Gezegenler sizden yana: Değişmek için 2019’u beklemeyin

Yeni yıla geri sayım yaparken, astrolojik olarak gökyüzü ne alemde bir bakalım: Yay’da bir yıl boyunca seyir edecek olan Jüpiter’le beraber, 21 Aralık’a kadar ona eşlik eden Güneş el ele verirken, retro Merkür kısa da olsa onlara eşlik ediyor…

Nasıl ki canımız sıkıldığında gökyüzüne bakar ve yardım dilersek, şimdi de gökyüzü kombinasyonunun bizlere olan katkısı hakkında yorum yapalım, çünkü biliriz ki sonsuz mavi içinde saklı olan her bilgi ve araç bize yardım edecektir.

Yay’ın sembolüne baktığınızda geri doğru ok atan bir centor (yarı insan, yarı hayvan) görürüz; geriye doğru hedef alması Zodyak’taki bir önceki burç olan Akrep’in temsil ettiği ölümü öldürmesi anlamına gelir. Yarı insan, yarı hayvan olan sembol aynı zamanda yeryüzü bilgeliğini gökyüzüne indiren anlamına da gelmektedir. Genelde Yay burcu uzun seyahatler, yüksek eğitim, felsefe ve inançla anılır, ancak bunun daha da derin bilgeliğiyse gerçeklerle yüzleşerek ruhsal ve bedensel olarak dengeye kavuşmaktır.

Hayatın hakkını vermek içinb 2019’u beklemeyin

Şimdi hazır Merkür retrodayken -ki bu yarım kalan işleriniz, devam edemediğiniz konular anlamına geliyor-, “Yılın yorgunluğu üzerimde”, “Yeni yılda yaparım” gibi bahanelerle kendinizi kandırmadan, size hediye edilmiş olan bu hayatın hakkını vermenizdir.

Dünya her ne kadar zor bir sınav yeri gibi olsa da Yaradan burayı cennete çevirmek için insan denilen varlığını görevlendirmiştir. Cennet bir bilinç halidir, illa ölüp de cennete gitmemize gerek yoktur. O yüzden gelin hazır gökyüzü de size destek enerjilerini yolluyorken kendi mutluluğunuz için neler gerekli, hangi konulara helalleşerek veda etmeniz gerekiyor bir bakın ve kendinizi gerçekleştirmek adına zaman ayırın.

Hayatınızın anlamını bulabilmek için, içsel bir yolculuğa çıkın. Gölgelerinizle yüzleşin ki ışığınız oraları da aydınlatsın. Unutmayın ki her insanın iyi ve kötü deneyimleri vardır. Sizi sizin kadar iyi tanıyan dostunuz olmadığını bilerek, nasıl arkadaşlarınıza destek oluyorsanız, kendinize de destek olun ve kıymetli vaktinizi kendinize ayırın.

Tek tek her konu üzerinden geçerek analizinizi yapın -eğer kendiniz yapamıyorsanız bir danışmana başvurun. Bunun neticesinde kararlarınızı alıp uygulamaya başlayın. Başımıza gelen her şeyin iyi olduğunu bilerek yeni yıla, yeni bir “sen”le girin.

Düşüncelerinizin, davranışlarınızın size yeni mutluluklar yaşatması dileğiyle…

İlginizi çekebilir: 2019’a yaklaşırken: Kişisel gelişim hedeflerinize nasıl ulaşabilirsiniz?

Arzum Koyuncu Astrolog & Enerji Terapisti
Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri mezunu oldu ve üniversite öğrencisi olarak çalışmaya 1997 yılında başladı. Lisanslı gayri menkul ... Devam