Gerçek bir hikayeden esinlenen bir çocuk kitabı: Kerko’nun Maceraları

Gerçek bir olaydan esinlenen kitaplara çokça rastladık bugüne dek. Ancak gerçek bir olaydan esinlenen bir çocuk kitabına çok sık rastlamıyoruz… Şeyma Gizem Taşar’ın yazdığı ve Gizem Yüksel’in resimlediği renkli, aksiyonlu ve eğlenceli resimler eşliğinde gerçek bir hikayeden oluşan Kerko’nun Maceraları, işte tam da böyle bir kitap!

7 yaş ve üstü okuyucular için uygun olan kitap satır aralarında hayvan sevgisi, dostluk, merhamet, şefkat ve aile kavramının önemine temas ediyor. Kitabın sonunda okuyuculara gerçek fotoğraflarla da bir sürpriz yapan yazar, çocukları ve ebeveynleri sevginin en büyük ilaç olduğuna ve mucizesine inanmaya çağırıyor.

Yazar Şeyma Gizem Taşar hakkında 

1984 yılında İstanbul’da doğan yazar ilk, orta ve lise eğitimini Ortadoğu Koleji’nde tamamladı. İstanbul Teknik Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra yüksek lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi ve Finans Bölümü’nde yaptı. Dokuz sene boyunca enerji alanında faaliyet gösteren firmaların finans pozisyonlarında görev aldı. İş hayatını sürdürürken Yaşam ve Kariyer Koçluk sertifikalarını tamamladı. Uzun süredir koçluk hizmeti, aile içi danışmanlık, öğrenci koçluğu ve çeşitli ana okullarında mutluluk üzerine kitap yazma workshopları vermektedir.

“Yol arkadaşım mutluluk” ile ilk kitabını yayımlayan yazar, yavru bir martının hayatına girmesi ile kendisinin ve ailesinin başından geçen olayları akıcı bir dil ve eğlenceli bir üslup ile kaleme aldığı “Kerko’nun Maceraları” kitabını ikinci kitabı olarak kendi kurduğu BFG yayınlarından yayımlamıştır.

BFG yayınları hakkında bilgi

2020 yılında pandemi döneminde yayın hayatına başladı. Yayınevinin kurucusu Şeyma Gizem Taşar olup yayın evinden çıkan ilk kitap yazarın 2. kitabıdır. Yayın yaptığı alanları genişletmek ve yeni maceralar keşfetmek yayınevinin hedefleri arasında yer almaktadır.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!