Geçmişten bugüne hikayeleri de kendileri kadar etkileyici olan resimler

“Sanatta önemli olan neye baktığınız değil, neyi gördüğünüzdür.”Henry David Thoreau

Her sanat eserinin bir hikayesi, yapılış nedeni ve çoğu zaman kişisel bir anlatımı vardır. Kimi sanat eseri toplumsal bir konuya dikkat çekerken, kimi de yıpratıcı bir hayat hikayesinden ilham alıyor. Sanat müzelerinde, karşısında durduğunuz, yapan sanatçının saatlerini, günlerini, belki de yıllarını harcadığı bir tablo, size en derin acılarınızı hatırlatabilirken, başka biri tablonun karşısında kahkahalara boğulabilir.

Sanat, toplumsal olduğu kadar kişiseldir. Her bir sanat eserinin arkasında benzersiz duygular, benzersiz hikayeler yatar. Aslında sanat, perde arkasında neler yaşandığını bilmediğimiz güzel bir tiyatro oyunu gibidir ve gerçekleri çoğu zaman tüm berraklığıyla göremeyebiliriz.

Bazı sanat eserleri vardır ki, üstüne birçok sanat eleştirmeni, sanat tarihçisi ve profesörü tartışmalara girer, eseri anlamaya çalışır, yorumlar, hikayesini araştırır. Bazı sanat eserleri de, sonrasında aldığı yorumlar ve başlarından geçen olaylarla sürekli adından bahsettirmeyi başarır. İşte sanatçıların yemek parasını boya satın almak için harcadığı zamanlardan günümüze kadar gelen, kendileri hakkında hala konuşturmayı başaran ve hikayeleriyle büyüleyen en ünlü resimler.

Son teknoloji özellikleri ve minimal tasarımıyla Samsung The Frame TV yeni dönemin vazgeçilmezi olacak. “Gördüğünüz en güzel televizyon” olmak için tasarlanan Samsung The Frame TV, dilediğiniz zaman istediğiniz görseli sergileyebileceğiniz bir Art Mode’u, hareket sensörü ve parlaklık sensörü gibi pek çok özelliğe sahip. Aynı zamanda Samsung The Frame TV, farklı boyut seçenekleriyle de evinizin her alanına rahatlıkla uyum sağlayabilecek.