Gazete rulolarından aşırı gerçekçi hayvan heykelleri yapan sanatçı: Chie Hitotsuyama

Japon sanatçı Chie Hitotsuyama, oldukça ilginç ve kendine özgü bir teknik olan ıslak gazete şeritlerini sararak dokulu hayvan heykelleri yaratıyor. Her gazete kağıdı segmentinin kısa uygulaması, Japon şebeğinin vahşi kürkünü ya da iguananın sırtındaki çıkıntıları oluşturmak adına güzel bir metot olarak karşımıza çıkıyor. Hitotsuyama için, en sahici görünümlü heykelleri yaratmak adına bu bakış açısı oldukça önemli.

‘Hayvanlarda gerçekçi hissiyatı yaratmaya her şeyden fazla özen gösteriyorum. Bu gezegende yaşama bakımında hayvanlar da bizim kadar eşit haklara sahip. Bazen uyuyorlar, bazen yemek yiyorlar. Bizim gibi sıradan bir hayat yaşıyorlar. Gerçeğe uygun boyutlu bir çalışma yaratmak için gerçekçilikte ısrar ettim ve elimden geldiği onların hayatlarını yansıtmaya çalıştım.’ diyerek hayvanlara olan saygısını ve hayranlığını dile getiriyor.

Chie Hitotsuyama "Paper Trails"

Eğer yolunuz California’ya düşerse, Lancester’da yer alan Lancester Sanat ve Tarih Müzesi’nde Hitotsuyama’nın bazı eserlerini 7 Ocak 2017’ye kadar ziyaret edebilirsiniz. İşte Hitotsuyama’nın eşsiz eserleri:

Kaynak: Freeyork.com