GoPro’dan dokuz yıl sonra gelen yenilik: GoPro Hero4 Session

İlk kez 2006’da piyasaya çıkan GoPro, tam 9 yıl sonra ilk defa tümden yenilenmiş bir kamerayla yeniden karşımızda.

hero4 1
Hero4 Session 12 Temmuz’da çıkıyor.

Hero4 Session adı verilen kamera, diğerlerinin yarısı kadar büyüklükte ve diğer Hero4 serisi kameralardan yüzde 40 daha hafif. Hero4 Session, diğer GoPro’lara göre daha kolay bir kamera olarak tasarlandı. Yeni kamerayla, tek bir butonla kayda girmek veya kaydı durdurmak mümkün. Ayrıca yeni Hero4 Session’ı, diğer Hero4 serisi kameralara göre küçük eşyaların üzerine monte etmek daha kolay.

hero4 3
Hero4 Session’ı, küçük eşyaların üzerine monte etmek daha kolay.

Yeni GoPro Hero4 Session, her bir kenarı 3,5 santimetreden oluşan bir küp şeklinde. Ağırlığı ise 74 gram. Session bu kadar hafif ve küçük olabilmek için bazı özelliklerinden vazgeçmiş, bunlardan en çok dikkat çekeni ise LCD ekran. Bunun dışında yeni Session hiçbir ek aparat gerektirmeden 10 metre derinliğe kadar su geçirmeme özelliğine sahip. Session’ın şarjı ise iki saate kadar çekim yapmaya izin veriyor.

hero4 2
Hero4 Session’ın ağırlığı sadece 74 gram.

Şiket, daha hafif ve daha küçük olan bu yeni modelin, çalışmalarını görüntülemeyi seven profesyonel sporcuların daha çok ilgisini çekeceğini düşünüyor. Bunun ilk örnekleri de gelmeye başlamış. Profesyonel bisikletçi Aaron Chase, yeni Hero4 Session için “Sanırım bu benim gizli silahlarımdan biri olacak” diyor.

Gelelim fiyatına, 12 Temmuz’dan itibaren dünya piyasasına açılacak olan Session’ın çıkış fiyatı 399 dolar olarak belirlendi.

Kaynak:

Fast Company

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!