Flu özellikteki Merkür retrosunu olumlu çalıştırmaya ne dersin?

Merkür, güneş sistemindeki en küçük ve Güneş’e en yakın gezegen. Güneş sistemindeki en hızla giden devinime sahip. Merkür bizim iletişimimizi, haberleşmemizi, konuşma dilimizi, zihnimizi temsil eder. Merkür retro hareketine 22 Ağustos 2023 tarihinde Başak burcunun 22 derecesinde Mars ile kavuşumda, Neptün’e karşıt açıda, kuzey ay düğüme 150 derecede başlayacak ve anın haritasına yükselendeki Jüpiter, Uranüs ve tepe noktadaki Pluto da eşlik edecek. Merkür, retro ve Mars kavuşumuna 120 derece olan Jüpiter ve Uranüs ile başlayacak. 17 Eylül 2023 tarihinde retro hareketini tamamlayacak.

Merkür retro olunca neler olur?

Merkür retro hareketi kararsızlık, durağanlık, yanlış anlaşılmalar, kopuk iletişim etkisi, teknolojik aletlerin bozulması gibi etkiler verir. Ancak Merkür retroyu anladığınız zaman etkilerini hafifletirsiniz. 22 Ağustos 2023-17 Eylül 2023 tarihleri arasında kararlarımızda yanılma potansiyeli yüksek. Yanlış kararlar, yanlış adımlar, beraberinde kadersel döngüler barındıran bu astrolojik gösterge bizi tuzaklar içine alabilir, burada dikkat!

Merkür retroda neler yapılmalı?

Geçmişten gelen yarım kalan tüm işlerinizi halledebilirsiniz. Eski yarım kalmış işlerin sonucuna doğru ilerleyebilirsiniz. Özellikle Venüs retro ile paralel olan Merkür retrosunda bu sürede 4 Eylül’e kadar herhangi yeni bir projeden uzak durulmalı. Herhangi bir teknolojik alet almaya açık bir zaman dilimi değil. İletişimdeki aksaklıklar ve evrak işleri vs. uzayabilir, gecikebilir. Bu ihtimalleri göz önünde bulunduralım.

1 aylık süreçte olası ihtimaller neler?

Sürecin içinde eylemlerimizde dağılmış bir halde, ani karar sonucu yanılma, aldatma, aldatılma, kadersel olarak ciddi kriz yaşamamız olası. Pratik çözümler üretemeyebilirsiniz. Detay gerektiren işlerde aksaklıklar olabileceğinden istediğiniz sonuca ulaşamayabilirsiniz. Çalışma arkadaşları ile olabilecek sıkıntılar, pürüzler, biriktirdiğimiz olumsuz duyguların patlaması şeklinde baş gösterebilir.

Olumlu anlamda olası ihtimaller neler?

Merkür retrosunun Mars ile kavuşumuna 120 derece yapan Jüpiter ve Uranüs olumlu görünümde olacak. Var olan gücümüzü, hareketlerimizi, fikirlerimizi, yüksek aklımızla birleştirip, geniş bir açıdan bakabilir ve süreci daha olumlu ve iyimser yönetebiliriz.

Önemli tarihler ise şöyle:

  • 6 Eylül 2023: Anne veya kadınlar ile ilgili fikir çatışmaları, partner ile anlaşmazlıklar.
  • 8 Eylül 2023: Affetme ve affedilme gücü yüksek, olumlu ve şanslı bir gün, değerlendirebilirsiniz.
  • 15 Eylül 2023: Başak burcunda yeni ay gerçekleşecek. Sağlık açısından olumlu bir yeni ay görünümü. Para konusunda doğru adımlar atılmalı. Sağlık ve çalışma hayatı iş arkadaşlarımızla ilgili yeni farkındalıklarla dolu bir yeni ay olacak. Önünüzdeki sis perdesini fark edin ve akışta kalın.

Önemli bir Merkür retrosu olacak. Hepimize güzellikler getirmesini diliyorum.

İlginizi çekebilir: Gökyüzünün en çılgın gezegeni Uranüs, boğa burcunda

Pınar Özbek Astrolog
Merhaba Ben Pınar, 1984 İstanbul doğumluyum. Özel bir şirkette, özel tasarım pırlanta ve mücevherat üzerine uzun yıllar yöneticilik yaptım. Çocukluğumda kitap okumayı delicesine sevişim, ... Devam