Fransız Kadınları’nın yaşam sırları

Fransız kadınları deyince; darmadağınık saçları, güzel tenleri, benzersiz sokak stilleri ve ultra feminen havaları ile özenilen kadınlar gelir. Kendi şahsına münhasır havaları ile herkesi büyülerler… Ancak, Fransız kadınlarının özü onların güzel çantalarında ya da flörtlü gülümsemelerinden çok daha fazlasıyla ilgili. Onlar gerçekten de; gıda, zindelik ve yaşamın kendisinden oluşan hayatın dengesine bağlı kalırlar.

fransız

Peki Fransız kadınlarının doğru yaptığı şey nedir?

Kalori saymaz veya öğün atlamazlar

Bir Fransız güzelliğini asla akıllı telefonundaki uygulamadan kalori sayarken veya bir toz diyet içeceğini içerken yakalayamazsınız. Bu kadınlar, yemekle olan dengeli ilişkinin canlı örnekleridir; mümkün olduğunca en kaliteli yemeği yerler ve her yemeği tadını çıkarırlar. Arabada ya da televizyon karşısında yeme alışkanlığı yoktur, çünkü her gıda yavaş ve ihtiyatlı bir şekilde zevkle yenir. Kısıtlama veya aşırı diyetler (yani vegan, paleo, karbonhidrat içermeyen gibi) gereksizdir ve tüm gıdalardan aynı zevk alınır.

Ortada suç yoktur

yemek

Bir Fransız kadını, kendinden asla lezzetli bir yemeğin tadına vardığı için nefret etmez ama aynı zamanda onu asla koca bir paket bisküviyi yiyip bitirirken de göremezsiniz. O, kendini tıka basa doyurmadan kaliteli zevklerle kendini şımartır, her lokmanın tadına varır ve ne zaman kendini durdurması gerektiğini bilir.

Egzersiz yapmayı saplantı haline getirmeden her gün vücutlarını hareket ettirirler

Bir Fransız kadını CrossFit salonunda kendini harap ederken hayal edebiliyor musunuz? Tabi ki hayır. Çünkü güzelliklerini ve formda kalmalarını, iki adım ötedeki markete bile araba ile gitmelerine değil, her gün nereye gitmek istiyorlarsa yürümelerine borçludurlar. Her gün, vücutlarını hareket ettirdikleri için de spor salonuna gitme konusunda kendilerini strese sokmazlar.

Bir bardak şarap için en iyi zaman ‘her zaman’dır

Bir çoğumuz, o ‘en lezzetli şarap şişesini’ aylarca vitrininde ya da mahzeninde saklayıp, onu içmek için doğru zamanı ya da bir kutlamayı bekleriz. Oysa ki, Fransızlar için kutlama sebebi ‘hayatın kendisi’ dir ve yaşanılan her gün kutlamaya ve bir bardak köpüklü şaraba değer.

Fransız kadınlarının güzelliği ve rahatlığı coğrafik olarak nereden geldiklerinden çok kafa yapılarıyla alakalıdır. Siz de kaliteli ve lezzetli yemeklerin tadına vararak, yaşamı severek ve tam şu anı dolu dolu yaşayarak, maksimum sağlık ve esenliğe ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Over the Moon Mag

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!