Gingham trendiyle ofiste ‘’Kare Kare’’ moda rüzgarları

İçimizin ilkbahar gibi kıpır kıpır olduğu ve doğanın uyanışı ile ofislere sığamaz hale geldiğimiz bugünlerde, ofislerimizin havasını yine ilkbahar-yaz moda rüzgarları ile değiştiriyoruz. Bu sezonun en eğlenceli ve en renkli trendlerinden biri; Gingham olarak da bilinen kare desen veya dama desenler ve bu desenlerin çok farklı renklerde, çok farklı büyüklüklerde ve kombinasyonları ile kullanımından oluşan bir trend hakim olacak.

Gingham trendini nasıl kullanabiliriz?

Öncelikle önerim, yazın gelişini da haber verecek derecede canlı renkleri tercih etmeniz olacak. Kırmızı beyaz veya mavi beyaz gibi tonlardan oluşan desenleri, özellikle ince topuklu ve beyaz ya da pudra tonlarda yüksek topuklu ayakkabılarınız ile kombinlediğinizde son derece şık bir tarz yaratabilirsiniz. Alt ya da üst olarak aynı büyüklükteki kare desenlerde parçaları kombinlediğinizde ise, önerim tek tonda parçaları tercih etmeniz olacak. Fakat, daha spor bir görünüm elde etmek isterseniz farklı renkleri de birleştirebilirsiniz.

İş yemekleriniz veya ofis dışında katılacağınız toplantılarda ise hem klasik hem spor bir tarzım olsun diyorsanız, gingham desen etekler tam da size göre… Özellikle aynı tonda düz gömlek veya bluzlar ile kombinleyebileceğiniz gingham kalem eteğiniz, gerek düz gerekse topuklu ayakkabı tercihleriniz ile muhteşem bir uyum sağlayacaktır.

Aksesuar, ayakkabı ve tabi ki çantalarımız da gingham trendinden nasibini alacak. Özellikle tek renk elbise tercihlerinizde gingham trend yüksek topuklu ayakkabıları tercih edebilirsiniz. Yine gingham desen çanta ve şallarınız, klasik ve spor tarzınızda her türlü kombininizle uyumlu kullanabileceğiniz seçeneklerin başında geliyor. 2015 ilkbaharının en güzel renkleri doğaya yansımışken, ofis stilinizi renklendirmeniz için tavsiyem gingham trendini kesinlikle denemeniz olacak.

Pınar Özeken (Ulus)
2007 yılında Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü ile Kimya bölümlerini bitirdi. Aynı üniversitede Biyomedikal Mühendisliği ve İspanya Pompeu Fabra üniversitesinde master derecelerini ... Devam