeni işe başlamak, yeni ilişki, sözleşmeler gibi konulara dikkat. Eğer haritanızda Merkürünüz retro ise şans sizinle, ama değilse gözünüzü dört açın. Zira Aralık’a kadar bizler Akrep gibi olabiliriz.

İçimizdeki ateşi ve eylemi temsil eden Mars bu sıralar retro ve bu retro 14 Kasım’a kadar devam edecek. Bu da bize eylemde geri kalma, işlerimizi bir türlü tam oturtamama ve kaza belaya açık bir enerji gönderiyor. Bu dönem mümkünse disiplinli spor yapmak olumsuz enerjiyi azaltabilir.

Aşkın en güzel hali Venüs, Aslan’da seyrediyor. Pırıltı ve lüks merakımız artabilir, masraflar çoğalabilir. Ancak Başak burcuna geçince daha özenli ve minimalist bir sevgi ve aşk anlayışına gireceğiz.

Bu dönemde mikro ve makro olarak nasibini aldığımız kolektif gezegenlerin seyir hali bize asıl zorlu anları yaşatıyor. Tarihte geçmişten bu yana aynı göksel konumlar, devrim, soğuk savaş, dünya savaşları öncesi seyirde görülmüş; nitekim ağır salgınların da etkisi aynı dönemlerde görülmüş. Yakın döneme bakarsak, AIDS’in çıktığı, Ortadoğu’daki petrol krizlerinin çıktığı, büyük ekonomik sıkıntıların öncesi gibi bir gökyüzü konumu var; aynı şeyler olmasa da aşağı yukarı benzer konularla uğraşabiliriz.

Aslında bir dönemin kapanışına şahitlik yapan bir çağda yaşıyoruz; bir pandemi yaşadık, yaşıyoruz, yaşayacağız da. Önümüzdeki günlerde kolektif gezegenlerin direkt seyirleri ile beraber farklı bir seyir hali söz konusu. Lütfen maskenizi takınız, sosyal mesafenizi koruyunuz; çünkü yılın sonuna doğru, özellikle Kasım ayında tekrar birkaç gün eve kapanmamız gündeme gelebilir. Salgında global olarak artış olası ve bunun sonucunu Kasım’da görmeye başlayacağız. Dünyamız yorulmuş; siz de ruhen ne kadar yorgun olsanız da daha iyi günleri görebilme umudunuzu yitirmeyiniz; çünkü iyi günler 2021’in ortalarına doğru gözükmekte.

Arzum Koyuncu Astrolog & Enerji Terapisti
Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri mezunu oldu ve üniversite öğrencisi olarak çalışmaya 1997 yılında başladı. Lisanslı gayri menkul ... Devam