Gardıroplarınıza mor ve tonlarını eklemeye hazır mısınız?

Pantone 2018 yılının rengini açıkladı: Ultra Violet! Bu demek oluyor ki, 2018 yılında vitrinlerde, podyumlarda ve sokakta sık sık mor ve tonlarını görüyor olacağız. Bu aslında çok alışık olduğumuz bir görüntü değil. Dolayısıyla mora geçişimizin çok da hızlı olabileceğini düşünmüyorum.

Pantone 2018 yılının rengini açıkladı: Ultra Violett

Geçen gün bir arkadaşımla kahve içmek için buluşmuştuk. Üstünde boğazlı oversize mor bir yün kazak vardı. O an hiç mor kıyafetimin kıyafeti geçtim hiç mor aksesuarımın olmadığını düşündüm, fakat arkadaşıma o kadar yakışmıştı ki kazağı, ondan gözlerimi alamadım.

Arkadaşıma o kadar yakışmıştı ki mor kazağı, ondan gözlerimi alamadım.

Mor, zenginliği, asalet, lüks ve ihtişamı çağrıştıran bir renkmiş. Özellikle açık tonları rahatlatıcıymış. Hayal gücünü arttırarak şevk ve ilham verip, konsantrasyonu arttırırmış. Sizin de yeni yıl gardırobunuzda özellikle bahar aylarında mor ve tonlarına bir şans vermenizi öneririm.

Mor, zenginliği, asalet, lüks ve ihtişamı çağrıştıran bir renk
Peki mor rengi diğer renkler ve parçalarla nasıl kombinleyebiliriz?

Baştan aşağı mor giyebilecek kadar cesursanız, morun farklı tonlarını bir arada kullanıp çarpıcı bir görünüm elde edebilirsiniz. Sade bir tarzınız varsa, denim pantolonunuzun üstüne mor bir sweatshirt ve düz beyaz sneakerlarla spor bir şıklık elde edebilirsiniz. Mor rengi aksesuarlarınızda kullanmaktan yanaysanız düz siyah bir elbisenin altına gece şıklığı için mor renk bir stiletto giyebilirsiniz.

Baştan aşağı mor giyebilecek kadar cesursanız, morun farklı tonlarını bir arada kullanıp çarpıcı bir görünüm elde edebilirsiniz.
  • Soğuk kış günlerinde mor bir palto veya kaz tüyü mont ile ısınabilirsiniz.
  • Bohem bir tarz için siyah bir büstiyerin altına mor maxi fırfırlı bir etek giyerek davetlere katılabilirsiniz.Bu görünümde saçınızı ve makyajınızın doğal olması görünümüzü çarpıcı kılacaktır.
  • Saten veya tafta gibi parlak dokulu kumaşlar mor ile devleşiyor. Gece kıyafetinizi mor parlak bir kumaştan seçip, kırmızı, gold veya zümrüt yeşili aksesuarlar kullanabilirsiniz.
  • Bej rengi sade bir trençkotu sezonun gözdesi mor dizüstü çizmelerle tamamlayıp tüm dikkatleri üstünüze çekebilirsiniz.
  • Siyah ve beyazdan oluşan monokrom görüntünüzü mor bir çantayla tamamlayabilirsiniz.
  • Bu sezon Zara mor ve tonlarında kıyafet ve aksesuarlar üretmiş.Özellikle midi elbise,triko ,mor kadife topuklu ayakkabı ve kadife çizmelerine göz atmanızı öneririm.

 

İlginizi çekebilir: 2017 Kış sezonunda sahip olmanız gereken 5 anahtar parça

Alaz Balıklı
İzmirli. Bornova Anadolu Lisesi, Viyana Teknik Üniversitesi mezunu. Mimarlık bölümünü bitirdikten sonra Türkiye'ye dönerek 2 yıl boyunca çeşitli mimarlık ofislerinde çalıştı. 2015 yılının sonuna ... Devam