Gardırobunuzdaki kıyafetleri yeni şekillerde kullanmanın 7 yolu

Dolabınızın karşısına geçip saatlerce ne giyeceğinizi düşündüğünüz zamanlar oluyor mu?

Böyle zamanlarda dışarı çıkıp yeni kıyafetler için alışveriş yapmak çoğu zaman tek çözüm gibi gelebilir fakat yaratıcılığınızı devreye soktuğunuz takdirde oluşturacağınız yeni stillerin, alacağınız birkaç parça kıyafetten çok daha fazla seçenek sunacağını göreceksiniz. Sahip olduğunuz ve artık giyilebilir olarak görmediğiniz ya da giymekten sıkıldığınız tüm eski kıyafetlerinizi, size söyleyeceğimiz yöntemlerle adeta stil sahibi yeni parçalara dönüştürmeniz mümkün. İşte dolabınızı açtığınızda “yine giyecek hiçbir şeyim yok” demenizi engelleyecek 7 öneri:

Düğmeli gömleklerinizi ters çevirerek kullanın
Gömleklerinizi ters çevirerek kullanın.

Sahip olduğunuz herhangi bir gömleği birkaç düğmesini açıp, ters giyerek havalı bir sırt dekoltesi yakalayabilirsiniz. Dümdüz beyaz bir gömleği bile bu şekilde kullanarak tarzınıza yepyeni bir yorum katabilirsiniz. İş yerinizde de kullanabileceğiniz bu yöntemle şıklığınızdan ödün vermeyeceksiniz.

Ceketinizi tek parça bir üst olarak giyin
Ceketlerinizi tek parça bir üst olarak kullanın.

Son zamanlarda oldukça ön planda olan maskülen stilin olmazsa olmaz parçası olan ceketler artık neredeyse herkesin dolabında bulunuyor. Siz de giymekten sıkıldığınız ceketleri tek başına bi bluz olarak, herhangi bir kot pantolonunuzun ya da salaş eteklerinizin üstüne giyip, hem maskülen hem de özgün bir tarz yaratabilirsiniz.

Fermuar detayına yeni bir boyut kazandırın
Fermuarlı üstlerinizi şık bir hale getirin.

Herkesin dolabında mutlaka giymekten sıkıldığı ve hatta bir daha görmek istemediği “sıkıcı” süveterler vardır. Bu süveterleri yeri geliyor gömleklerinizin üstüne giyiyorsunuz, yeri geliyor kotlarınızın üstüne giyerek rahat bir Pazar günü görünümü yakalıyorsunuz. Peki daha önce hiç fermuarlı hırkalarınızı süveterlerinizin içine giyerek kullanmış mıydınız? Bu görünümle hem çok karizmatik görüneceksiniz hem de yaratıcı stilinizle herkesi etkileyeceksiniz.

Farklı kumaşları bir arada kullanın
Farklı kumaşları bir arada kullanın.

Bu fikri belki de ilk duyduğunuzda yüzünüzü buruşturacaksınız fakat son zamanlarda moda haftalarının podyumlarında sıkça görmeye başladığımız bu tarzı günlük hayatınızda uygulayarak çok kolay bir şıklık elde edebilirsiniz. Aynı zamanda sabahları “geçir ve çık” yöntemini benimseyenler içinde oldukça yaratıcı bir fikir ne dersiniz? 🙂

Tulumlarınızı pantolon olarak kullanın
Tulumlarınızı pantolon olarak kullanın.

Son iki yıldır mağazaların raflarına geri dönüş yapan nostaljik tulumları sevmeyen yoktur. Fakat başlı başına bir star parça olan tulumları günlük yaşantımızda sık sık giymek pek mümkün olmuyor. Eğer sizde böyle düşünenlerdenseniz tulumlarınızın askılarını kıvırarak yeni bir pantolon görünümü elde edebilirsiniz. Böylelikle oldukça eğlenceli bir alternatif şıklık yakalayabilirsiniz.

Hırkalarınızla ve yeleklerinizle şık bir görünüm elde edin
Hırkalarınızla şık bir görünüm elde edin.

Katıldığınız davetlere, yemeklere ve partilere tek parça elbiseler giymekten sıkıldınız mı? Bu yöntemle katıldığınız tüm aktivitelerde yaratıcılığınızla dikkat çekeceksiniz. Aynı zamanda bu tarzı farklı renk kombinasyonlarıyla uygulayabilirsiniz. Örneğin sahip olduğunuz renkli bir örgü hırkanızın ön kısmını bağlayıp altına da siyah deri bir etek giyerek hem çarpıcı hem de stil sahibi görünmeniz çok kolay. Bu stili spor ayakkabılarınızla gün içine, çizmelerinizle de geceye uyarlayabilirsiniz.

Salaş bir görünüm için elbiselerinizi ince kumaşlı pantolonlarla bir arada kullanın
Elbiselerinizle pantolonlarınızı bir arada kullanın.

Elbise ve pantolon bir arada giyilir mi? Evet giyilir, üstelik bu yöntemle oldukça havalı bir görünüm yakalamanız mümkün. Bahar aylarına da uygun olacak bu tarzı sahip olduğunuz ince kumaşlı bir yaz elbisesiyle ve bol kumaş bir pantolonla kolayca uygulayabilirsiniz. Renk seçimleri ise size kalmış, fakat daha maskülen bir tarz yakalamak istiyorsanız siyah parçaları bir arada kullanabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek yazı: Ruhunuza iyi gelecek gardırop temizliği ve dolabınızdan çıkarmanız gereken 5 kıyafet

Kaynaklar:
Whowhatwear.co.uk
Gurl.com

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!