Daha taze bir görünüm için: Göz altı morlukları nasıl geçer?

Yorgunluk, stres, uykusuzluk, beslenme tarzı, kısacası her şey göz altı morluklarımızı etkileyebilir, göz altı torbalarımızı daha belirgin bir hale getirebilir. Ancak tedavisi imkansız değil! Göz altı torbaları nasıl geçer diyorsanız, daha önce de maske tariflerimizde paylaştığımız gibi, buzdolabınızda ne varsa onları cildiniz, saçlarınız ve tırnaklarınız için kullanabilirsiniz. Burada maksat doğanın bize sağladığı mucizevi malzemelerden yararlanarak kendimizi iyi hissetmek. İşte iş koşuşturmacasında, okula erken kalktığınızda ya da parti dolu bir geceden sonra uyandığınızda şişmiş göz altı torbalarınız için uygulayabileceğiniz yöntemler.

Göz altı torbaları nasıl geçer?

gözaltı2

Göz altı torbalarının görünüşünü hafifletmek ve daha güzel bir görüntü elde etmek için kullanabileceğiniz doğal yöntemler:

Soğuk su:

Soğuk su ile temiz bir bezi ıslatın. Siz otururken ya da uzanırken hafif basınç uygulayarak birkaç dakika boyunca gözaltı ve çevresindeki cilde nemli bez ile uygulama yapın.

Soğuk su ile ıslatılmış veya içinde buz bulunan maskeler genellikle hızlı bir şekilde gözaltındaki dokuları sıkılaştırır. Soğuk kompresin etkisini tam gösterebilmesi için en az 10-15 dakika kadar gözlerin üstünde tutulması gerekir.

Çilek:

Çilek dilimlerini göz altına koyup 10 dakika kadar beklediğinizde torbaların hafifleme başladığını fark edeceksiniz. Bunu haftada 1-2 kere yaparak göz altı torbalarınızı yok edebilirsiniz.

Çay ve zeytinyağı:

Demlendikten sonra çıkarılıp buzdolabında soğutulmuş çay poşetlerini, zeytinyağı ile silinmiş göz altlarına koyarsanız, bir süre sonra çayın içindeki maddelerin etkisi ile göz altı torbalarınız inmeye başlayacaktır.

göz altı

Kahve telvesi:

Göz altı morluklarının renginin açılmasında ve torbaların toparlanmasında önemli bir etkisi vardır. Kahvenizi içtikten sonra altındaki telveyi gözlerinizin altına sürün. Hem morluklarını almış hem de torbalarınızdan kurtulmuş olursunuz.

Patates:

Soyup dilimlediğiniz patatesleri göz altınıza koyup 10-15 dakika bekletin. Patatesin içindeki maddeler göz torbalarına, göz altı morluklarına ve göz yorgunluğuna iyi gelmektedir.

 

Kaynak:

health.com

elle.com

 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!