Gen anahtarları: Kendiniz olmak için aradığınız cevaplar burada

Uzun zamandır sizlere Human Design üzerinden ışık tutmaya çalışıyor ve kendiniz olma sanatını icra etmenize yönelik kendi deneyimlerimi paylaşıyorum. Human Design birçok kadim öğretinin senteziyle oluşsa da bizi 64 kapı ve 6 çizgi üzerinden I-Ching bilgeliğine uyandırır. Bu bilgeliğe uyanmak için Human Design meşakkatli ve uzun bir yolculuğu gerektirir çünkü kendin olma sanatı ustalık gerektirir.

I-Ching bilgeliği nedir?

Yaklaşık 5.000 yıl önce Tao felsefesinin doğuş metinlerini oluşturan en eski kadim kehanet kitabı “değişimler” kitabı olarak bilinen I-Ching, kişinin ve evrenin ying ve yang enerjisine göre bilgileri açığa çıkarır.

Asırlardır bir kehanet ve bilicilik yöntemi olarak kullanılan bu kitap kısa ve kinayeli metinlerden oluşmaktadır. Geçmişte 64 tane çubukla ya da bozuk paralarla bilginin enerji metnine ulaşma kolaylığı sunar. Hiçbir şey vadetmeden sadece sorulan sorunun cevabını verir. “Bugün kardeşimle görüşmeli miyim?” I-Ching’e sorulabilecek bir sorudur. Aslında konu kısıtlaması olmadan her şey sorulabilir. Nasıl bir soru sorulursa sorulsun I-Ching kişinin enerjisine uygun bir cevap verir. Eğer dalga geçerek bir soru sorulursa onun için bile I-Ching’in bir cevabı vardır. Bu eski bilicilik kitabı gelişen ve modernleşen dünyada insan hücrelerindeki dahiliğin, yani yaratıcı kehanetin aslında DNA’dan gelen bir deha ile eş değer olduğunu gösteriyor. Bu da bize bir kez daha Human Design’ın kendin olma sanatında ustalaşmamıza nasıl eşlik ettiğinin önemli bir yönünü gösteriyor.

Yaklaşık 2008 yılından bu yana Human Design ile ilgileniyorum ve 6 yıldır Human Design eğitimleri ve danışmanlık hizmetleri veriyorum. Ancak kendin olma sanatında usta sayısının yetersizliğini gördükçe kendi DNA kodlarıma bir soru sordum: “Eksik olan ne?” Çok geçmeden cevap geldi: “Gen anahtarları.” Bu cevap eksik olana değil, 64 kapı ve çizginin anlaşılmasının önündeki engelin cevabı oldu. Çünkü Human Design’da 64 kapı çok merak edilen, ancak akılla değerlendirildiği için kafa karıştıran bir konuydu ve bunun nasıl içselleştirilebileceğinin pratik bir yolunu bulamıyordum ki şükürler olsun buldum.

Gen anahtarları, Human Design 64 kapı ve 6 çizgi kitabını yazan Richard Ruud tarafından geliştirilen bir sistem. 64 gen anahtarı ve 6 çizgisiyle DNA kodlarımızı ve amino asitleri muhteşem bir dille aktarmanın yanı sıra, “tefekkür sanatı” ile bedenimizdeki genetik kodların her birine direkt ulaşmamıza olanak sunuyor.

Human Design bilgilerinizi pekiştirmek ve içselleştirmek için önerim, gen anahtarlarını da eklemeniz ve tefekkür ederek kendinize yepyeni bir alan açmanız. Hem yepyeni bir alan hem kendi bedeninizde yaşamın ve evrenin rengarenk varoluş anlayışıyla kendin olma sanatının ustası olabilirsiniz.

Uzun zamandır eğitimlerini almaya ve kitaplarını okumaya çalıştığım Gen Anahtarları Türkiye ailesinin bir parçası olarak artık rehberlik etmeye hazırım.

Çok yakında “Tefekkür sanatı” e-kitabını sizlerle paylaşacağız. Ve yine çok yakında https://genekeys.com adresinde Türkçe yayına başlayacağız. Şimdilerde Tefekkür sanatı ve 64 gen anahtarı atölyelerine katılabilirsiniz.

Tüm bu duyurular ve yayınlar için @nalan_kahraman Instagram hesabını ve https://t.me/HumanDizayn Telegram grubunu takip edebilirsiniz.

Kendin olma sanatıyla kendi filminin, müziğinin, kitabının veya resminin sanatçısı olabilirsin. İhtiyacın olan tek şey DNA’nda var olan bilgeliğe kendi tefekkür sanatınla dahil olmak…

Sevgiler…

İlginizi çekebilir: Kendini ifade etmek: “Bir” enerjisini hayatınıza davet edin

Nalan Kahraman Human Design ve Zihin Eğitmeni
Merhaba, Ben kimim? – Neden varım? – Önemli olan akıllı olmaksa hissettiklerim niye var? türünden bitmek bilmeyen sorularımın cevaplarını 2008 yılında tanıştığım Human Design ... Devam